Премини към съдържанието
simtech

Galaxy S2 - custom recovery без използване на компютър?!

Препоръчан отговор

Дадоха ми едно Samsung Galaxy S2. Искам да го вкарам в употреба. USB-то обаче нещо не е в час - телефонът зарежда, но не се свързва към компютър.
Искам да сложа custom recovery, за да мога да сложа неофициален firmware - версия поне 4.2 на андроид. Искам да го ползвам за навигация, а Here Maps не поддържа андроид 4.0, с който е тоя телефон. Трябва да сменя ROM-а, но не мога да намеря нито един начин да сложа recovery-то без да е необходим USB порта! Моля за идеи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, simtech написа:

Моля за идеи!

Смени си хардуера и не си губи ценното време с глупости.
Докато си губиш времето с този телефон може да заработиш добри пари за един телефон с по добър хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, BMW Маниак написа:

Смени си хардуера и не си губи ценното време с глупости.
Докато си губиш времето с този телефон може да заработиш добри пари за един телефон с по добър хардуер.

Мда! Ще изхвърля телефон с по-голям екран от този, който ползвам в момента, нали!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, simtech написа:

Мда! Ще изхвърля телефон с по-голям екран от този, който ползвам в момента, нали!?

Може ли инженер като теб със собствен бизнес и толкова нестандартни и иновантни идеи да се занимава със стар тел. от този клас !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, BMW Маниак написа:

Може ли инженер като теб със собствен бизнес и толкова нестандартни и иновантни идеи да се занимава със стар тел. от този клас !?

Хубаво телефонче е било и искам да го сложа за навигация в колата! Не искам да си купя навигация за 150лв, която върви с платени карти - и 120лв за карти да давам, като има безплатна навигация за андроид, която е и по-добра!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, simtech написа:

Хубаво телефонче е било и искам да го сложа за навигация в колата! Не искам да си купя навигация за 150лв, която върви с платени карти - и 120лв за карти да давам, като има безплатна навигация за андроид, която е и по-добра!

Сложи Kies и виж тогава ще го засече ли компа. Без USB не може да флашнеш нищо. Телефона стартира ли изобщо и до къде стига? На GoogleMaps какво му е? Картите и от там може да се свалят предварително и после да не тегли интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, eminem_vr написа:

Сложи Kies и виж тогава ще го засече ли компа. Без USB не може да флашнеш нищо. Телефона стартира ли изобщо и до къде стига? На GoogleMaps какво му е? Картите и от там може да се свалят предварително и после да не тегли интернет.

Как да не може, като custom recovery-тата ти дават опция да зареждаш ROM от SD карта!
И 10 KIES-а да сложа, като не го засича като устройство - няма и да го засече! Не го намира като непознато устройство, нито никак!
А на Google Maps какво му е!? Че иска Интернет, за да търси адрес!? Че офлайн картата важи 30 дни и след това си я трие?!
На другият телефон ползвам Here Maps - ти имаш ли си идея каква фундаментална разлика има между недъгавите Google Maps и Here maps!?
За да се инсталира custom recovery без компютър има програмче Flashify! Да, но на тоя телефон зависва при опита да избереш файл, за жалост!

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, simtech написа:

Как да не може, като custom recovery-тата ти дават опция да зареждаш ROM от SD карта!
И 10 KIES-а да сложа, като не го засича като устройство - няма и да го засече! Не го намира като непознато устройство, нито никак!
А на Google Maps какво му е!? Че иска Интернет, за да търси адрес!? Че офлайн картата важи 30 дни и след това си я трие?!
На другият телефон ползвам Here Maps - ти имаш ли си идея каква фундаментална разлика има между недъгавите Google Maps и Here maps!?

Ей голям си кретен :) Какво ми се караш? Зареди си го рома тогава от картата бе инжинера! Преди това има други стъпки дето трябва USB. Нали за това си пуснал темата?! 15 kies да сложиш акъл няма да ти дойде. Програмата идва с драйвъри, нали си професор по темата. Сложи я и виж какво ще стане. За 2 минути става. Вместо да ми се правиш на учен! 

Гугъл картите се свалят и си седят. Ползва се и ofline. Кое недъгаво кое как, аз ползвам картите на гугъл и са много точни. Ама не ме бърка интернет трафика. 

Айде троши си главата. 

