Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Караваната е едно от любимите ми превозни средства! Нямам парите да си купя такава, но исках да направя тема, в която да поговорим за караваните. Аз лично не разбирам от коли и каравани, знам само, че е много трудно да регистрираш каравана, но се надявах някой, който разбира от каравани, да пише по темата. Не знам дали kaldata е правилният форум за това, но не намерих някакъв хубав български форум за коли (каравани). Ако знаете някой форум, където мога да напиша тази тема, моля, пишете. Сега за караваната. Да има химическа тоалетна, баня, разгъваем диван, място за телевизор (евтин, за предпочитане плазма), минихладилник, една електрическа печка (с котлони, а не за топлина), климатик, навес, няколко контакта, към които да се зареждат телефон, лаптоп и може би още нещо, соларни панели, които да зареждат всички тези неща, шкафове за приборите и още нещо, ако съм забравил. Не е нужно да е много голяма, ще е хубаво да има допълнителен бойлер, който да се загрява от слънцето, ако е законно де. Колко ще струва една такава каравана втора ръка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каравана, която се кара като кола или каравана, която стои на място като ремарке? Ако е първото то се нарича Кемпер и са доста скъпи

П.С по описанието ти виждам, че искаш кемпер като 5 звезден хотел, тогава си приготви едни 50+ бона

Редактирано от Уолтър Уайт (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 50 бона може да се купи кемпер осма ръка на 20 години, дето нещо ще му се поврежда всяка седмица. За кемпер втора ръка на 2-3 години в добро състояние ще му трябват минимум €100 000.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Уолтър Уайт написа:

Каравана, която се кара като кола или каравана, която стои на място като ремарке? Ако е първото то се нарича Кемпер и са доста скъпи

П.С по описанието ти виждам, че искаш кемпер като 5 звезден хотел, тогава си приготви едни 50+ бона

И от къде по описанието му личи, че иска кемпер? Напротив, от тези думи:

Цитат

Аз лично не разбирам от коли и каравани, 

се вижда, че пита точно за каравани. От тук може да се види как вървят цените:

http://karavani.cars.bg/?go=caravan&search=1&fromhomeu=1&stateId=1&conditionId=1&offerFrom4=1&offerFrom1=1&offerFrom2=1&offerFrom3=1

А  исканията му ги има и в 30 годишните бараки за по 3 бона, какъв 5 звезден хотел... може би иска басейн., смяна на кърпите, рум сервиз и т.н.

Редактирано от lupis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, pc_the_best написа:

Нямам парите да си купя такава, но исках да направя тема, в която да поговорим за караваните. Аз лично не разбирам от коли и каравани,

И за какво да търкаме клавиатурите? Още повече че основното присъствие в този форум е детско, което евентуално си мисли за първа кола. А, и за да дърпаш такова ти трябва категория поне BE - да не би случайно да имаш?

Всичкото друго е откровено бълнуване - няма соларни панели, които да се справят с всичките изброени консуматори. Имаше едни филмчета за каравани на кинозвезди - те са нещо подобно на фантазиите ти, но захранването е външно, а цената е повече от 2 апартамента.

Май слънцето бая те е напекло, пий студена вода.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Филипов написа:

И за какво да търкаме клавиатурите? Още повече че основното присъствие в този форум е детско, което евентуално си мисли за първа кола. А, и за да дърпаш такова ти трябва категория поне BE - да не би случайно да имаш?

Всичкото друго е откровено бълнуване - няма соларни панели, които да се справят с всичките изброени консуматори. Имаше едни филмчета за каравани на кинозвезди - те са нещо подобно на фантазиите ти, но захранването е външно, а цената е повече от 2 апартамента.

Не мисля, че има какво повече да се добави.Автора когато се превози от точка А до точка В с каравана, да пише.Да не говориме, че тия по бг пазара са изпоизгнили кочини, направени от 2 слоя хартия.А какво хубаво намира да живее в един фургон, къде ще спи сгънат като оригами.Ако толкова му се ходи сред природата, да си купи една палатка и да ходи до някое езерце да лови риба за 1 седмица.Е вярно, че ще му се наложи да ака по храстите, вместо в химическа тоалетна, но пък да е болка за умиране?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива кемпери се продават в Германия , но слънчеви панел сам трябва да си слагаш всичко останало е постижимо но казваш че нямаш пари , това не е за теб , това е за заможни хора които имат твърде много пари и нямат хоби.

Нещо такова имаш предвид най-вероятно.

89fordcoachman.jpg

Слагаш му един комплект слънчеви панели за около 1200 долара и си готов 

или пък това 

http://www.ebay.com/itm/2000-Damon-Ultrasport-3480-Class-A-Diesel-Slide-Low-Miles-Clean-/253009639478?hash=item3ae88cb836:g:MnUAAOSw8GtZToey&vxp=mtr

Редактирано от Azhen (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Win_user написа:

За 50 бона може да се купи кемпер осма ръка на 20 години, дето нещо ще му се поврежда всяка седмица. За кемпер втора ръка на 2-3 години в добро състояние ще му трябват минимум €100 000.

Виж в cars, че за 50-60 бона може да си вземи нов кемпер с климатик и т.н от изискванията му. Проверявай преди да пишеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете, имах предвид кемпер. Често ги бъркам. Благодаря за бързите отговори! Търсех някой форум от вида на тези, в които се създава една тема, не за да се купи нещо, а за да се обсъди за какви пари може да се вземе. Надявах се kaldata да е такъв форум. Затова и писах, че не съм сигурен дали това е правилното място. Много ми хареса кемпера, който Azhen предложи. Със панелите, ремонт на нещо и другите неща, които трябва да се купят, за около 50 000$-60 000$ би могла да се купи такава каравана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Филипов написа:

Ако котлоните и хладилника са на газ, изобщо не е бълнуване да се захрани ТВ, климатик на 12 или 24 в. и някой и друг дребен консуматор. Спокойно на покрива на кемпера може да се поберат 1- 1.5 кw панели. Друг е въпросът, че трябват мангизи за тая работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.