Премини към съдържанието
Optium

На предварително архивирана програма не ще да тръгне exe.файла и да се отвори програмата !?

Препоръчан отговор

Става въпрос за програмата Malwarebytes Anti-Malware Pro която я бях архивирал в специална папка

Repository в диск D на компютъра и където престоя там повече от година ! 

Тези дни тя ми потрябва отново, тъй като на тази която ползувах в момента и изтече лиценза !

Но когато реших да я инсталирам отново тя не пожела да се отвори и заработи ! 

За да я активирам използувах системния инструмент RUN, но и това не помогна !

След това се зарових в Интернет и намерих подобна тема публикувана в този форум на 07.11.2014 година в която /за съжаление/

са публикувани само 5 мнения. Едното от тях е на ExaFlop в което предлага лицето търсещо помощ, да си свали от предоставен от

него линк . . .инструмента FixExec .

За моя радост линка след 3 години бе все още активен и аз успях да си сваля днес този инструмент на компютъра.

Отворих го и го пуснах да работи след което рестартирах моето PC /според инструкцията/ , но така или иначе програмата ми не се отвори :

Analiz_na_sistemata_s_FixExec.jpg

Редактирано от Optium
корекция на текст ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Какво значи архивирал? Направен компресиран архив или само копиран инсталаторът в папка в дял D?
2. Вижда ли се като икона на инсталатор файлът?
3. Направи проверка на файловата система с поправка на грешки на дял D: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ExaFlop написа:

1. Какво значи архивирал? Направен компресиран архив или само копиран инсталаторът в папка в дял D?

И може би най-важния въпрос: защо питащия не си изтегли последната версия и не си я инсталира нея?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мооже би е заради версията - 2.3 vs 3.ХХ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ExaFlop написа:

Нищо не сам "компресирал", а просто съм преместил програмата от инсталационната и директория в диск C,

в специална папка намираща се в диск D на компютъра !

Как се прави проверка с този FixExec на диск D :

Direktoriya_na_programa.jpg

Забележка:

Проблематичното .exe e :

mbam.exe

преди 5 часа, capnemo написа:

И може би най-важния въпрос: защо питащия не си изтегли последната версия и не си я инсталира нея?

Защото старата съм я взел с петгодишен лиценз /до 2020 година/ , докато за новата трябва да се бъркам в джоба . . .

Редактирано от Optium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кой каза, че това е всичко, което трябва на програмата? А ключовете в регистратурата, а файловете от профилната папка...
Това, което си направил съвсем спокойно можеш да го забършеш!!! Така нямаш работеща програма!!!

преди 9 минути, Optium написа:

в специална папка

Кое й е специалното? Ааа, може би е специална в твоите разбирания, кооето няма нищо общо с реалността.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ExaFlop написа:

И кой каза, че това е всичко, което трябва на програмата? А ключовете в регистратурата, а файловете от профилната папка...
Това, което си направил съвсем спокойно можеш да го забършеш!!! Така нямаш работеща програма!!!

Кое й е специалното? Ааа, може би е специална в твоите разбирания, кооето няма нищо общо с реалността.

Ами тя и други също програми съм прехвърлил на диск, дали ще мога да ги ползувам ако реша да ги прехвърля на друг компютър . . .

ТОВА Е МНОГО ВАЖНО !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз да имам вид на ясновидец? Някои ще тръгнат, повечето - няма.
За тези цели има портативни програми(платформено независими)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

А аз да имам вид на ясновидец? Някои ще тръгнат, повечето - няма.
За тези цели има портативни програми(платформено независими)

Ами щом работата става толкова дебела, може ли да пуснете във форума някои статии по този въпрос !

Защото ми се струва че ще има много "изгорели" между нас при съхранението на тези програми !

Като най-ценни са тези които са с доживотен лиценз . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така наречените "изгорели" - забърсват "архивираното" и инсталират отново или ползват портативни издания...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ExaFlop написа:

Така наречените "изгорели" - забърсват "архивираното" и инсталират отново или ползват портативни издания...

Аз сега как да излеза от този БАТАК, в който сам се "нахендрих" !

Знам номера на идентификатора и, както и съответната версия - 2.1.6.1022

Откъде да я намеря за да я сваля отново и да направя опит да я активирам  . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Optium написа:

Аз сега как да излеза от този БАТАК, в който сам се "нахендрих" !

Знам номера на идентификатора и, както и съответната версия - 2.1.6.1022

Откъде да я намеря за да я сваля отново и да направя опит да я активирам  . . .

И защо толкова те мързи да потърсиш?

https://www.malwarebytes.com/support/releasehistory/ (и си изтегли последната 2 версия)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, capnemo написа:

https://www.malwarebytes.com/support/releasehistory/ (и си изтегли последната 2 версия)

Този ИДЕНТИФИКАТОР върви с тази версия и е от 2015 година,

на по-новата версия сигурно няма да може да стане . . .

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Optium написа:

Този ИДЕНТИФИКАТОР върви с тази версия и е от 2014 година,

на по-новата версия сигурно няма да може да стане . . .