Иначе файлове се прехвърлят през WiFi с доста програмки. Аз ползвам тази дето се свързва през браузъра на компютъра. Ама т и сигурно си я писал, та.... какво ли аз да ти разправям за нея.

В заключение - помощ искаш! Малко по-скромно го раздавай.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, eminem_vr написа:

Ей голям си кретен :) Какво ми се караш? Зареди си го рома тогава от картата бе инжинера! Преди това има други стъпки дето трябва USB. Нали за това си пуснал темата?! 15 kies да сложиш акъл няма да ти дойде. Програмата идва с драйвъри, нали си професор по темата. Сложи я и виж какво ще стане. За 2 минути става. Вместо да ми се правиш на учен! 

Гугъл картите се свалят и си седят. Ползва се и ofline. Кое недъгаво кое как, аз ползвам картите на гугъл и са много точни. Ама не ме бърка интернет трафика. 

Айде троши си главата. 

Иначе файлове се прехвърлят през WiFi с доста програмки. Аз ползвам тази дето се свързва през браузъра на компютъра. Ама т и сигурно си я писал, та.... какво ли аз да ти разправям за нея.

В заключение - помощ искаш! Малко по-скромно го раздавай.

А мен ме бърка интернета! Като те кача в някой планински проход или село, където не само 3G няма, ами въобще няма G ще видиш защо хората ползват нормални оффлайн навигации!
Никакви стъпки с USB не трябват, като се инсталира custom recovery-то! Качвам от компа с кардрийдър на SD картата и тича нослето на recovery-то къмту ROM-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, simtech написа:

А мен ме бърка интернета! Като те кача в някой планински проход или село, където не само 3G няма, ами въобще няма G ще видиш защо хората ползват нормални оффлайн навигации!
Никакви стъпки с USB не трябват, като се инсталира custom recovery-то! Качвам от компа с кардрийдър на SD картата и тича нослето на recovery-то къмту ROM-а.

Ами действай. Какво питаше всъщност в темата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, eminem_vr написа:

Ами действай. Какво питаше всъщност в темата?

Как да нахакам recovery-то без да ползвам USB и adb на компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, simtech написа:

Как да нахакам recovery-то без да ползвам USB и adb на компютъра?

Руутнат ли е телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

simtech, хванал си се да слагаш Here Maps - една от най-куците навигации. Някоя по-стара версия (а вероятно и новите) на Sygic или iGo спокойно могат да се инсталират на Android 4, без да ти трябват руутване и преинсталации на ROM.

Ама като те знам какъв си чешит - блъскай си главата ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона няма нужда да е руутнат, трябва да отключиш буутлоадера за да може да се стартирват и други процеси освен системните. Но ако искаш да буутнеш рековъри без да свързваш към компютър тогава може да ползваш някой рууткит приложение и да се сдобиеш с достъп до системата, защото стокови системи версия 4.х х са уязвими така, че towellrooot би трябвало да свърши работа и след това някое приложение от магазина което да флашне .img рековърито и така..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Mr.n0b0dy написа:

Телефона няма нужда да е руутнат, трябва да отключиш буутлоадера

Отдавна направих root на телефона ;)

преди 26 минути, RudeBoy написа:

на Sygic или iGo спокойно могат да се инсталират на Android 4,

iGo е платена. А и андроид 4.0 не ме радва дори на външен вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процедурата е:
Влизате в стоковото рекавъри..
Давате "update from sd card"
Инсталирате "recovery-clockwork-touch-5.8.1.5-galaxys2.zip"
След това ще влезете в clockwork recovery
От него инсталирате "CWM-KitKatCompatible-i9100.zip"
Като се инсталира ще почне да брои.
Вадите батерията
Сега повече телефонът няма да се включи със стоковият ром, който е бил. Ще гасне след екрана Самсунг Галакси. Нема страшно.
Влизате в рекавърито, което вече ще е clockwork
Давате update from sdcard1 - за външната  sd карта
Инсталирате първо - cm-11-20150614-NIGHTLY-i9100.zip
След това инсталирате  gapps-base-arm-4.4.4-20170626-1-signed.zip
След това рестартирате телефона.
След това пак влизате в рекавърито.
Давате factory reset/wipe data
Честито - вече имате Андроид КитКат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

много навигации съм ползвал (май добрия софтуер за мен си остава igo primo 2.4 за wince). няма такава дето да е в телефона и да е по добра от отделна навигация - тая отделната е с керамична антена минимум 2х2 см 3.5dBi-25x25x2mm-GPS-ceramic-patch-anten

аз досега телефон с такава антена не съм виждал...

