Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Когато гледам нещо из сайтовете или каквото и да е друго..мишката спира да работи - един вид компютъра забива за няколко секунди (2 -3 секунди понякога и повече, но не повече от 5.. )

Изчаквам тези секунди и всичко се оправя докато не дойде следващото забиване..

Въпросът ми е на какво се дължи това и има ли решение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, esss написа:

Здравейте! Когато гледам нещо из сайтовете или каквото и да е друго..мишката спира да работи - един вид компютъра забива за няколко секунди (2 -3 секунди понякога и повече, но не повече от 5.. )

Изчаквам тези секунди и всичко се оправя докато не дойде следващото забиване..

Въпросът ми е на какво се дължи това и има ли решение...

Като за начало си инсталирай програмата HD Tunes и провери състоянието на хард диска си. Освен това ако мишката е с Блутут просто тествай с друга мишка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Като за начало си инсталирай програмата HD Tunes и провери състоянието на хард диска си. Освен това ако мишката е с Блутут просто тествай с друга мишка.

Проблемът не е в мишката, както споменах цялата картина забива, не самата мишка..Имах предвид, че мишката спира т.е. картината просто забива и се оправя след няколко секунди..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Като за начало си инсталирай програмата HD Tunes

Емо, ами автора на темата не е написал операционна система...ъ-ъ-ъ...тъй де, не знам дали тази програма я има под Линукс
и да, много вероятно е, да е проблем с харда

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем с твърдия диск - проверка за бавни/лоши сектори

Проблем с дела на операционната система - провертка на дела:
В стартирана с администраторски права конзола (cmd) постави следния текст:
echo y|chkdsk c: /f /r &shutdown /r /t: 0
и натисни Enter. Системата ще се рестартира, така, че ако имаш отворени, незапазени документи, преди изпълнението на командата, ги запази.

Проблем с виртуалната памет - забрани използването на swapfile, ресрартирай в безопасен режим и задай тввърди стойности от Препоръчания размер до 4095

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, esss написа:

Проблемът не е в мишката, както споменах цялата картина забива, не самата мишка..Имах предвид, че мишката спира т.е. картината просто забива и се оправя след няколко секунди..

Инсталирай програмата HD Tunes и покажи състоянието на хард диска. В повечето случаи той е виновника, но може да е и друг проблем.

преди 10 минути, дръндю написа:

Емо, ами автора на темата не е написал операционна система...ъ-ъ-ъ...тъй де, не знам дали тази програма я има под Линукс
и да, много вероятно е, да е проблем с харда

Предполагам, че е с Windows. Защо ще ти кажа после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Инсталирай програмата HD Tunes и покажи състоянието на хард диска. В повечето случаи той е виновника, но може да е и друг проблем.

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

покажи раздел Health
И температурата на диска е лееко висока

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, esss написа:

Без име.png

Каква е тази темепратура. Хард диска ти ври. Въобще как стоят нещата с охлаждането на цялата система. Освен статус Health както те е помолил да покажеш г-н Помощника инсталирай си програмата AIDA и покажи темепратурите на целия хардуер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо AIDA бих препоръчал OpenHardwareMonitor - не се нуждае от инсталиране, показва температурите на компонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за бенчене на скорост на диска, температуратa e "поносима" за черната серия, а и явно няма вкарващ въздух вентилатор на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големи жеги са, не знам какво ти е охлаждането, но преди всичко останало предвид резултатите от OHM машината трябва да се почисти, като се обърне внимание на охлаждането на видео картата. Ако системата няма вентилатор на кутията, който да изкарва горещия въздух и разчита само на този на захранването, ще трябва да се монтира такъв, а самото захранване да се отвори и почисти и то.

После вече си тествай на воля хардуера с бенчмарк програмки. Презумцията е, че машините обичат да им е чистичко и хладничко, като хората. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, dynamo написа:

Големи жеги са

преди 39 минути, esss написа:

4.png

24С не е температура показваща замърсяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ExaFlop написа:

24С не е температура показваща замърсяване.

Бих бил съгласен с теб, но обърна ли внимание на показанията на датчика на видео картата. ;) А и този ОHM кой го знае какво показва, писал съм по-принцип. Разбирам ти логиката, но първо е добре да се чисти основно, сменят се термопасти, после се тества, така е правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Емил Костов написа:

разбрах те вече...ъ-ъ-ъ...тъй де, имаш си кристална топка :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.