Премини към съдържанието
DarkEdge

Сериозна грешка в многопоточността на процесорите Skylake и Kaby Lake

Препоръчан отговор

https://geektimes.ru/post/290461/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

накратко с 2 думи на бг

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, ExaFlop написа:

Е то това за Линукс. Не трявбаше ли темата да е в друг подфорум? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, имах съмнения, но накрая реших, че е хардуерна новина...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 52 минути, bildera_ написа:

Е то това за Линукс. Не трявбаше ли темата да е в друг подфорум? 

Кики! Това е извадка , насочена лично към твоя въпрос: "В то же время аналогичные неприятности могут возникнуть у пользователей на любой операционной системе, не только Debian и не только Linux." Подобен такъв случай имаше 2013-2014 година и всички компании пуснаха закупената техника с процесори на Intel - 3 поколение( не всички серии) като секънд хенд техника към страни като България и други. Има го публикувано в мрежата, но не можах да открия линка!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 34 минути, Непознат написа:

Кики! Това е извадка , насочена лично към твоя въпрос: "В то же время аналогичные неприятности могут возникнуть у пользователей на любой операционной системе, не только Debian и не только Linux." Подобен такъв случай имаше 2013-2014 година и всички компании пуснаха закупената техника с процесори на Intel - 3 поколение( не всички серии) като секънд хенд техника към страни като България и други. Има го публикувано в мрежата, но не можах да открия линка!

Възможно е и си мисля, че тоя проблем дори е по-широко разпространен. Не е само това, което пишат. Примерно на мен скоро ми замина един или два от слотовете за RAM. Това само след две години експлоатация или малко пвоече/по-малко, че не се сещам кога точно си взех i7 6700K. Сега очаквам да ми заминат и другите слотове за РАМ, та да сменям дъно.  А рестартите и замръзванията не са рядкост. Е, аз съм клокнал, но това не зависи точно от клока, а от драйвери, с които съм в момента. Както и от ъпдейтите на Windows. Има моменти, когато нещата се оправят и всичко е ОК до следващия ъпдейт на Windows  10 или на видеодрайвер. Някой би казал софтуерен проблем или проблем при клока, но не съм съгласен с второто. Клока си е клок и си работи добре, но идва някакъв ъпдейт и всчико се прецаква. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 39 минути, bildera_ написа:

Възможно е и си мисля, че тоя проблем дори е по-широко разпространен. Не е само това, което пишат. Примерно на мен скоро ми замина един или два от слотовете за RAM. Това само след две години експлоатация или малко пвоече/по-малко, че не се сещам кога точно си взех i7 6700K. Сега очаквам да ми заминат и другите слотове за РАМ, та да сменям дъно.  А рестартите и замръзванията не са рядкост. Е, аз съм клокнал, но това не зависи точно от клока, а от драйвери, с които съм в момента. Както и от ъпдейтите на Windows. Има моменти, когато нещата се оправят и всичко е ОК до следващия ъпдейт на Windows  10 или на видеодрайвер. Някой би казал софтуерен проблем или проблем при клока, но не съм съгласен с второто. Клока си е клок и си работи добре, но идва някакъв ъпдейт и всчико се прецаква. 

Може и да си прав. Аз не разбирам от клок и не бих се занимавал, освен на мой компютър. Но написаното от мен съм го прочел лично. Затова реших да споделя. Първите фирми, които са забелязали, това са  Фуджитсу, Дел и Хюлет Пакард. В публикацията имаше данни за кои точно процесори става въпрос. Миналата година и в началото на тази ми направи сериозно впечатление на внесените голямо количество втора употреба компютри от  тези серии в България със сравнително добри цени на предлагане(пример: I5 3470 - 8 гига РАМ, 500 гига HDD, без външна видеокарта с цени между 360 до 400 лева) от които вече почти трудно можеш да намериш бройка, ако искаш да купиш. По тази причина свързвам двете неща. Приятна Ви вечер от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.