Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте преди бях пуснал тема за купуване на айфон 7 втора ръка, но реших да дам още малко пари и да взема чисто нов от някой интернет магазин и се чудя от кой.

Гледам магазините от "pazaruvaj" и не мога да реша от кой ще е най-добре да се вземе. Четох едно мнение за елитмобил и конкретно за айфон което не ми се хареса много много. (ще прикача снимка). Четох в една друга тема, че е все едно от къде ще се закупи апарата, защото 1-вата година от гаранцията се обслужва от криейтив център без проблем, но това не знам някак си не ме кара да съм на 100% сигурен за избора си на някой от тези онлайн магазини. 

Една приятелка си поръча едно HTC от скайфон преди година и няма никакви проблеми, но нещо пак не съм много сигурен.

Нещо не ми дава да прикача снимка затова ще поства направо какво е написал този човек. Мнението е от отзивите в гугъл: "Нямам думи, с които да опиша възмущението си от тази "фирмичка". Обикновено собствениците на малките бизнеси се грижат да поддържат невероятно висока репутация за да могат да се издигнат сред огромната конкуренция. Някои дребни душици обаче си мислят, че все още живеем в 90-те. Свързах се с тях за iPhone защото предлагаха най-ниската цена в интернет. Потвърдиха ми по мейл и по телефон, че апаратът е нов и го имат наличен. Оказа се Refurbished (Pre-owned). Още като видях кутията с надпис Pre-owned ми стана ясно. Питах ги защо ме излъгаха, че е нов и неразпечатван? Твърдяха, че е нов. Телефонът имаше два стикера отгоре (прозрачни) а под стикерите ясно личаха драскотини и мазни отпечатъци. Ръцете им трепереха и нямаха търпение да напишат гаранцията. Не платих и си тръгнах разочарован. Преди да тръгна един от служителите направи най-непрофесионалния и нагъл коментар, който съм чувал през живота си - "Еее вие какво искате, стар модел е, няма да намерите нов". Ако искате да се опарите, купете си от тези класни мошеници!"

Питам ви вас, които имате повече опит, за разлика от мен. Поздрави ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, 357denislav написа:

Здравейте преди бях пуснал тема за купуване на айфон 7 втора ръка, но реших да дам още малко пари и да взема чисто нов от някой интернет магазин и се чудя от кой.

Гледам магазините от "pazaruvaj" и не мога да реша от кой ще е най-добре да се вземе. Четох едно мнение за елитмобил и конкретно за айфон което не ми се хареса много много. (ще прикача снимка). imageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6aimageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6aimageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6aimageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6aimageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6aimageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6aimageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6aЧетох в една друга тема, че е все едно от къде ще се закупи апарата, защото 1-вата година от гаранцията се обслужва от криейтив център без проблем, но това не знам някак си не ме кара да съм на 100% сигурен за избора си на някой от тези онлайн магазини. 

Една приятелка си поръча едно HTC от скайфон преди година и няма никакви проблеми, но нещо пак не съм много сигурен.

Нещо не ми дава да прикача снимка затова ще поства направо какво е написал този човек. Мнението е от отзивите в гугъл: "Нямам думи, с които да опиша възмущението си от тази "фирмичка". Обикновено собствениците на малките бизнеси се грижат да поддържат невероятно висока репутация за да могат да се издигнат сред огромната конкуренция. Някои дребни душици обаче си мислят, че все още живеем в 90-те. Свързах се с тях за iPhone защото предлагаха най-ниската цена в интернет. Потвърдиха ми по мейл и по телефон, че апаратът е нов и го имат наличен. Оказа се Refurbished (Pre-owned). Още като видях кутията с надпис Pre-owned ми стана ясно. Питах ги защо ме излъгаха, че е нов и неразпечатван? Твърдяха, че е нов. Телефонът имаше два стикера отгоре (прозрачни) а под стикерите ясно личаха драскотини и мазни отпечатъци. Ръцете им трепереха и нямаха търпение да напишат гаранцията. Не платих и си тръгнах разочарован. Преди да тръгна един от служителите направи най-непрофесионалния и нагъл коментар, който съм чувал през живота си - "Еее вие какво искате, стар модел е, няма да намерите нов". Ако искате да се опарите, купете си от тези класни мошеници!"

Ееее, стига с тези глупости вече. Първо всеки си пише негативните коментари от субективна гледна точка. Рядко някой ще седне да пише колко бил доволен. Просто ще си ползва телефона. Второ човека явно е купувал на живо стоката и кой знае в кое магазинче се е забил. Дали не е било заложна къща. Дали не послъгва.

