Премини към съдържанието
JHONSON & JHONSON

Проблем със бавна скорост при прехвърляне и запис от и на USB

Препоръчан отговор

Добър ден, гледах тук подобна тема имаше наскоро, но за съжаление колкото и да я търсих, не успях да я открия изобщо. Имам чувството че за USB контролерите на дъното ми - P5Q SE2 не са инсталирани правилни и точни драйвери, защото като вкарам в някое USB флашка или карточетец и скоростта на прехвърляне и запис е изключително бавна, в повечето случаи е под 1 МБ. А наскоро преинсталирах седмицата 64 битова, преди помня че не беше така изобщо и скоростите на прехвърляне и запис си бяха доста добри. Отделно имам USB разширителна платка с 4 външни +1 вътрешен USB порта, при която положението е същото, и там са скоростите на трансфер на данни са бавни много. Може ли помощ да оправим проблема? Тоест да подобрим и увеличим скоростта на трансфер на данни - четене, прехвърляне и запис.

Благодаря.

Редактирано от JHONSON & JHONSON (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само да попитам
трансфер на данни не се ли осъществява между източник и приемник?

и откъде си сигурен, че източника е виновен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дръндю, прощавай не разбрах първия ти въпрос.

Ами освен драйверите за контролерите не виждам кой друг да е виновника...

В темата която четох тук точно това беше описано - абсолютно същите проблеми на човека, инсталирани неправилни драйвери и след смяна на точни и правилни драйвери скоростта се беше увеличила много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, JHONSON & JHONSON написа:

дръндю, прощавай не разбрах първия ти въпрос

аве, за харда питам, в какво състояние е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда е в отлично състояние, няма никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако 7-цата е бърникана от някой "майстор" напълно е въжможно да липсват файлове дето ги е сметнал за излишни, разкарай тая и преинсталирай с компютъра  друга по възможност чиста дистрибуция без разни там "подобрения"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Седмицата която съм си сложил и си ползвам си е гарантирано чиста, и не е бърникана от никой изобщо, ползвам си я доста време и съм изключително доволен от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом мислиш, че ОС ти е чисто издание, без бъгове, вируси, адуер, малуер и т.н. - свали някоя Live дистрибуция, бутни от нея и направи тест на флашката. Ако и там нещата са бавни, то тогава вече едва ли е до драйвери. Вероятно флашката ти е бавна, и толкова си може. Аз на USB 2.0 повече от 10-на MB/s не съм правил. На USB 3.0 е друга бира, ама и там пак си трябва бърза флаш за разкриване на потенциала.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо да кажа че на друга седмица положението не е чак толкова зле, тя е същата от едно исо съм ги инсталирал. Но ще пробвам и под някоя жива линукс дистрибуция да видя и там как е положението и ще пиша допълнително пак тук.

А иначе имам 2 флашки Кингстън Дата Травелер по-16 ГБ всяка, до сега при тях никога не съм виждал толкова много бавна скорост, до сега винаги при тях скоростта на трансфера на данни е била почти същата като тази на твърдите дискове които имам. Също имам и 2 външни твърди диска, единия е на Самсунг 640 ГБ, а другия е на Сиигейт 320 ГБ, и при тях положението е почти същото.

Доволен ще съм да стигна и 10 МБ, това ще ми е предостатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, techmaniac написа:

Щом мислиш, че ОС ти е чисто издание, без бъгове, вируси, адуер, малуер и т.н. - свали някоя Live дистрибуция, бутни от нея и направи тест на флашката. Ако и там нещата са бавни, то тогава вече едва ли е до драйвери. Вероятно флашката ти е бавна, и толкова си може. Аз на USB 2.0 повече от 10-на MB/s не съм правил. На USB 3.0 е друга бира, ама и там пак си трябва бърза флаш за разкриване на потенциала.

USB 2.0 позволява до към 30 МБ/с четене и запис, но ако портовете му работят в USB 1.1 режим там вече "скоростите" са под 1.2 МБ/с

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вероятност,при неправилно изключване на флашката,да се е бъгнала.Форматираш я на бавна скорост,за да се оправи този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, ined написа:

USB 2.0 позволява до към 30 МБ/с четене и запис, но ако портовете му работят в USB 1.1 режим там вече "скоростите" са под 1.2 МБ/с

Да обаче в идеални условия. Ако флашката ти е бавна няма как да ги стигнеш тези скорости. Те дори някои флашки на USB 3.0 не пишат с толкова.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го решението с тази програма можеш да видиш дали като USB2 или USB 3 ти работи порта 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен Intel USB 3.0 драйвър работи по-бавно от Microsoft USB 3.0 universal driver. 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на USB 2.0 с USB 3.0 флашка съм стигал до 20+ MB/s

На USB 3.0 портовете (понеже нямах на дъното и добавих допълнителна разширителна платка) вече е друго и с бавната флашка USB 3.0 стига до 60-70 MB/s, а с бързата 100 MB/s с драйвера на Renesas.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие му предлагате разни неща за тест, обаче така и никой не погледна модела на дъното, което е леко дъртичко за USB 3.0...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, techmaniac написа:

Вие му предлагате разни неща за тест, обаче така и никой не погледна модела на дъното, което е леко дъртичко за USB 3.0...

Не е точно така - търси се USB 2.0 производителността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалих и стартирах програмата USBDeview 2.71 – 64 бита която ми предложи hayduk22, но не разбирам къде и какво трябва да гледам, и как да оправя проблема?

Нито карточетеца, нито никоя от флашките и изобщо никое устройство не са изключвани неправилно от компютъра ми, винаги са били изваждани до сега с опцията безопасно премахване на хардуер.

На мен проблема ми не е във флашките, а най-вече спешни ми са карточетците, тъй като от тях и на тях постоянно се пишат и четат много данни, а тази бавна скорост ме убива направо...

Свалих програмата Temple USB Device Info и я стартирах, това е нейна снимка

2017-07-01_142521.jpg

Казвайте от тук нататък какво да правя за остраняване на проблема?

KoiAzLiWe, точно за тази тема става въпрос, виждам че там успешно си се справил с проблема ти, може ли да помоля за помощ, значи искам за тази USB разширителна платка която по-горе казах че я имам, за нея да бъдат намерени и инсталирани възможно най-добрите правилни драйвери, а също и  за всички USB контролери които са ми на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм чел всичко поред, ама сложени ли са драйверите за usb?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диск R  работи на USB 1.1 (1,5MB/s). Намери друг драйвър за USB контролера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към Автора на темата; Прегледай този клип, и коригирай ако нещо си променял; 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да драйвери за USB са сложени. И прегледах клипа от предния коментар, но от него не съм променял нищо.

ExaFlop, името на устройството което работи под буквата R е това: USB2.0 CARD-READER USB Device.

Потърсих такива драйвери да го актуализирам, но нямам представа кой по-точно е правилния за да го изтегля. Може ли помощ за намирането на правилния и точния драйвер за него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай хардуерен идентификатор, но изпитвам съмнения, че не е точно така - няма как раточетецът да има асоциирана буква. Това е или SD карта или флашка. закачена на карточетеца.
http://www.wikihow.com/Find-Hardware-ID

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е флашка която е закачена и към него работи, обаче по-подробни данни за хардуерни идентификатори нещо не виждам

2017-07-02_170059.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.