Премини към съдържанието
Симеон Дичев

Дайте мнение за проект в бъдъщето

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Това e само 1 сурова къща, реалната ми идея е да има около 20-30 РАЗЛИЧНИ! къщи, разпръснати на ръчно направена планина, със езера със ферми за жито,ферми за животни,мелници,църкви,ковачници и много други.Опитвам се да строя във Възрожденски стил.Дайте мнение какво мислите за самата къща, забелязах, че никой не се е хващал да прави нещо подобно особенно в Български стил!

Редактирано от Симеон Дичев
Правописна грешка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реклама ли? Има ли събове? Ти не разбра ли че от тубата спират парите от реклама? Закъснял си май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е японски стил

българският стил е  ниски етажи там където свършва вратата  почва тавана 

и гредоред някакви стени примерно от камък  и етажа не по висок от  колкото да не си удраш  главата в твана  

и задължително с маза  и вътре компоти туршии ракия и тнт все хубави работи  суджуци и луканки 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, eminem_vr написа:

Реклама ли? Има ли събове? Ти не разбра ли че от тубата спират парите от реклама? Закъснял си май.

Просто искам мнение на други хора това го строя след работа за забавление не съм упрял до стотинките на YouTube.

преди 13 часа, velislavvasilev написа:

Ми, на мен малко ми се разминават представите и мечтите за българското село. Било то в  планински или равнинен раѝон. И тъй като иде реч за бъдещето, хубаво би било да се отрази евентуалната технология като електричество, скотовъдство и прочее. За горите според мен е желателно повече иглолистни, защото те произвеждат кислород целогодишно. Все пак пред нас е налице световен екологичен проблем свързан с вредните емисии. Голяма част от тях се "поемат, обработват" от дърветата. До колкото знам, в Сибир иглолистните гори произвеждат 1/3 от кислорода на Земята. Пак, във връзка с глобалното затопляне и намаляването на нивата на реките, смятам открити язовири и прочее не са подходящи поради бързото им пресушаване. Вече доста са модерни и се разпространяват бързо акваристиките и аква културите. Не знам как се казват на български. Идеята им е изкуствен водоем (или няколко) с риби, които образуват микробиологична среда във водата. После водата се използва за зеленчуци, които са в изкуствени съдове без почва, а само с пясък и камъни. Така се получава кръг, в който водата се пречиства и се връща обратно в рибните резервоари. Из нета пише, че така се икономисвала над 90% от водата, защото не се губи в почвата. Колкото до енергията, хубаво би било да има алтернативни източници. Лично аз най-оптимален смятам магнитният двигател, защото е независим от природните условия. Къщата пък ми се струва неудобна без стаи. И също мисля, че ще е лоша идея самите къщи да са различни. На много места на Запад това е забранено. Задължават къщите външно да са еднакви (дограми, мазилки и прочее).

Ето пример за хидрофонна система, но има много из Тубата и не само. Също и пример за магнитен двигател, който може да е с най-различни размери.

Мисля ,че не ме разбра имам предвид,че самия проект ще го направя в близкото бъдеще.Колкото за другите съвети, мисля, че е добра идея това за иглолистните гори.А в самият проект дейвствието ще се развира през 1800-1870..

преди 10 часа, Yvan Sergeev написа:

това е японски стил

българският стил е  ниски етажи там където свършва вратата  почва тавана 

и гредоред някакви стени примерно от камък  и етажа не по висок от  колкото да не си удраш  главата в твана  

и задължително с маза  и вътре компоти туршии ракия и тнт все хубави работи  суджуци и луканки 

Прочетох ти коментара и направих едно ''мазе'' набързо със твойте препоръки ниски тавани и гредоред също така се опитах да направя и рафтове за различни нужди

.Ето и видеото кажете какво мислите

Редактирано от Симеон Дичев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Симеон Дичев написа:

Просто искам мнение на други хора това го строя след работа за забавление не съм упрял до стотинките на YouTube.

200 съба не се набират ако си качваш видео от време на време след работа. Напъваш се истински, дори рекламираш скрито из форумите. Признавам си че не изгледах нито едно клипче и не ме интересуват ни най-малко. Още повече като видях отвратителното качество на картината. Сигурно и коментар има към клиповете. Колкото до стотинките, хората си докарват милиони с тая дейност, ама няма нищо общо с това което ти се опитваш да правиш. Всъщност има нещо общо, ама съвсем друг е резултата. Разбира се има на къде да се развиваш, но си изпуснал момента що се отнася до приходи от това. Най-малкото компютъра ти явно не става за това за което го ползваш. Най-вероятно бюджетен лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, eminem_vr написа:

200 съба не се набират ако си качваш видео от време на време след работа. Напъваш се истински, дори рекламираш скрито из форумите. Признавам си че не изгледах нито едно клипче и не ме интересуват ни най-малко. Още повече като видях отвратителното качество на картината. Сигурно и коментар има към клиповете. Колкото до стотинките, хората си докарват милиони с тая дейност, ама няма нищо общо с това което ти се опитваш да правиш. Всъщност има нещо общо, ама съвсем друг е резултата. Разбира се има на къде да се развиваш, но си изпуснал момента що се отнася до приходи от това. Най-малкото компютъра ти явно не става за това за което го ползваш. Най-вероятно бюджетен лаптоп?

Ох, писнало ми е от професори.Просто е като не ти харесва и нямаш интерес не коментираи темата и не гледай нито 1 клип.Имам 200 съба понеже преди време имах Minecraft Server, който събираше по 100-120 човека вечер.Но сега съм го надраснал това и ми е само хоби след работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Симеон Дичев написа:

Ох, писнало ми е от професори.Просто е като не ти харесва и нямаш интерес не коментираи темата и не гледай нито 1 клип.Имам 200 съба понеже преди време имах Minecraft Server, който събираше по 100-120 човека вечер.

