Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трябва ми помощ относно инсталацията на  лед осветление.Имам закупени следните неща:

IMG_3903_conew225-36wHTB1Y5iJKXXXXXaYaXXXq6xXFXXXS.jpg

Имам също закупена и охладителна паста.Всички тези неща трябва да ги монтирам на мястото на фасунките.Схемата е ясна - свързвам лед драйвъра за лед светлините , слагам охлаждаща паста на охладителната алуминиева повърност и върху нея на плоската страна лепвам самата лед платка.Алуминиевата плоскост ще бъде пробита и с видия ще я монтирам на мястото на някоя от  фасунките.Лед драйвъра най-верятно ще сложа в пластмасова кутия, която също ще залепя на мястото на фасунките.До тук добре...Проблема е , че на лед драйвъра няма никъде нищо написано относно кое е фаза , кое е нула, кое + и - и .тн.Предполагам , че отдясно където са червената и бялата жичка ще е + и -.Все още не знам коя е + и - , но предполагам ина начин да се разбере (не проба грешка разбира се).По - притеснителното за мен в случая е фазата и нулата.Би ли било проблем ако се свържат неправилно фазите и нулите на лед драйвъра с електричеството?Тоест ще намалили ли живота или работоспособността на лед светлините?Също така смятате ли , че начина на свързване който съм предложил става , ако изобщо съм го обеснил както трябва и сте го разбрали?
Относно причината да се занимавам с това е , че на повечето места където ходих има или 24W(~1800-2200lm) лед плафон или нищо , а на мен ми трябва малко повече светлина.
Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Червеното според мен е плюс. Но нищо няма да стане ако го свържеш грешно към лед-а - просто няма да светне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фаза и нула няма значение, ама трябва хубаво да я изолираш тая платка, че като се изправят тея 220В на кондензатора стават към 300В.

Живота на LED се определя от тока който му пускаш, колкото е по-голям по-силно свети ама и по-бързо се скапва.

Лошото в случая е че са ги навързали последователно - един да се скапе по редицата и всичките ще изгаснат. 

На картинкате не му личи схемата на вързване дали е само една верига по 72 диода или са 2х36 или 3х24

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Благодаря за отговора.Коя платка трябва да се изолира? Лед платката или изправителя на тока?
А колкото до свързването са 2х36 , но лошото е , че с този изправител ще работят на 295 амп , при максимални 300амп, а така май ще е малко рисковано.Иначе волтажа ще си е в норма.

Редактирано от xterminatorx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Червеното е +, бялото до него е -, от другата страна двете бели са за включване към мрежата 220в.Платката на драйвера я монтирай в пластмасова кутийка, като е добре да има отвори за да се охлажда.Алуминиевият радиатор е за платката със светодиодите, при монтажа трябва да се внимава да е изолиран електрически от платката(да не се допира никъде до тоководещи части на платката)Пластмасовата кутийка също да е далеч от радиатора(за да не я стопи).

Ако може направи една снимка на платката със светодиодите отзад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за информацията.Това за изолирането на радиатора от платката дори не съм го предполагал.А как да изолирам платката от радиатора?Те не трябва ли да са "залепени" едно за друго за да поглъща радиатора топлината на лед платката?Благодаря - прикачил съм снимка със задната страна на лед платката .

IMG_20170626_010821.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изолира се със термолепенка. Ем провежда топлината, ем предотвратява шанса от късо съидинение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря.А такава дали ще намеря в практикер и подобни или пак както термопастата в PC магазин да я търся?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, xterminatorx написа:

Ясно, благодаря.А такава дали ще намеря в практикер и подобни или пак както термопастата в PC магазин да я търся?

В магазин за компютри по-лесно ще намериш. Иначе най-лесния вариант щеше да е да си поръчаш готови led крушки от китайците за смешни пари. Цък.

Иначе осветявам цялата си стая (сравнително големичка, 22кв. м.) с 5 лед лунички от по 3w всяка. Смея да твърдя, че светят доста ярко и определено заменят доста успешно 3 крушки с нажежаема жичка от по 100 вата. (и сметката за ток спадна с 35-40 лева от както смених всички крушки в нас с лед)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо е всичко това? Ако е за осветление на стая просто си купувате LED лампи на 220 волта с обикновени фасунги и заменяте обикновените лампи .Ако си решил да ползваш LED ленти за тях има готиви захранвания. Ако обаче правиш всичко това с опознавателна цел, от мен БРАВО!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, bigiadri написа:

Не мога да разбера защо е всичко това? Ако е за осветление на стая просто си купувате LED лампи на 220 волта с обикновени фасунги и заменяте обикновените лампи .Ако си решил да ползваш LED ленти за тях има готиви захранвания. Ако обаче правиш всичко това с опознавателна цел, от мен БРАВО!

