Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден! Счупих си дисплеят и поръчах нов от Aliexpress. Дойде преди 3-4 дена. Телефонът ми е Lenovo P70. Искам да си го сменя сам, но гледах няколко клипа и видях, че ми е нужен пистолет за горещ въздух, но не разполагам с такъв. Таа дали сешуар ще ми свърши работа ? И бих ли могъл да използвам двойнозалепващо тиксо за да залепя новият дисплей ? Понеже търсих за такива специални лепила, но намерих само от отбяви в olx.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не разбираш това което правиш, по-добре го занеси в сервиз. Така ще избегнеш евентуалното "Ма*ка му стара, що не работи?" или "Б*х маа му, дадох си парите на вятъра!"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Петър Стефанов написа:

Добър ден! Счупих си дисплеят и поръчах нов от Aliexpress. Дойде преди 3-4 дена. Телефонът ми е Lenovo P70. Искам да си го сменя сам, но гледах няколко клипа и видях, че ми е нужен пистолет за горещ въздух, но не разполагам с такъв. Таа дали сешуар ще ми свърши работа ? И бих ли могъл да използвам двойнозалепващо тиксо за да залепя новият дисплей ? Понеже търсих за такива специални лепила, но намерих само от отбяви в olx.

Отсега ти казвам, че няма да стане. Ще доповредиш телефона. Занеси го в сервиз  или на човек, който се занимава с такива неща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще му накъсаш и лентовите връзки заради еврейски изпълнения. Ако си прежалил пък всичко, дерзай...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли само да уточниш, дали е само тъйчскрийн или дисплей, или е комбиниран ? (демек дисплея и тъчскрийна са слепени)

Защото ако е комбиниран смяната е супер лесна, а ако е само едно от двете - занеси го в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 часа, Петър Стефанов написа:

Ще стане със сешоар, но трябва да си търпелив и внимателен при отлепването и да нагряваш повечко преди да опиташ да отлепиш. В никакъв случай недей да печеш във фурната. Дисплея и тъча са заедно и не е чак толкова сложно. Все пак трябва да имаш някакви подходящи инструменти, само със сешоара няма да стане. Не знам кое видео си гледал, ама тук се вижда всичко подробно. Гледаш и действаш. За лепило виж тук. С двойно залепващо ще почне да се разлепва по някое време. 

Видео

P.S. Сега видях че си писал за лепилото че само обяви от OLX. Те от OLX не произвеждат лепила та да са некачествени. Като поръчаш от там няма да дойде друго. Ама понеже има все пак някакво недоверие към сайта може да потърсиш в гугъл. Ей и тук една обява. Не са чак толкова скъпи. По принцип дисплея дето си поръчал трябва да си идва с лепило. Огледай го дали няма по него такова. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, eminem_vr написа:

Ще стане със сешоар, но трябва да си търпелив и внимателен при отлепването и да нагряваш повечко преди да опиташ да отлепиш. В никакъв случай недей да печеш във фурната. Дисплея и тъча са заедно и не е чак толкова сложно. Все пак трябва да имаш някакви подходящи инструменти, само със сешоара няма да стане. Не знам кое видео си гледал, ама тук се вижда всичко подробно. Гледаш и действаш. За лепило виж тук. С двойно залепващо ще почне да се разлепва по някое време. 

Видео

P.S. Сега видях че си писал за лепилото че само обяви от OLX. Те от OLX не произвеждат лепила та да са некачествени. Като поръчаш от там няма да дойде друго. Ама понеже има все пак някакво недоверие към сайта може да потърсиш в гугъл. Ей и тук една обява. Не са чак толкова скъпи. По принцип дисплея дето си поръчал трябва да си идва с лепило. Огледай го дали няма по него такова. 

Няма лепило по екрана , благодаря за съветите. А относто за лепилото ми е нужна ув лампа. А за двойнозалепващото тиксо ми казаха, че ако го нагрея преди залепване щяло да бъде по-здраво. В комплекта има добавени отвертки и нещо като шпатулки които помагат за отлепянето на дисплея.

преди 7 часа, niki292002 написа:

Можеш ли само да уточниш, дали е само тъйчскрийн или дисплей, или е комбиниран ? (демек дисплея и тъчскрийна са слепени)

Защото ако е комбиниран смяната е супер лесна, а ако е само едно от двете - занеси го в сервиз.

Комбиниран е и точно поради тази причина искам да си го оправя сам.

Със пистолет за горещ въздух тук с макетно ножче и двойнозалепващо тук.

Освен да поръчам такова лепило тук , каквото е използвано в клипа и няма да има нужда от ув лампа като това, което ти ми беше пратил. Предполагам то беше само за пример.