иначе честито за новия андро-боклук, щото анроид е точно това (същото е с chrome - грешна концепция на идиот-програмистите на google), независимо от версията...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

Дадоха ми едно Samsung Galaxy S2. Искам да го вкарам в употреба. USB-то обаче нещо не е в час - телефонът зарежда, но не се свързва към компютър.
Искам да сложа custom recovery, за да мога да сложа неофициален firmware - версия поне 4.2 на андроид. Искам да го ползвам за навигация, а Here Maps не поддържа андроид 4.0, с който е тоя телефон. Трябва да сменя ROM-а, но не мога да намеря нито един начин да сложа recovery-то без да е необходим USB порта! Моля за идеи!

загубена кауза е човек.имам един s 2+ който седи в шкафа.няма смисъл да се мъча с него.ако искаш-ще ти го пратя-мъчи се ти

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, _nib_ написа:

загубена кауза е човек.имам един s 2+ който седи в шкафа.няма смисъл да се мъча с него.ако искаш-ще ти го пратя-мъчи се ти

Прати ми го! На моят вече му сложих новият андроид! :)
Хубава работа! Техническа нация велика! А какво стана!?
Задавам въпроси във форум и сам си отговарям!
По-горе съм писал как се слага рекавъри само с сд карта и комп, от който да качите файловете. Не че файловете не можете да ги изтеглите и през телефона! ;):):):):)

преди 8 минути, the professor написа:

много навигации съм ползвал (май добрия софтуер за мен си остава igo primo 2.4 за wince). няма такава дето да е в телефона и да е по добра от отделна навигация - тая отделната е с керамична антена минимум 2х2 см...аз досега телефон с такава антена не съм виждал... отделно без кабел няма как дa root-неш телефона, така че варианта е - отваряш и презапояваш usb буксата...

И 90% от навигациите, които се продават в БГ са с еднократна карта - няма възможност за безплатно обновяване. А обновяването струва 100лв, което е почти колкото цената на навигацията! Да ти кажа...ако знаеше как се слагат пиратски карти на тия навигации щеше да разбереш защо не искам навигация!
А дори един китайски телефон, който пробвах лови GPS, колкото да те закара до някъде! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, simtech написа:

Хубава работа! Техническа нация велика!

Нито хардуера е български нито софтуера !!! Кое му е техническото на нацията (тоест ти с персоналния си успех върху този телефон) не се разбра много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, simtech написа:

По-горе съм писал как се слага рекавъри само с сд карта и комп, от който да качите файловете. Не че файловете не можете да ги изтеглите и през телефона! ;):):):):)

И 90% от навигациите, които се продават в БГ са с еднократна карта - няма възможност за безплатно обновяване. А обновяването струва 100лв, което е почти колкото цената на навигацията! Да ти кажа...ако знаеше как се слагат пиратски карти на тия навигации щеше да разбереш защо не искам навигация!
А дори един китайски телефон, който пробвах лови GPS, колкото да те закара до някъде! :)

знам как се слагат и пиратски и оригинални карти... имам prestigio с wince 6, но съм се занимавал с доста навигации най добрите карти са на here, даже загубеняците от garmin взеха да слагат на скъпите си боклуци такива, но при ъпдейт веднъж в годината и калпавия евтин процесор, който ползват прави работата безсмислена (here вадят карти 4 пъти в годината и не ги делят спрямо хардуера, както garmin). китайска навигация с wince 6 е най добре - слагаш 1 примо (плюсовете на примо са че може половината карти да са на навигацията, половината да са на microsd, може да ползваш няколко различни версии на примо с общи карти, картата на европа примерно не е  цяла карта, а са отделни - тоест ако ти трябва за определен маршрут слагаш само карти на държавите през които минава маршрута...) и не се занимаваш с глупости...

p.s. има примо за андроид - но то няма нищо общо с това за wince...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, the professor написа:

добра от отделна навигация - тая отделната е с керамична антена минимум 2х2 см

Това какво значение има ? Аз мислех че за добра навигация е нужна добра база с данни и добър софтуер.
Аз лично ползвам Waze и съм предоволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, simtech написа:

давай данни за еконт.зарядното не е оригинално от оптимус 3д е.ще си вземеш ново

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, simtech написа:

.......................................

..................

Замисли се малко защо е така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.