Премини към съдържанието
xxii

Проблем със скоростта на мобилен интернет през слот 2

Препоръчан отговор

Здравейте,имам проблем със скоростта на мобилния интернет през слот 2.Няма значения на кой оператор СИМ карта ще поставя,там е ограничено макс до 0,18 Mbps.Едната ми SIM карта е на Теленор,а другата на Мтел.Когато поставя Теленорската в слот 1, скороста е над 5,00 Mbps,а на Мтел е над 4,00 Mbps,а същите при слот 2 и двете карти се ограничават до 0,18 Mbps.
В Настройки няма такава опция за контролиране на скоростта на интернета,проверих и в Security.
Преди време имаше някакъв код през който се влизаше в скрити настройки,за съжаление не помня как беше за да вляза да проверя и там,но най-добре някой да сподели решението на проблема за премахване на ограничението на скоростта на мобилния интернет през слот 2 преди да съм разбутал нещо друго..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, xxii написа:

Здравейте,имам проблем със скоростта на мобилния интернет през слот 2.Няма значения на кой оператор СИМ карта ще поставя,там е ограничено макс до 0,18 Mbps.Едната ми SIM карта е на Теленор,а другата на Мтел.Когато поставя Теленорската в слот 1, скороста е над 5,00 Mbps,а на Мтел е над 4,00 Mbps,а същите при слот 2 и двете карти се ограничават до 0,18 Mbps.
В Настройки няма такава опция за контролиране на скоростта на интернета,проверих и в Security.
Преди време имаше някакъв код през който се влизаше в скрити настройки,за съжаление не помня как беше за да вляза да проверя и там,но най-добре някой да сподели решението на проблема за премахване на ограничението на скоростта на мобилния интернет през слот 2 преди да съм разбутал нещо друго..

Ако това е телефонен апарат просто виж в настройките каква мрежа си задал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда в Настройките само в слот 1 може да се настрои тип мрежа- G2,G3 или автоматично, за слот 2 няма никой

Мрежата му за слот 2 която ми изписва отгоре е само G независимо коя SIM карта ще поставя.

Май, варианта за да ползвам мобилен интернет на максимална скорост е да включвам само през слот 1 и ще се наложи да разменям SIM картите за да ползвам интернет от дадения мобилен оператор.

Слот 2 изглежда служи само за разговори. :ohmy:

lenovo_a536_back_dual_sim.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ти го пише Sim 1 WCDMA/GSM (3G/2G), а Sim 2 GSM (2G). И на втората карта трябва да имаш интернет. но само през 2G мрежа. Тоест всичко си е нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.