Редактирано от Петър Стефанов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай двойно залепваща лепенка. Тези за смартфони са едни много тънки и дълги, на 3M са. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е готово, момчета! Утре ще Ви покажа снимки, защото в момента осветлението не е добро :P .Залепих дисплея към рамката с двойнозалепващата лепенка, но от вторият път. Първият път сложих само един слой от лентата цък съответно 1 горе в ляво, 2 един до друг горе в дясно и 1 продълговат долу. Залепих дисплея, залепих и планката към самата рамка и секунди след това дисплеят се разлепи. Малко се ядосах, и почнах на ново. Отлепих планката, която след като се отлепи 1 път се нагъва и не лепне добре после, разкачих дисплеят от рамката и добавих ленти на същите места, но този път по 3 слоя и за щастие този път стана :) .

След като залепих дисплеят за 2-ри път, видях, че момчето от клипа е имало същите проблеми.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Петър Стефанов написа:

Всичко е готово, момчета! Утре ще Ви покажа снимки, защото в момента осветлението не е добро :P .Залепих дисплея към рамката с двойнозалепващата лепенка, но от вторият път. Първият път сложих само един слой от лентата цък съответно 1 горе в ляво, 2 един до друг горе в дясно и 1 продълговат долу. Залепих дисплея, залепих и планката към самата рамка и секунди след това дисплеят се разлепи. Малко се ядосах, и почнах на ново. Отлепих планката, която след като се отлепи 1 път се нагъва и не лепне добре после, разкачих дисплеят от рамката и добавих ленти на същите места, но този път по 3 слоя и за щастие този път стана :) .

След като залепих дисплеят за 2-ри път, видях, че момчето от клипа е имало същите проблеми.

Евала. Много обичам когато хората тръгнат да правят нещо, но преди това питат хора, които вече имат опит в това. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе и долу лепенките са чук, но отстрани положението не е същото. С лепенките толкова.. :D

IMG_20170705_112413.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.07.2017 г. в 11:26, Петър Стефанов написа:

Горе и долу лепенките са чук, но отстрани положението не е същото. С лепенките толкова.. :D

IMG_20170705_112413.jpg

Абе то общо взето много добре си се беше ориентирал. Клипче знаеш да потърсиш и си намерил. Части всичко си си поръчал,  а и работата сам си я свършил. :) Та май много не ти помогнахме ние, ама темата все пак може да е полезна. Трябвало е като поръчваш дисплея да видиш за такъв с лепило. Обикновенно са така, още повече че си поръчал кит явно с шпатулите и другите неща. Поздравления все пак за добре свършената работ. Друго е да погледнеш дисплея и да не е напукан :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.07.2017 г. в 22:28, eminem_vr написа:

Абе то общо взето много добре си се беше ориентирал. Клипче знаеш да потърсиш и си намерил. Части всичко си си поръчал,  а и работата сам си я свършил. :) Та май много не ти помогнахме ние, ама темата все пак може да е полезна. Трябвало е като поръчваш дисплея да видиш за такъв с лепило. Обикновенно са така, още повече че си поръчал кит явно с шпатулите и другите неща. Поздравления все пак за добре свършената работ. Друго е да погледнеш дисплея и да не е напукан :)

В опаковката на дисплея имаше 2 шпатулки-голяма(шчупи се при опит да отлепя батерията за първи път) и малка, 3 овертки-кръстата,по-малка кръстата и права, нещо като вакуумна лепенка(не знам как се нарича) и 2 пластмаси, които дори не използвах(снимка по-долу). Таа ден, два след като го залепих почна да се разлепя. Поръчах си лепило B-7000 от olx (15мл) излезе ми 6 лв без доставката с нея 13... Вчера дойде и разглобих телефона на ново. Понеже вече за втори път ми се налага и стана доста по-бързо. Почистих двойнозалепващата лента(не беше лесно) :D . Нанесох лепилото и залепих дисплея към рамката му. Пише, че са му нужни 24-48 часа за да се втвърди. В момента пиша от него и съм доволен. :) Дисплеят ми струваше 17 евро и на вярно затова по него няма лепило. Има и едни за по 23 те даже идват залепени към нова рамка. Лошото на телефони от този вид е, че счупиш ли стъклото заминава целият дисплей. Първо се счупи горе в дясно и всичко под счупеното място не работеше. Така изкарах към 6-7 месеца и накрая телефона падна по екран от 10 см и се напука целият. Единственото място, където тъчът хващаше беше точно под логото.

Съжалявам за лошото качество, но е правена в 00:30 :D

IMG_20170712_010601.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.