Причината е , че в една от стаите у нас , непрекъснато горят крушки.Пробвах с нажежаема жичка , пробвах с Лед крушки...нищо.Пак си горят за 10-тина дена.Викнах майстор , той ми каза , че нещо имало сгрешено в системата на блока и трябвало да се кърти , че да се оправи.Викнах друг , защотото мнението на първия не ми хареса, но и той ми каза почти същотото и добави , че по-добре да използвам, изправител за тока в тази стая,Разбира се има варианти за закупуване на готова лед система , но всички които са с необходимата за мен светлосила , изискват окачен таван , пробиване и т.н.Реших , че мога да използвам стария плафон и без много дупчене и рязане да постигна същият успех.Надявам се , че в крайна сметка няма да се окаже , че съм се излъгал и наистина ще успея.

Благодаря на всички , днес най-вероятно ще я закача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Нищо не стана.....Завих лед планката за алуминиевият радиатор (като го пробих) и с една видия минах през лед панела(където има дупчици) , алуминия и през основата на плафона.Свързах всичко.Свети един -два дни и снощи започна да премигва.Това премигване продължи 1-2 минути , след това изгасна и това му беше.......После свалих всичко и забелязах , че видията се допира до кабела на захранването което е от тавана , но той е изолиран и не би трябвало да има проблем.Завих  всичко обратно и......светна- за 1 секунда и после спря завинаги...Чува се и едно жужене от изправителя.Има ли някакви възможности нещо да е останало живо или просто да хвърлям всичко и повече да не се занимавам? Благодаря !

Редактирано от xterminatorx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай го на някой електротехник да го провери и да го поправи ако се налага.За мен драйвера е слабото място в цялата схема.

