Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Казаха ми, че може да е от вирус, но от вчера телефона стана черен екран и работи, но нищо не се вижда/все едно е изключен/ просто от време на време като натисна power бутона някви проблясъци за 1сек/просто някви цветове различни, не самият екран/. Пробвах Бутона за включване да задържа там + бутона за намаляне/усилване кво ли не нищо не става, чува се че е пуснат явно влизам някъде, но не мога да го рестартирам или да видя нищо на екрана-С няква пробрама може ли да се ресетне от компютъра? Или няква комбинация с бутоните?

Редактирано от gig93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има програма за reset в Google Play, но  по-добре  виж в YouTube как се прави reset......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най вероятно от изтърване нещо се е прецакала подсветката... принципно ресет на андроид се прави на изключен телефон като се натисне volume down и се задържи и докато е натиснат се натиска и също се задържа power бутона. двата бутона се държат натиснати докато се появи мени с надписи, после с volume down се мести по надписите и се потвърждава с power бутона...

p.s.  ако екрана не светва и при включване преди да е заредил андроида значи проблема е хардуерен...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

S6 Имат проблем с деформация на екрана, поради не добра сглобка и напрежение вътре в нея.
Повреждат се екраните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, simtech написа:

S6 Имат проблем с деформация на екрана, поради не добра сглобка и напрежение вътре в нея.
Повреждат се екраните.

Интересно дали и при S7/8 го има тоя феномен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Eclipse2G написа:

Интересно дали и при S7/8 го има тоя феномен.

Не знам. Телефон с вградена батерия без това няма да си купя.
Не стига, че има вътрешно напрежение, ами и корпусът е метален - алуминий. При удар/огъване не си връща формата, което дава допълнително напрежение. Резултатът е ясен - счупен дисплей=много пари за ремонт.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

Не знам. Телефон с вградена батерия без това няма да си купя.
Не стига, че има вътрешно напрежение, ами и корпусът е метален - алуминий. При удар/огъване не си връща формата, което дава допълнително напрежение. Резултатът е ясен - счупен дисплей=много пари за ремонт.

Има вътрешно напрежение, но то е в твоята глава. Това като вица, където някакъв пич търсел ''G'' точката у жена си, а тя била в сестра ѝ. И никой не го интересува ти какво би си взел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, gig93 написа:

Казаха ми, че може да е от вирус, но от вчера телефона стана черен екран и работи, но нищо не се вижда/все едно е изключен/ просто от време на време като натисна power бутона някви проблясъци за 1сек/просто някви цветове различни, не самият екран/. Пробвах Бутона за включване да задържа там + бутона за намаляне/усилване кво ли не нищо не става, чува се че е пуснат явно влизам някъде, но не мога да го рестартирам или да видя нищо на екрана-С няква пробрама може ли да се ресетне от компютъра? Или няква комбинация с бутоните?

Уви, от твоето описание звучи като строшен екран. Ако си сръчен можеш да го разглобил и сглобиш отново, но това е хващане за сламка.

Тези екрани са ужасно скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, XECUTIONER написа:

Има вътрешно напрежение, но то е в твоята глава. Това като вица, където някакъв пич търсел ''G'' точката у жена си, а тя била в сестра ѝ. И никой не го интересува ти какво би си взел.

Това е истина. Имаше цяла серия телефони Samsung Galaxy, при които дисплеят се повреждаше самоволно.
А трябва да интересува какво аз ще взема, защото аз никога няма да се прекарам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, simtech написа:

Имаше цяла серия телефони Samsung Galaxy, при които дисплеят се повреждаше самоволно.

Идея за марка/модел, чиито екрани не се повреждат самоволно (дефектират)?

Или имаш статистика (не впечатления от нечий малшанс) за такава "серия'?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, zemonti написа:

Идея за марка/модел, чиито екрани не се повреждат самоволно (дефектират)?

Или имаш статистика (не впечатления от нечий малшанс) за такава "серия'?

АЗ не си давам парите за скъпи самсунги. Като мога да взема чисто китайски телефон със същите характеристики за половината пари.
Самсунг ме разочароваха многократно. Скъпи телефони на които:
- гърмят им батериите
- самоволно прегряват
- дефектира контролера за заряд на батерията и телефонът повече не тръгва
- проблеми със зареждането
- скапан Firmware, напълнен със самсунг боклучавите им приложения
- проблеми с екраните...
- на новите - вградена батерия...
Е, аз ако ще си давам много пари, искам нещо което да е здраво?!
Аз карам с китайски телефони и Lenovo-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казаха колегите по-горе в поста опитай с хард ресет напиши в youtube (How to hard reset samsung s6 edge).Изгледай клипа и пробвай въпреки, че звучи като заминала подсветка на екрана или евентуално строшен екран ако се е пречупил я в джоб я е натиснат.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам хардуерни проблеми със SONY Z5 compact. Да, понагрява се малко, докато работи wifi-то, но все пак това е затворен телефон(IP65/68).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.