Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Това е модела с вграден windows 10 http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-STREAM-13-C100NU-P5N77EA/p/527877 .Проблема е следния днес пуснах cccleaner  да го почистни но от менюто отметнах да чисти и разни неща за разработчици пишеше.Май съм изтрил нещо важно и сега компа само стартира до емблема привидно работи но екран не светва.Моля за идея какъв windows да му сложа понеже е много бавен и слаб като характеристики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези характеристики като на мобилен телефон, най-добре някой лек Linux. Ubuntu примерно с LXDE, XFCE или Openbox. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да Благодаря а сложна ли е работа с тях и дали се инсталират лесно в малък град съм и има само 3,4 сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е сложна. Ubuntu се инсталира много лесно. Изгледай няколко клипа в интернет, или прочети из форуми има го обяснено. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си губи времето с глупости ами сложи същия windows с който е бил. Не разбирам защо ще даваш повече пари за лаптоп с windows, а после няма да го ползваш. Ако толкова не разбираш от компютри го занеси в някой от сервиз да ти го сложат. Това че в града ти имало само 3,4 сервиза не е проблем за целта и един е достатъчен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Може да се пробва веднага при стартиране на лаптопа с натискане на F11 да се достъпи режима на фабричното възстановяване.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да направих ресет сега инсталирам .Тръгна дано всичко е наред :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Reset или Refresh?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, placebo999 написа:

Това е модела с вграден windows 10 http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-STREAM-13-C100NU-P5N77EA/p/527877 .Проблема е следния днес пуснах cccleaner  да го почистни но от менюто отметнах да чисти и разни неща за разработчици пишеше.Май съм изтрил нещо важно и сега компа само стартира до емблема привидно работи но екран не светва.Моля за идея какъв windows да му сложа понеже е много бавен и слаб като характеристики.

То добре, че поне са сложили SSD, иначе щеше да се видиш в чудо с тая 10-ка. Ще си я възстановиш, но винаги ще имаш липса на място... Мисли за по-голям SSD-диск и за добавяне на RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ined написа:

Не си губи времето с глупости ами сложи същия windows с който е бил. Не разбирам защо ще даваш повече пари за лаптоп с windows, а после няма да го ползваш. Ако толкова не разбираш от компютри го занеси в някой от сервиз да ти го сложат. Това че в града ти имало само 3,4 сервиза не е проблем за целта и един е достатъчен.

Като му се напълни това 32 ГБ дискче с разни глупости от Windows, пак ще вземе да се влачи "лаптопа" му като костенурка. Това си е все едно един таблет/телефон, само че с по-голям екран.

ПС: Да не си мислите, че като е ССД, ще е бързо. Сигурно е от най-евтините emmc чипове, които докарват скорост на един обикновен 2,5 " хард диск.

Имал съм опит с едно мини Асусче, само, че при него беше по-зле - 8ГБ ССД, и не можеше да му се сложи повече от XP. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам супер е ама да му се порадва някое детенце, момченце, че е синичък, стига да не е от ЦСКА... :17: Много е орязано като всеки нетбук, има си собствен таргет, но да се нарича "супер" не е подходящо.

Подкрепям идеята за лек Windows подобен Linux с лека графична среда, впрочем, ако стоковият Windows е Starter Edition - по-добре да си седи с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много офтопик, много нещо! Засрамете се малко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бях чувал, че Windows 10 има  Starter Edition ... :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този компютър просто не струва И не си струва и парите. Слаб процесор, само 2 гига рам. Кавото и да му сложиш винаги ще бави и ще лаги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.