Не сте пробвал дали ще стане!!!!!!!!!!! Пробвайте, инсталацията на софтуер не е мръсна дума и не хапе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, capnemo написа:

На този линк ми излиза само версия 3, а версията /2.1.6/ към която е идентификатора ми не ми излиза :

ScreenShot_20170628154054.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си свалиш някаква програма, която искаш да запазиш, след инсталацията премести сваления инсталационен файл на друг дял на диска и той винаги ще ти е под ръка. Ако имаш ключ за активация, запиши си го до него и при повторно инсталиране с него можеш пак да си активираш. Аз така си пазя почти всички инсталирани програми.Но да копираш вече инсталирана програма и да мислиш , че така я архивираш-не може.

22.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, B3M2W0 написа:

Като си свалиш някаква програма, която искаш да запазиш, след инсталацията премести сваления инсталационен файл на друг дял на диска и той винаги ще ти е под ръка. Ако имаш ключ за активация, запиши си го до него и при повторно инсталиране с него можеш пак да си активираш. Аз така си пазя почти всички инсталирани програми.Но да копираш вече инсталирана програма и да мислиш , че така я архивираш-не може.

22.JPG

Жалкото е че тази програма ми е подарък и ми дойде по Интернет без инсталационен файл !

Аз по принцип тези важни файлове за другите програми  окомплектовани със съответните ключове си ги пазя !

Тези които са ми без ИНСТАЛАЦИОННИ ФАЙЛОВЕ са ми малко и  са ми предимно . . .подарените !

Редактирано от Optium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето програми стават само с копиране на инсталационната папка,но точно Malwarebytes Anti-Malware Pro си пръска файлове из целият системен дял и трудно и се прави Portable версия ( от личен опит ти го казвам ) И при версия 3 е същата работа,много странна инсталация има тази програма.Един файл да и се затрие от разпръснатите и програмата дава грешка и не тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, KoiAzLiWe написа:

Повечето програми стават само с копиране на инсталационната папка,но точно Malwarebytes Anti-Malware Pro си пръска файлове из целият системен дял и трудно и се прави Portable версия ( от личен опит ти го казвам ) И при версия 3 е същата работа,много странна инсталация има тази програма.Един файл да и се затрие от разпръснатите и програмата дава грешка и не тръгва.

Дайте ми акъл,

откъде да намеря версията /2.1.6/ за да си я сваля и да и сложа ИДЕНТИФИКАТОРА който съм си го запазил !?

Бих го открил по торентите , но има голяма вероятност да е заразен !

Пък този случай ще ми е като ОБИЦА на ухото, за в бъдеще . . . 

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Optium написа:

Жалкото е че тази програма ми е подарък и ми дойде по Интернет без инсталационен файл !

Много интересно в какъв вид ти е дошла и как си я инсталирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май с много обеци стана?
http://filehippo.com/download_malwarebytes_anti_malware/60931/

преди 26 минути, KoiAzLiWe написа:

Точно този начин за правене на портативни версии изобщо не е правилен!
А ако трябва да се изолира и .Net или Java и/или записи в регистратурата и инсталирани драйвъри, какво правим тогава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ExaFlop написа:

Май с много обеци стана?
http://filehippo.com/download_malwarebytes_anti_malware/60931/

Това състояние на файла предоставен ми от FileHippo, може ли да ме притеснява:

Rezultati_ot_Metadefender.jpg

Но за съжаление това ще е най-малкия ми проблем защото след като инсталирах програмата и тя тръгна,

сега ми отхвърля "Идентификациония код" който ми беше до 2020 година !

Наистина тези програми след като се инсталират на компютъра не трябва да се пипат подир това,

защото главоболията после наистина са големи !

Вече не знам от-тук нататък какво мога да сторя , освен да търся начин за нова регистрация . . .

Редактирано от Optium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тук нататък можеш да сториш най-нормалното нещо, което са сторили и хиляди други не по-глупави от теб.Просто да си инсталираш безплатна антивирусна.И това е, край на големия ти проблем.А можеш да ползваш безплатната версия на Malwarebites anti malware като допълнителен скенер за проверка от време на време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, M.Николов написа:

От тук нататък можеш да сториш най-нормалното нещо, което са сторили и хиляди други не по-глупави от теб.Просто да си инсталираш безплатна антивирусна.И това е, край на големия ти проблем.А можеш да ползваш безплатната версия на Malwarebites anti malware като допълнителен скенер за проверка от време на време.

Благодаря ви за предложението което ми направихте, но нямам никакво намерение да се възползувам от него . . .

Аз "магарето в калта няма да си оставя", защото съм достатъчно трудолюбив и упорит за да се справя сам с проблема си :

Licenzirano_kopie_na_Malwarebytes_Anti-M

Редактирано от Optium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Optium написа:

Аз "магарето в калта няма да си оставя", защото съм достатъчно трудолюбив и упорит за да се справя сам с проблема си

Това е най-големият виц, който съм чел наскоро!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.