Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Инсталирах си windows 7 на настолния компютър и имам проблеми с usb port-овете. Единствено работят 2 от портовете на предния панел. 
Знам, че windows 7 автоматично си инсталира usb драйверите и няма нужда ръчно да се търсят и/или инсталират, но все пак и това пробвах да направя и няма никаква разлика. Компютъра и преди е работил с win 7 и не е имало такива или каквито и да е  проблеми.

Някакъв съвет или да преинсталирам наново ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, ivan93bg написа:

windows 7 автоматично си инсталира usb драйверите

Това не е вярно!
Стартирай devmgmt.msc и виш има ли устройства с (!) или (?). Ако има такива, направи снимка на диспечера на устройтва и я покажи тук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си USB 3.0 ? и ще намери останалите 

Редактирано от The-Walk!nG-Dead (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай сега модела на дънната платка и НЕ бързай с инсталирането на USB 3.0 драйвър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USB 3.0 Driver

Най-вероятно и SATA драйвърът е на Microsoft

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, но не се получава. Инсталирам го и разлика няма никаква. Май ще слагам на ново ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivan93bg написа:

Благодаря колеги, но не се получава. Инсталирам го и разлика няма никаква. Май ще слагам на ново ОС

Имаш ли все още ! знак в device manager. Инсталирал ли си ифравера за чипсета? Не е нужно да слагаш нова ОС.

Освен това има вероятност да не си инсталирал правилните драйвери.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Емил Костов написа:

Имаш ли все още ! знак в device manager. Инсталирал ли си ифравера за чипсета? Не е нужно да слагаш нова ОС.

Освен това има вероятност да не си инсталирал правилните драйвери.

Да, въпросния "!" си стоеше там.  Инсталирах си Win 10 което стана за норматив и всичко работи безпроблемно. 

Извинявам се, че пуснах темата, но и преди да я пусна пробвах доста неща от написаното в интернет и резултата беше нулев.
Благодаря на всички за помощта наистина го оценявам, но явно при първоначалната инсталация на ОС или на драйверите е станал някакъв проблем и така и не успях да го отстраня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ivan93bg написа:

Да, въпросния "!" си стоеше там.  Инсталирах си Win 10 което стана за норматив и всичко работи безпроблемно. 

Извинявам се, че пуснах темата, но и преди да я пусна пробвах доста неща от написаното в интернет и резултата беше нулев.
Благодаря на всички за помощта наистина го оценявам, но явно при първоначалната инсталация на ОС или на драйверите е станал някакъв проблем и така и не успях да го отстраня.

Значи не си инсталирал коректния драйвер. А Windows 10 го е инсталирал

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Емил Костов написа:

А Windows 10 го е инсталирал

По-скоро windows 10 има по-добра нативна поддръжка. Това, че generic драйвърът върши по-добра работа от този на 7, не значи, че е коректният.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, hudyr написа:

По-скоро windows 10 има по-добра нативна поддръжка. Това, че generic драйвърът върши по-добра работа от този на 7, не значи, че е коректният.

Така е, но така ще дообъркаме постващия. :wink12:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.