Поръчваш нов и с гаранция. Гаранцията за стоките в България според законодателството, което е общо за ЕС, е 2 години. Това другото дето си го чел във форума е гаранция от Apple дето е една година. Търговеца ще ти издаде гаранционна карта със срок от минимума 2 години. И ще ти изпрати нов телефон. Иначе имаш 14 дневен срок да върнеш стоката щом е поръчвана онлайн. Какво повече ти трябва? Устна гаранция от Бойко Борисов? Добре си го намерил сайта pazaruvaj. Точно там гледаш и избираш най-ниската цена дето ти изкара без да четеш повече глупости. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо и аз така мислех. Гледам и си избирам от кой сайт, но след като започне човек да чете мнения и тем подобни се забърква още повече и не знае на какво да вярва вече.

Иначе благодаря за бързия отговор. Ще се радвам и ако още някой сподели нещо. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За покупка на подобна техника, особено когато е на Apple препоръчвам да я закупиш от оторизиран магазин, напр. iStyle, Creative Center, iAbalka, Technopolis, Tehcnomarket - това са търговци, които работят директно с Apple.  Там поне няма да имаш никакви проблеми с обслужването, ако евентуално се наложи да ползваш гаранция. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, 357denislav написа:

Гледам магазините от "pazaruvaj" и не мога да реша от кой ще е най-добре да се вземе. Четох едно мнение за елитмобил и конкретно за айфон което не ми се хареса много много. (ще прикача снимка). imageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6aimageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6aimageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6aimageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6aimageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6aimageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6aimageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6aЧетох в една друга тема, че е все едно от къде ще се закупи апарата, защото 1-вата година от гаранцията се обслужва от криейтив център без проблем, но това не знам някак си не ме кара да съм на 100% сигурен за избора си на някой от тези онлайн магазини. 

Интересно ми е каква цена гоните и за какви гигабайти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, dkmi написа:

За покупка на подобна техника, особено когато е на Apple препоръчвам да я закупиш от оторизиран магазин, напр. iStyle, Creative Center, iAbalka, Technopolis, Tehcnomarket - това са търговци, които работят директно с Apple.  Там поне няма да имаш никакви проблеми с обслужването, ако евентуално се наложи да ползваш гаранция. 

Технополис и техномаркет работят директно с apple. Представителството на дебелака Пеевски в САЩ директно разговарят с изпълнителния директор на apple за доставката на телефоните, за да могат да гарантират безпроблемното ползване на апарата. 

Законите в това отношение в България са актуализирани съгласно европейското законодателство. Ако се наложи гаранционен сервиз има срок от 30 дни в който ако не бъде извършен ремонт апарата се заменя с нов такъв. Ако е невъзможно или ако двете страни се договорят се връщат парите. Всичко друго се решава в съда, и никой търговец няма да допусне да се стигне до там. Точно пък техно веригите да ги даваме за пример за безпроблемно гаранционно обслужване е не глупост, а направо нагла лъжа. Още повече че цените са завишени средно с 20% , остави че се пробутва масово залежала техника на безбожни цени под прикритието на какви ли не "промоции"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да наистина в техномаркет/технополис и др. цените са завишени.

Гледам цената да не надвишава 1200 лева. За 32 гб говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, 357denislav написа:

Да наистина в техномаркет/технополис и др. цените са завишени.

Гледам цената да не надвишава 1200 лева. За 32 гб говоря.

https://www.olx.bg/ad/barter-zapechatan-iphone-7-32-gb-gold-neverlock-24m-gar-ID6udYc.html#2ae87e94d0

Това е вашият телефон - чисто нов, запечатан и отключен, с две години гаранция към оператор.

И само за протокола: цените в официалните търговци не са завишени, а са нормалните, на които ги задължава Apple да продават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А тази обяви как е (https://www.olx.bg/ad/barter-nov-iphone-7-32-gb-neverlock-24-m-gar-ID6KCjz.html#login)? От същия търговец, всичко еднакво в описанието с тази която вие сте ми дали, само дето е черен мат, което повече ми допата. Обаче наскоро си говорих с едно приятелче и той ми каза нали всичко е ок с гаранция, пълен комплект ама как може да се разбере дали гаранцията е валидна? Дали не е отварян телефоноа или някакви си други работи. Гледам пише, че тези са запечатани, но например за някои други?

Редактирано от 357denislav (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, 357denislav написа:

Дали не е отварян телефоноа или някакви си други работи. 

Това не го разбрах, ама нейсе.

Апарата си има сериен номер, който се проверява в сайта на Apple и там си показва всичко.
Като пише, че апарата не е активиран, значи не само не е ползван и отварян, а дори не са го и активирали за проба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха добре.

