Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Нов съм във форума,та затова пускам нова тема. От известно време мисля да.сменя стария си телефон(lg l70) с нов. Моля да помогнете с избора! Бюджета е до 550-600 лева. Търся.телефон с добър хардуер и камера.Животъъ на батерията и дисплеят не са толкова важни, но естествено не са и за пренебрегване.Марката няма значение и съм отворен за всякакви предложения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Дачи написа:

Здравейте! Нов съм във форума,та затова пускам нова тема. От известно време мисля да.сменя стария си телефон(lg l70) с нов. Моля да помогнете с избора! Бюджета е до 550-600 лева. Търся.телефон с добър хардуер и камера.Животъъ на батерията и дисплеят не са толкова важни, но естествено не са и за пренебрегване.Марката няма значение и съм отворен за всякакви предложения!

Samsung Galaxy A5 (2017) е нов модел и за парите си предлага много.
И цената му вече е добра.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

И от мен Sony Xperia XA. Ето и едно сравнение. Цената е на 1/2, а предлага същото, освен това е с Android 7, за Самсунгите не знам, но пише, че са с 6.

п.п. Понеже виждам, че си ползвал 4.5" до сега, ако харесваш компактните телефони, можеш да видиш Z5 Compact втора ръка е някъде там ценово...

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сонито има прекрасен дизайн, но съм чел че загрява прекалено много,а и камерата му не е сред най-добрите за.класа.:)

За xa говоря.

Редактирано от Дачи (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И батерията му е ужасна. Като цяло ХА е разочароваш модел. И аз препоръчвам А5 2017. Балансиран и надежден телефон.

Изпратено от моят Moto Z Play с помощта на Tapatalk

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Дачи написа:

Сонито има прекрасен дизайн, но съм чел че загрява прекалено много,а и камерата му не е сред най-добрите за.класа.:)

За xa говоря.

Нямам преки впечатления от XA. Аз съм с Z5 Compact, за който също се говореше че загрява, заради процесора на Qualcomm, но при мен не наблюдавам нищо подобно с Android 7.

преди 6 минути, WhiteHart написа:

И батерията му е ужасна. Като цяло ХА е разочароваш модел. И аз препоръчвам А5 2017. Балансиран и надежден телефон.

Изпратено от моят Moto Z Play с помощта на Tapatalk

Sony по принцип са известни с добрите си и надежни батерии. Това някакви си милиампери, са за любителите на статистиките, че на единия пишело еди колко си на другия друго. XA може и да не е с най-мощната и добра батерия, наистина не знам, но когато проучвах за телефона (щях да го взимам за приятелка), не попаднах на много отрицателни мнения. Или поне не и повече, отколкото за който и да е друг телефон. Лично за мен, това не е телефона, някак много крехък ми изглежда, но въпреки това, лично моите предпочитания са за Sony спрямо Samsung, просто от последните не съм виждал нито един телефон, който да ми хареса. И решаващо би се оказало и цената, която все пак е на 1/2 от "балансирания и надежден" A5, въпреки че надежден, някак не мога да го свържа със Samsung.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, algor написа:

Samsung Galaxy A5 (2017) е нов модел и за парите си предлага много.
И цената му вече е добра.

Samsung A5 2017, или:

Huawei P10 Lite

И още един нов и интересен модел:

Nokia 6

И при трите модела имаш последна версия на Android. От Nokia обещават редовни ъпдейти, като се очаква още тази година да получи Android O.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, djagi написа:

Нямам преки впечатления от XA. Аз съм с Z5 Compact, за който също се говореше че загрява, заради процесора на Qualcomm, но при мен не наблюдавам нищо подобно с Android 7.

Sony по принцип са известни с добрите си и надежни батерии. Това някакви си милиампери, са за любителите на статистиките, че на единия пишело еди колко си на другия друго. XA може и да не е с най-мощната и добра батерия, наистина не знам, но когато проучвах за телефона (щях да го взимам за приятелка), не попаднах на много отрицателни мнения. Или поне не и повече, отколкото за който и да е друг телефон. Лично за мен, това не е телефона, някак много крехък ми изглежда, но въпреки това, лично моите предпочитания са за Sony спрямо Samsung, просто от последните не съм виждал нито един телефон, който да ми хареса. И решаващо би се оказало и цената, която все пак е на 1/2 от "балансирания и надежден" A5, въпреки че надежден, някак не мога да го свържа със Samsung.

Интересно как нямате "преки впечатления от ХА" и от А5 също, но си позволявате да давате такива категорични съвети, само защото "моите предпочитания са за Sony спрямо Samsung, просто от последните не съм виждал нито един телефон, който да ми хареса".
Егаси детската градина, честно...

В един друг форум в темата с модела XA, от 30 мнения, цели 34 са такива, че батерията не става за нищо.

Цитат

Аз съм с XA от септември, нямал съм досега телефон с толкова лоша батерия.

Цитат

относно XA - камерата е доста слаба, батерията също не се държи добре 

Цитат

сега ще връщам фабрични настройки, тъкмо да видя дали няма да се оправи проблема с дрейна на батерията

Цитат

Батерията ,каквото и да правите,пада изключително бързо.От около месец ми се появи и жълто петно на екрана,горе в дясно.

Цитат

Здравейте колеги, и аз мога да се запиша с черен, като цяло телефона е доста добър като изключим батерията. 

И така нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, algor написа:

Интересно как нямате "преки впечатления от ХА" и от А5 също, но си позволявате да давате такива категорични съвети, само защото "моите предпочитания са за Sony спрямо Samsung, просто от последните не съм виждал нито един телефон, който да ми хареса".
Егаси детската градина, честно...

В един друг форум в темата с модела XA, от 30 мнения, цели 34 са такива, че батерията не става за нищо.

И така нататък.

Ако не става ясно, това си е моето мнение и предпочитания. Няма нищо категорично, категорично си ми е само моето мнение, което не е задължаващо към никой. И съвет също не давам, давам предложение! А съвета ми е, "категорично", да се вземе наполовина по-евтиния телефон, ако някой ме пита за съвет! Имам преки впечатления от достатъчно много модели на Sony и съм чел по форумите много подобни мнения, като тези горните, които не се покриват с моето. Тези, горните мнения и аз съм ги чел и подобни мнения могат да бъдат намерени за абсолютно всеки телефон, стига да се потърси. Ако не е за батерията, то ще е за нещо друго, например, че от телефона му се е отчупило парченце или ми се е спукало стъклото, след като е паднал в/у килима... За последното, изобщо не ми е нужно да чета по форумите, 4-5 мои познати със Samsung са все със счупени стъкла, на един приятел му се случва два пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Когато един човек почне да пита какъв мобилен телефон да си купи, умните хора веднага разбират, че на този човек не му трябва ВЪОБЩЕ телефон!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест? Аз задавам напълно ясен и точен въпрос и вследстие на отговорите ще.преценя.какво да взема! Комлексирани мнения някъде другаде,ако може!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.