Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте след няколко дена ще си поръчвам компоненти за ПЦ но незнам какво да правя с видеокартата.Исках да сложа RX580 но в почти всички сайтове са изчерпани(намерих няколко но са над 600лв. и незнам дали да се им се доверя) и незнам кога ще има и мисля временно да сложа някаква много евтина като GT 1030(процесора е R5 1600 и няма вградено видео) за няколко месеца докато излязат RX580 картите.Какво мислите??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре 1050 Ti. 1030 е доста слабичка.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler
преди 11 минути, techmaniac написа:

По-добре 1050 Ti. 1030 е доста слабичка.

Зависи за какво ще ползва картата. Ако отпишем игрите, да взима 1030 - 2 пъти по-евтина е. Друг е въпроса, че после не се знае дали ще може да се продаде, да си върне поне част от парите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е за кой знае какви игри, CS:GO и подобни леки игри.Бих си взел 1050Ti но съм с бюджет и за няколко месеца може би не си заслужава.

Благодаря за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, firestarter написа:
  Покажи скритото съдържание

Зависи за какво ще ползва картата. Ако отпишем игрите, да взима 1030 - 2 пъти по-евтина е. Друг е въпроса, че после не се знае дали ще може да се продаде, да си върне поне част от парите. 

Съмнява ме после да я продаде лесно, и ще си остане с нея накрая...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4GB RX 580 е на цена на вносителя - 507лв.

Има налична най-скъпата 1050 Ti - 407лв.

580 е с около 50% по-голяма производителност от 1050Тi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1050Ti после можеш да я продадеш близо до сумата, за която ще я купиш. Дори да приемем, че я продадеш 100лв по-евтино(а тогава ще си замине в рамките на 2-3 дена), пак ще е по-добре от това да си затвориш парите за 1030.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно е така. Иначе ако аз избирах между Nvidia и AMD в този бюджет - най-вероятно направо щях да си купя GTX 1060.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, firestarter написа:

1050Ti после можеш да я продадеш близо до сумата, за която ще я купиш. Дори да приемем, че я продадеш 100лв по-евтино(а тогава ще си замине в рамките на 2-3 дена), пак ще е по-добре от това да си затвориш парите за 1030.

Това звучи най-смислено, поне ще мога да правя нящо с 1050 защото не се знае до кога ще продължи това с RX580

преди 9 минути, techmaniac написа:

Именно е така. Иначе ако аз избирах между Nvidia и AMD в този бюджет - най-вероятно направо щях да си купя GTX 1060.

Може би, но +2гб врам няма да се отразят лошо на програмите които ползвам за същата цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не прави грешката с тази GT1030 ;) Картата е 64 битова гледал съм клипове как вървят разни игри просто е трагедия Overwatch 28-30fps GTA V 10-13fps !!! Изгледай това видео и ще разбереш :

Редактирано от xXx*Triple*xXx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, thedoctor написа:

мисля временно да сложа някаква много евтина като GT 1030(процесора е R5 1600 и няма вградено видео) за няколко месеца докато излязат RX580 картите.Какво мислите??

Просто си купи нещо втора ръка - https://www.olx.bg/ad/amd-hd-6450-512-mb-ddr3-ID6sgJo.html#8323bf2c20

Това ти е заместител на вградено видео колкото да си ползваш компютъра и впоследствие може да го подариш на някого.

GT1030 почва от 150 лв. и едва ли има смисъл да влизаш в такива разходи.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, xXx*Triple*xXx написа:

Не прави грешката с тази GT1030 ;) Картата е 64 битова гледал съм клипове как вървят разни игри просто е трагедия Overwatch 28-30fps GTA V 10-13fps !!! Изгледай това видео и ще разбереш :

Мерси, ще взема 1050Ti за сега, пък после ще му мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@xXx*Triple*xXx Няма да коментирам факта, че намесваш ширината на шината при карта от 2017 година. Остатъка от твърдението си сам го анулираш с видеото на Андро. Ясно се вижда как върви CS:GO(даже се и ЧУВА на какви настройки), а и не вярвам да се срещат особени затруднения с други непретенциозни заглавия при наличието и на R5 1600. За продаването на тая карта по-натам по пътя - хората продават HD6670 за 70 лв. без гаранция и се купува, "GT1030 с гаранция за 120-140 лв." ще си замине сравнително лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.