Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам тази рам която работи на това дъно. Имам проблем с подкарването на XMP1-2666Mhz колкото и да се мъча не ще да тръгне( сменях тайминги,волтажи)не ще....XMP2-2400Mhz  обаче пали от раз.

Въпроса ми е да я задържа ли и да карам на 2400 или да я върна( да ползвам 30 дневния срок в Е*аг) и да взема друга. Взел съм я за 139 лв. ( с доживотна гаранция), и гледам че мога да взема за тези пари същата честота но с по-висока латентност. Другия месец ще добавям още 8 Gb  и не знам дали ще има проблем ако взема 2666 но с друга латентност

Какво бихте ме посъветвали???

P.S.

Дъното е с най-новия биос 2.60

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Здравейте, имам тази рам която работи на това дъно. Имам проблем с подкарването на XMP1-2666Mhz колкото и да се мъча не ще да тръгне( сменях тайминги,волтажи)не ще....XMP2-2400Mhz  обаче пали от раз.

Въпроса ми е да я задържа ли и да карам на 2400 или да я върна( да ползвам 30 дневния срок в Е*аг) и да взема друга. Взел съм я за 139 лв. ( с доживотна гаранция), и гледам че мога да взема за тези пари същата честота но с по-висока латентност. Другия месец ще добавям още 8 Gb  и не знам дали ще има проблем ако взема 2666 но с друга латентност

Какво бихте ме посъветвали???

P.S.

Дъното е с най-новия биос 2.60

А процесора кой е ? Какво толкова се напъваш с тия херци? Ще клокваш ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1500x  няма да клоквам но съм взел и платил памет на 2666,що ще ме цака като бачка на 2400 ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

1500x  няма да клоквам но съм взел и платил памет на 2666,що ще ме цака като бачка на 2400 ???

Е ти си го дал тоя линк за дъното. Пише че поддържа памет на 2400. Или по високи честоти след клок. Това (OC) значи - overclocked. И те така. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не те е прецакал, а просто не си прочел спецификациите на дъното.

За да работи на 2667 един модул, трябва да е на слот 2 /от ляво на дясно/ или на слот 4 /от ляво на дясно/. А2 и/или В2. по означенията на дъното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха разбирам сега са на 1 и 3 слот, ще ги сменя да пробвам :)

Благодаря ви ! 

А като добавя още пак ли кит да търся или само една плочка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-важен е обема, отколкото честотите. Взимаш толкова, колкото можеш да си позволиш като цена.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.