Но е възможно да има проблем и в инсталацията, ако е така единственото решение е да се отстрани проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобен  изправител ,а може и да е същия, аз ползвам вече поне 3-4 години за една ЛЕД лента  в кухнята ми . Не е имало никакви проблеми . За мен обаче по -интересно е каква е причината за да изгарят крушките и то само в една стая? Според мен почти винаги е лоша връзка или лоша нула, , която се офазява  при включване на някой уред в стаята,някакво късо, .Просто ми е интересно. Вземи един фазомер и го дръж на нулата и включвай уредите ,които ползваш в стаята .Това направи поне за безопасността, защото ако връзката на нулата в стаята ,към нулата в жилището е лоша е опасно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      с няколко думи изпаднал съм в следната ситуация. Искам да се снабдя с Netflix, тъй като така или иначе, често гледам сериали, именно тяхна продукция, не виждам смисъл постоянно да се занимавам с флашки, да търся субтитри и т.н. Преди около 2-3 месеца ми беше подарен от близки LED телевизор, който като параметри ме устройтва идеално(32 инча, full hd качество на картината и т.н), но за мое съжаление не е смарт. Разбираемо не ми се дават още 500-600 лв за нов, при положение, че реално имам такъв, който е изваден от кутията преди 2 месеца, затова ми се ще да се посъветвам с вас дали е възможно въпросният да стане смарт, посредством популярните за целта джаджи?
      Зачетох се, вариантите са много, в общия случай се включват в HDMI порт, какъвто аз имам свободен. На пръв поглед доста добре, но някой пробвал ли го е реално и работи ли изобщо така както би работил един телевизор, който е произведен с опцията Смарт? Струва ли си да дам 50-60 лева за такова нещо?
      Разбира се би ми било изключително полезно, ако някой, който е ползвал подобно нещо и е доволен, ме насочи към него
      Благодаря на всички, които ще се включат
    • от gatgamel73
      Акумулаторните LED фенери и LED прожектори се отличават със своята изключителна ярка светлина и малката консумация на ток. Това много увеличава времето за ползването им с едно зареждане на вградените акумулаторни батерии. Наричаме ги лед фенери, защото излъчвателя им на светлина не е обикновенна лампа с нажежаема жичка, а мощен светодиод. Светлината излъчена от този светодиод е много силна и с подходяща фокусираща система може да се излъчи на много голямо разстояние. Много важен елемент при лед прожекторите е рефлектора и по-точно от формата му и материала от който е изграден. Пред рефлектора обикновенно има лупа, която се движи и се променя фокусното разстояние между нея и излъчвателя. Целта е да се получи сноп от светлина, който да освети обекти на възможно най-голямо разстояние. Качеството на лед прожектора не зависи само от фокусиращата система, но и от мощността на лед излъчвателя, който при скъпите екземпляри е направен по технологията CREE. LED фенерите използващи тази технология са много мощни и покриват много големи разстояния /до около 500м/. Обикновено тези лед прожектори са изработени от алуминиев корпус и са удароустойчиви и водоустойчиви. Лед фенерите и лед прожекторите са необходими при лов и риболов, къмпингуване и разходки в гората, у дома и на вилата -> когато няма ток и в много други ситуации. Много модели от тях на ниски цени можете да намерите в онлайн магазина на ДонСофт.
      Мощен LED прожектор с LUXEON 3W диоден излъчвател и акумулаторна батерия ULTRA FIRE 3.7V 3800mAh за до 8 часа работа с едно зареждане. CREE технологията е гаранция за ниска консунация на ток и висока яркост излъчвана светлина.
      Мощен LED фенер в стилна кутия подходящ за подарък!!!
      Технически характеристики:
      -Led прожектор с масивен алуминиев корпус;
      - Акумулаторна батерия 3.7V 3800mAh;
      - Зарядно устройство за 220V;
      - Водоустойчив LED фенер с гумени уплатнения на всички свръзки;
      - Прохоустойчив и водоустойчив мощен прожектор;
      - Explosion-proof -> може да се използва в мините;
      - Три режима на работа -> силно, слабо и блитц /СОС/ светене;
      - Качествен отражател за конценриран сноп ярка светлина /около 300м./
      - Power style лед фенер;
      Фенера е подходящ за къмпинг, ремонтни дейности, разходка през нощта в гората и много други.
      Внимание: Никога не светкайте дирекно в очите, защото силната светлина може да повреди очите Ви!!! Да се пази от малки деца!!!
      Модерен LED прожектор POLICE 8000W с мощен светодиоден излъчвател 3W с CREE технология за силна добре насочена бяла /дневна/ светлина. Много икономичен LED фенер /около 8 часа с едно зареждане/ с акумулаторна 3.7V ULTRA FIRE 3800mAh батерия модел TR 18650.
      LED фенер подходящ за подарък в стилна кутия!!!
      Техническа спецификация:
      - красив LED прожектор с масивен алуминиев корпус;
      - водоустойчив LED фенер /с гумени уплътнения на свръзките/;
      - прахоустойчив и удароустойчив модел;
      - акумулаторна батерия ULTRA FIRE 3.7V с голям капацитет от 3800mAh;
      - зарядно устройство на 220V;
      - LED прожектор с мощен LED излъчвател 3W за силна дневна светлина;
      - качествен отражател за силно конценриран светлинен сноп;
      - 4 режима на работа -> силно, слабо, мигане /блитц/ и SOS сигнал;
      - Много удобен за носене LED фенер с модерна връзка за ръката;
      - LED фенера се продава в стилна кутия и е много подходящ за подарък;
      Внимание: Никога не светкайте дирекно в очите, защото силната светлина може да повреди очите Ви!!! Да се пази от малки деца!!!

Още много модели фенери и прожектори можете да намерите на www.donsoft.bg 

• от cybercop
      Ако някой ползва драйвър на Nvidia, свален, като .run файл от официалната страница, моля да ми каже, задължително ли е убиването на X сървъра по време на инсталацията. Става въпрос за 340 драйвър, който ползвам за G210 на най- експлоатираната си машина. Другото, което ме интересува е, има ли ограничения за ядрото. Конкретно ме интересува 2.6.32.ххх. В новите дистрибуции, инсталирам драйвърите от хранилищата и не ми се е налагало да ги свалям от външен източник. Не убивам и графичния сървър, а само рестартирам машината.
      Благодаря предварително за отговорите !
    • от StarLeofN2
      Здравейте , трябва ми помощ с намирането на драйвър за тъчпада на Asus X550LN  . При комбинация от fn + f9  да се пуска или спира както е по принцип . Благодаря !
    • от Niksbg
      Здравейте съфорумници преди време имах е тема за разбит Жак и си купиж usb sound card разказах и играта купих си нова звука беше от лаптопа не от слушалките и там отидох казаха ми да си сваля наи новите драйвари за звук и аз влезнах в сайта на делл и си ги качвам на края при инсталацията дава error 0001 (нещо такова беше) и го пуснах като администратор и когато стигне до Instal wizard забива после пробвах ръчках всичко и накрая ги тегля от divice manager дава няква грешка Invalid data пробвах и с DriverEasy
      и пак същото и сега съм без звук някой ако знае какво се случва ще съм много благодарен да ми каже.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.