Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам хората с опит какъв лаптоп биха ми препоръчали защото вече втори лаптоп ми се разваля и искам този път да си купя нещо по-добре ( лаптопите не бяха за повече от 700 лв и параметрите не бяха кой знае какво - рам 4гб, интел Пентиум и т.н). Спрял съм се на два лаптопа за сега: Лаптоп DELL VOSTRO 3568/N035VN,  Лаптоп ACER ASPIRE F5-771G-71ER /BK и в краен случай на: Лаптоп DELL INSPIRON 5567 /955930/956364BK. Лаптопа ще се ползва предимно за образователна цел но и за игри някой път ( call of duty 2 , lineage 2 ). Ще се радвам ако ми споделите мнението си. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри в тея пари - настолен, ще си разочарован и като представяне и като киснене в сервиз, освен, ако не играеш на северния полюс, така де учиш в Сибир и т.н.

За да не са ти поредните хвърлени парици на вятъра, качи бюджета още поне около 2000лв. тогава може и да вземеш нещо, което ще си изкара технологичният живот подложен на тормоз с игри, за които ще е поне мааалко проектиран.

Ако все пак се спреш на някой от тези по-горе, гледай освен гаранция да го застраховаш, макар, че нито в сервиза, нито застрахователите ядат пасти и като видят логовете от прегряване - всичко ти пада и пишеш нова тема за лаптоп...

Редактирано от dynamo (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи лаптоп около 1400-1500лв не ми върши работа за желаните неща от мен? Трябва ако искам да си подготвя около 2000лв за хубав лаптоп.... Ясно мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си закупих преди 2 месеца този модел http://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-legion-y520-80wk008wbm.html и съм много доволен само му добавих едно ссд 
Ползвам го главно за работа но играя и World of tanks на него но няма проблем играта вари на мах без никакви проблеми
Единствената забележка ми е батерята кара малко гледане на YouTube клипове издържа 4 часа

Редактирано от BLUNDER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от втори лаптоп за 12 години HP.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари лаптоп за игра според мен са пари хвърлени на вятъра. Ако прежалиш игрите за тези пари може да се намери качествен лаптоп втора употреба. Например https://plasico.bg/fujitsu-celsius-h710-mobile-workstation-156-intel-core-i7-2720qm-4-gb-ram-500-gb-hdd-34553.html. Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, profan4o написа:

За тези пари лаптоп за игра според мен са пари хвърлени на вятъра. Ако прежалиш игрите за тези пари може да се намери качествен лаптоп втора употреба. Например https://plasico.bg/fujitsu-celsius-h710-mobile-workstation-156-intel-core-i7-2720qm-4-gb-ram-500-gb-hdd-34553.html. Успех!

То като няма да играе игри- може да си вземе чисто нов за около 600-700лв и ще му върши същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Уолтър Уайт написа:

То като няма да играе игри- може да си вземе чисто нов за около 600-700лв и ще му върши същата работа.

По принцип си прав, но като отвориш двата и ще разбереш защо предпочитам първия. Изработката и матерялите, който са ползвани са коренно ралични. От тези новите, последно време само побългарявам потрошени панти на екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението, че ако ще използваш машината за игри, по-добре да си вземеш настолен. Зимата е ок, не загравя толкова, но лятото е смърт просто. Отделно, лаптопите се чупят по-лесно(общо виждане), частите им са по-скъпи(180лв. за матрица на HP :( ).

Аз играя CS:GO и LoL на лаптоп и да ти кажа когато харда загрее чак започва да ми лагва(което ме подсеща, че трябва да пусна тема да видя дали това може да се оправи).

Ако си с настолен ще можеш да го отвориш и да "диша", почистването ти струва 10-20лв.(толкова бяха бутилките със сгъстен въздух) и час-два(ако не си от паметливите) време.

Отделно за 1500лв. можеш да си вземеш доста добра машина, и за 500-550лв. монитор с повече Hz опресняване на картината ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, разбрах че за тези пари не става лаптоп и за двете ами тогава остава варианта само за учене , филми и сърфиране тогава какъв лаптоп ми бихте препоръчали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Boyankovachev написа:

Добре, разбрах че за тези пари не става лаптоп и за двете ами тогава остава варианта само за учене , филми и сърфиране тогава какъв лаптоп ми бихте препоръчали?

Лаптоп до 600-750лв 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече втори Леново сменям за тези пари, след втората година я софтуер я хард проблем имат и не ми се дават пак излишни пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти всички нови лаптопи до 1000 лева са практически една и съща марка боклуци, няма значение дали си купувал Леново или HP. Ако е леново - да е тинкпад. Ако е делл - да е пресижън. Ако е HP - да е ZBook. Останалото са ядове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.06.2017 г. в 22:26, Boyankovachev написа:

Един дол дренки са, гледай да е без "външна" видео карта, гаранцията, а дори по-скоро търговеца от, който взимаш избирай внимателно, че да имаш съдействие при проблеми.

преди 21 часа, Boyankovachev написа:

Вече втори Леново сменям за тези пари, след втората година я софтуер я хард проблем имат и не ми се дават пак излишни пари.

Е да, но ако ги тормозиш с игри и не ги носиш на профилактика проблемите са ти лесно обясними. Всяка машина си иска поддръжка и правилно отношение.

преди 20 часа, Пaчo написа:

Почти всички нови лаптопи до 1000 лева са практически една и съща марка боклуци, няма значение дали си купувал Леново или HP. Ако е леново - да е тинкпад. Ако е делл - да е пресижън. Ако е HP - да е ZBook. Останалото са ядове.

Съгласен съм, но Thinkpad с условие, че свалиха качеството на вложени материали в кутиите, мотат се с обикновени пластмаси с лого от тях, по-специално сериите Edge и L. Дори T вече не е изработена от онези материали като преди, да не споменавам, че махнаха старата клавиатура със синия Enter, която за мен лично беше и си остава еталон за удобство и направо кеф при писане. Може би новата Р все още държи фронта, но при тая цена все си мисля, че има по-добър избор при аналозите от останалите брандове.

Редактирано от dynamo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.06.2017 г. в 22:26, Boyankovachev написа:

Ако си решил да си взимаш все пак лаптоп, можеш да видиш мнението на колегите, но аз си мисля, че е по-добре настолния.

При него когато нещо се счупи можеш спокойно да отвориш кутията и да му дръпнеш кабела, дори и да не разбираш то това. А при лаптопа за да смениш харда трябва да отваряш целия цирк.

Пак казвам, частите на лаптопите се чупят по-бързо, и струват повече, заради размерите им. Аз например в момента се оглеждам за настолен който мога да използвам за всичките неща(филми, музика, игри, интернет, програми за дизайн и чертане и др.) до 1500лв. и добър монитор, и лаптопа ми който да използвам когато ме няма в нас.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.