Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам инсталирани .NET framework 1.1, и 2.0 SP2. Въпроса ми е мога ли да ги денсталирам без това да предизвика проблеми с операционната система? Просто целта ми е да освободя тези ~1,7GB място.

Като се опитам да денсталирам ъпдейта на 1.1(KB2833941) ми казва, че това може да предизвика проблеми в по-новите версии(снимката по-долу)

854472b3f6.png

Ето го и процореца с всичките техни неща

bf3787a0a6.png

Ето и някои неща, които може да потрябват:

878502628d.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В общи линии, можеш да премахнеш ъпдейт на framework-a, но не можеш да премахнеш версията, която си е вградена в ОС. XP идва с 1.0, на теория трябва да можеш да изтриеш всичките без 1.0.

Предупрежденията за грешки касаят програмите, които използват съответната версия framework.

Ако искаш, погледни тук: https://blogs.msdn.microsoft.com/astebner/2008/08/28/net-framework-cleanup-tool-users-guide/

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от SAKATAR
      Добро утро! Някой знае ли от къде мога да изтегля актуализация KB927891 за Windows XP 32-bit? В сайта на Microsoft са я изтрили и са оставили само за 64-bit.
    • от peppone1
      Здравейте, преинсталирах компютъра и пуснах да се свалят ъпдейтите, но не избрах само ъпдейта Windows Malicious Software Removal Tool. Но след като останалите се свалиха, видях че липсва ъпдейта Windows Genuine Advantage Notification, който беше избран заедно с другите в пакета, но защо сега го няма? Опитах да го инсталирам от Internet Explorer и то го инсталира, но после не можа да отвори страницата и да продължа по-нататък. При предишната преинсталация на компютъра, този ъпдейт го свали чак на следващият ден, но неща да чакам толкова.
      Windows XP Professional SP3
    • от SAKATAR
      Здравейте, имах проблем с файла kernel32.dll. С Windows XP Professional Service Pack 3 съм, но нямам диск с ОС. Потърсих информация в интернет как да го поправя и попаднах на този клип:

Имам три прости въпроса:
      1. Ако изпълня стъпките в клипа има ли вероятност да изгубя някои файлове?
      2. Чрез този метод оправят ли се и други файлове на ОС, освен kernel32.dll?
      3. Този метод същият ли е като възстановяването и поправянето на файлове от операционната система, от диск, чрез командата sfc /scannow?

Благодаря предварително за отговорите! Поздрави!
    • от fresh_bones
      Проблема е следния след лошо време реших да си изключа компютъра и да си махна всички кабели от него, кабели от тонколони, монитор и т.н. След като отмина бурята реших да го включа и проблемите започнаха. При стартиране след минаване на лентата на Windows ми  излиза син екран и след секунда се рестартира. След това ми изписва това
      1. Start windows normally
      2. Safe Mode
      3. Last known good configuration (your most recent settings that worked)
      и при избиране на и трите ми излиза син екран и се рестартира.
    • от Daniel456
      Така имам BOCHS на телефона си така че ми трябва само 2 c.img със инсталирани Windows XP и Windows 7.
      Ако може някой да ми помогне моля ви!!!
      Ето нужното:
      Инсталирайте ги от този емулатор ако става от друг добре НО ИМЕТО НА ВИРТУАЛНИТЕ ХАРД ДИСКОВЕ ДА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО c.img и да са 2 един за Windows XP друг за Windows 7 ТОВА Е!!
      Само това искам нищо друго...
      Моля ви помогнете ми!!!
      Програмата за PC се казва: QemuManager
      Апликацията от която ще се стартирват Windowsите на Androida се казва: BOCHS
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.