Значи няма да има никакъв проблем да взема ето този (https://www.olx.bg/ad/barter-nov-iphone-7-32-gb-neverlock-24-m-gar-ID6KCjz.html#login) в най-скоро време?

И да разбирам ли, че щом потърсихте и дадохте качественна обява от олх значи не е добре да се взима от интернет сайтовете като елит мобил/скайфон и други? Или просто това е по удачният избор щом е с гаранция към м-тел до 2019.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, определено е по-добре с гаранция към оператор, заради втората година и обслужването на гаранционните проблеми през този период.

Онези фирмички винаги извъртат така нещата, че клиента е виновен и пишат откази за гаранционно обслужване с измислени аргументи, че апарата е мокрен или изпускан и т.н.
Иначе този продавач го познавам и лично и определено не е мошеник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре благодаря. Ще се пробвам да взема телефона в най-скоро време тъй като ще отсъствам около седмица и половина и няма да имам възможност. Дано да е още активна обявата :)

Иначе благодаря и лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лека!

пп. Пишете като сте готов да купувате и ще се обадя на продавача да ударя едно рамо за сделката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/30/2017 в 23:06, algor написа:

Да, определено е по-добре с гаранция към оператор, заради втората година и обслужването на гаранционните проблеми през този период.

Онези фирмички винаги извъртат така нещата, че клиента е виновен и пишат откази за гаранционно обслужване с измислени аргументи, че апарата е мокрен или изпускан и т.н.
Иначе този продавач го познавам и лично и определено не е мошеник.

Понеже казваш, че познаваш човека би ли ми казал какво мислиш за тази оферта от него? https://www.olx.bg/ad/barter-chisto-nov-samsung-galaxy-a5-2017-ID6rIN0.html#9ef55f0794 

Има два телефона описани в този линк. а5 2017 и S7. A5 е съвсем нов и гаранцията е до 06.2019, а седмицата май е ползван (има драскотина на лайсната но не ми пука) и гаранцията е до 04.2018. Знам, че трябва да се уточня с продавача ( пратих му съощения вече), но твоето лично мнение много ще ми помогне да преценя дали тези 134 лева разлика си заслужават. Относно самите параметри като за мен и двата ще свършат работа, но бих предпочел седмицата веднага ако беше нов като а5, с пълна гаранция т.е. да няма съмнения, за които да се притеснявам. Благодаря предварително за мнението ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, azdiaka написа:

Понеже казваш, че познаваш човека би ли ми казал какво мислиш за тази оферта от него? https://www.olx.bg/ad/barter-chisto-nov-samsung-galaxy-a5-2017-ID6rIN0.html#9ef55f0794 

Има два телефона описани в този линк. а5 2017 и S7. A5 е съвсем нов и гаранцията е до 06.2019, а седмицата май е ползван (има драскотина на лайсната но не ми пука) и гаранцията е до 04.2018. Знам, че трябва да се уточня с продавача ( пратих му съощения вече), но твоето лично мнение много ще ми помогне да преценя дали тези 134 лева разлика си заслужават. Относно самите параметри като за мен и двата ще свършат работа, но бих предпочел седмицата веднага ако беше нов като а5, с пълна гаранция т.е. да няма съмнения, за които да се притеснявам. Благодаря предварително за мнението ти.

Аз лично бих събрал още 200 лева и бих го купил чисто нов

Иначе ей сега ще го питам човека стават ли апаратите и има ли нещо скрито за претеснение.

преди 47 минути, azdiaka написа:

а5 2017  

Този вече е продаден.
Има същия модел, златен, чисто нов, неразпечатан.
Ще го даде на 550, ако го искате.
Не е обявяван още той и го няма като обява.
Гаранцията му е към Мтел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, algor написа:

Аз лично бих събрал още 200 лева и бих го купил чисто нов

Иначе ей сега ще го питам човека стават ли апаратите и има ли нещо скрито за претеснение.

Този вече е продаден.
Има същия модел, златен, чисто нов, неразпечатан.
Ще го даде на 550, ако го искате.
Не е обявяван още той и го няма като обява.
Гаранцията му е към Мтел.

Мерси много! Ще го питам за златистия по телефона. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да дам малко повече пари и да закупя 128-гб версия от Англия тъй като имам роднина там. И все пак благодаря за помощта. :)

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, 357denislav написа:

Реших да дам малко повече пари и да закупя 128-гб версия от Англия тъй като имам роднина там. И все пак благодаря за помощта. :)

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Много добро решение, супер!

И да се похвалите после с новия апарат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Донесоха ми телефона с малко закъснение, но какво да се прави. Сега му се кефя на макс.
Благодаря за съветите които ми дадохте. :)d01644bcbc939afc5133a90dd8625db1.jpg207d7d690d1d6d291d592de763efd5c2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.