Премини към съдържанието
zuzozbd

Проблем с клавиатура на лаптоп. Пише по две букви самичка

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам лаптоп tosiba satelite c 50 a 11 f  с windows 7 , и проблема е , че доста често пише по две букви  я няколко пъти и издава звук при всяка двойка букви без дори да ползвам клавиатурата . Ако някой е имал подобен проблем моля за помощ . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е хардуерен, не е софтуерен. Оправя се със смяна на самата клавиаутура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли сте ? Имал ли сте подобен проблем ? Защото като пиша на клавиатурата понякога и другите букви ги пише по две , че и по три .

Редактирано от zuzozbd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Yvan Sergeev написа:

start

keyboard

repeat rate slow

repeat delay long

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще пробвам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, zuzozbd написа:

Сигурен ли сте ? Имал ли сте подобен проблем ? Защото като пиша на клавиатурата понякога и другите букви ги пише по две , че и по три .

Клавиатурата си е заминала. Просто трябва да се смени с друга. Сигурно ли е, че не е заливана с нещо или  пък да е удряна?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам дали е заливана така го взех с този проблем , а защо пюука :) като започне да пише " яя яя яя яя яя яя " и така винаги 11 пъти и после спира  за малко и като бутна мишката и пак почва , но не е постоянно , 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата ми клавиатура беше по същия начин, защото беше заливана. Според мен или предишния собственик я е залял с нещо, или гумичката на копчето залепва.

Но нека по-запознатите да се изкажат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, zuzozbd написа:

не знам дали е заливана така го взех с този проблем , а защо пюука :) като започне да пише " яя яя яя яя яя яя " и така винаги 11 пъти и после спира  за малко и като бутна мишката и пак почва , но не е постоянно , 

Имаш в предвид тъчпада, който е до нея или просто мишка включена в USB порт?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

склнен съм да мисля и аз така ,но зукът ,който издава  не мога да си обясня

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Имаш в предвид тъчпада, който е до нея или просто мишка включена в USB порт?

дали тъчпада или мишката няма значение все така и тъчпада пробвах да изключа и пак е така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, zuzozbd написа:

склнен съм да мисля и аз така ,но зукът ,който издава  не мога да си обясня

дали тъчпада или мишката няма значение все така и тъчпада пробвах да изключа и пак е така

Като за начало лаптопа трябва да се отвори, клавиатурата да се извади и да се види дали правилно е закачено кабелчето към дъното. Ако там всичко е наред просто от Ebay трябва да си поръчаш нова клавиатура за същия модел лаптоп и да и налепиш БГ букви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало лаптопа трябва да се отвори, клавиатурата да се извади и да се види дали правилно е закачено кабелчето към дъното. Ако там всичко е наред просто от Ebay трябва да си поръчаш нова клавиатура за същия модел лаптоп и да и налепиш БГ букви.

вадих я там е добре вкаран кабела , когато я откачих ми се стори че го направи и без клавиатура , но не съм убеден 

а бг надписи не ми трябват аз пиша на фонетика 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, zuzozbd написа:

вадих я там е добре вкаран кабела , когато я откачих ми се стори че го направи и без клавиатура , но не съм убеден 

а бг надписи не ми трябват аз пиша на фонетика 

Е ако при изваден кабел на клавиатурата ти пищи лаптопа вече имаш сериозен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ако при изваден кабел на клавиатурата ти пищи лаптопа вече имаш сериозен проблем.

сериозен сериозен колко да е сериозен :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, zuzozbd написа:

сериозен сериозен колко да е сериозен :) 

1. Откачи клавиатурата и виж дали ще имаш подобни звуци.

2. Ако всичко е наред при откачена клавиатура включи една външна през USB порта и виж как ще се държи лаптопа.

3. Ако работи добре с външната клавиатура просто си купуваш една лаптопска за твоя модел от ebay.com, защото ще ти излезе по евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Откачи клавиатурата и виж дали ще имаш подобни звуци.

2. Ако всичко е наред при откачена клавиатура включи една външна през USB порта и виж как ще се държи лаптопа.

3. Ако работи добре с външната клавиатура просто си купуваш една лаптопска за твоя модел от ebay.com, защото ще ти излезе по евтино.

ок !  Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може и да е софтуерен проблем. Не трябва да се изключва и тази възможност. И това ще си проличи при изключена вътрешна клавиатура и включена въшна - ако го има проблемът, може да се търси решение в антивирусния отдел. Ако работи нормално с външна - проблем в клавиатурата/дъното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

А може и да е софтуерен проблем. Не трябва да се изключва и тази възможност. И това ще си проличи при изключена вътрешна клавиатура и включена въшна - ако го има проблемът, може да се търси решение в антивирусния отдел. Ако работи нормално с външна - проблем в клавиатурата/дъното.

Постващия говореше, че чува звуци и при изключена клавиатура. Само не разбрах шегува ли се или говори сериозно. Но то ще си проличи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

Постващия говореше, че чува звуци и при изключена клавиатура. Само не разбрах шегува ли се или говори сериозно. Но то ще си проличи.

не се шегувам за звуците при всяко появяване на яя се  чува и звук и така 11 пъти 

дайте някакво обяснение за звуците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, zuzozbd написа:

не се шегувам за звуците при всяко появяване на яя се  чува и звук и така 11 пъти 

Искаш да кажеш, че си откачил клавиатурата на лаптопа и се появява буква ЯЯ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, zuzozbd написа:

да

бях откачил

Тоест без клавиатура се чуват звуци и се пишат букви????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, zuzozbd написа:

да - яя яя яя яя яя яя яя 

Може ли да направиш снимка и да я постнеш в темата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Може ли да направиш снимка и да я постнеш в темата. 

това е във вайбър когато го направи в хрома ще го снимам

Заснемане 1.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.