Ох, писнало ми е от отворени сополанковци. Кое имам интерес си е лично мой избор и моя работа. Ти не си този който ще ми казва кое да гледам и кое да коментирам. 

Ако искаш да се занимаваш с това и да има - Please like and subscribe дето си писал, виж пак как го правят другите и копирай по-добре. Трябва и малко обработка на тия клипове поне. Иначе рекламираш нещо дето не става за гледане. А рекламата ще стигне до там колкото човек да реши все пак да погледне. И като види качеството палче надолу и хикса. А ти може да се цупиш ако искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, eminem_vr написа:

Ох, писнало ми е от отворени сополанковци. Кое имам интерес си е лично мой избор и моя работа. Ти не си този който ще ми казва кое да гледам и кое да коментирам. 

Ако искаш да се занимаваш с това и да има - Please like and subscribe дето си писал, виж пак как го правят другите и копирай по-добре. Трябва и малко обработка на тия клипове поне. Иначе рекламираш нещо дето не става за гледане. А рекламата ще стигне до там колкото човек да реши все пак да погледне. И като види качеството палче надолу и хикса. А ти може да се цупиш ако искаш.

Добре разбрахме.Не е нужно да пишеш едно и също нещо няколко пъти.Няма смисъл да говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, eminem_vr написа:

Смятам, че със заяждането за умисъла на клиповете не допринасяш с абсолютно нищо към темата и бих искал да те помоля да се придържаш към добре известната поговорка: "Ако нямаш какво хубаво да кажеш - по-добре си замълчи". :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Sydie написа:

Смятам, че със заяждането за умисъла на клиповете не допринасяш с абсолютно нищо към темата и бих искал да те помоля да се придържаш към добре известната поговорка: "Ако нямаш какво хубаво да кажеш - по-добре си замълчи". :)

Градивната критика не се понася добре сред младото поколение. Иначе темата е това - реклама. И като го казвам може да ми се сърдят някакви тийнове, ама това не ми пречи да го кажа. Как да допринеса към това? Да му правя реклама и аз ли на канала? Какво всъщност се питаше? "Ще ми гледате ли клиповете с гадно качество, понеже строя къщички в майнкрафт?" . Не знам как да помогна или да кажа нещо добро. Хайде ще си замълча вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Градивната критика не се понася добре сред младото поколение. Иначе темата е това - реклама. И като го казвам може да ми се сърдят някакви тийнове, ама това не ми пречи да го кажа. Как да допринеса към това? Да му правя реклама и аз ли на канала? Какво всъщност се питаше? "Ще ми гледате ли клиповете с гадно качество, понеже строя къщички в майнкрафт?" . Не знам как да помогна или да кажа нещо добро. Хайде ще си замълча вече.

Тцтцтц каква е тази злоба?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тцтцтц каква е тази злоба?

Злобата идва от теб хлапе. Защото като казах написах че правиш реклама почна да м,и увърташ. А е ясно че е така. Признаваш си и така. Не ми докладваш постовете и да викаш модератори да им ревеш на рамото, понеже истината боли. Не ми пречи каналчето ти с по 5 гледания по никакъв начин. Но недей да ми се правиш на хитър, уж питаш за еди кое си :) И така. Пък после професори еди какво си. Всъщност от твоя гледна точка сигурно много хора са "професори"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Злобата идва от теб хлапе. Защото като казах написах че правиш реклама почна да м,и увърташ. А е ясно че е така. Признаваш си и така. Не ми докладваш постовете и да викаш модератори да им ревеш на рамото, понеже истината боли. Не ми пречи каналчето ти с по 5 гледания по никакъв начин. Но недей да ми се правиш на хитър, уж питаш за еди кое си :) И така. Пък после професори еди какво си. Всъщност от твоя гледна точка сигурно много хора са "професори"

Искам да направя нещо което никой друг не е правил, питам за мнение на хора как да го подобря.Ако ще правя нещо поне да е със добро качество.И не съм викал никой.Нито съм репортвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да направя нещо което никой друг не е правил, питам за мнение на хора как да го подобря.Ако ще правя нещо поне да е със добро качество.И не съм викал никой.

Започни тогава с подобряване на видео обработката и качеството на самото видео, за да може да се вижда какво всъщност се опитваш да правиш. Иначе дизайн за къщички има из нета колкото си искаш. Майнкрафт има ограничения и твоята "селска" къщичка няма да се различава много от друга дето трябва да е градска къщичка. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, eminem_vr написа:

Започни тогава с подобряване на видео обработката и качеството на самото видео, за да може да се вижда какво всъщност се опитваш да правиш. Иначе дизайн за къщички има из нета колкото си искаш. Майнкрафт има ограничения и твоята "селска" къщичка няма да се различава много от друга дето трябва да е градска къщичка. 

Добре, благодаря за съвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

преди 15-20 години, една фирма се занимаваше с такова строителство в Клисура
къщурките бяха подобни на тази от първото видео
какво е състоянието в момента не зная

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

преди 15-20 години, една фирма се занимаваше с такова строителство в Клисура
къщурките бяха подобни на тази от първото видео
какво е състоянието в момента не зная

Вмомента се опитвам да направя друго нещо, знам че белият цвят на къщата идва от мазилката и, че реално е каменна, но отвътре този бял цвят не знам дали е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

не съм спец в тази област, но вероятно бих си закупил такава къщурка за летния сезон
а белия цвят в комбинация с дърво, си е класика според мен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не знам как ги виждаме в планината "ферми за жито" (каквото и да значи това),ма аз не рзабирам много де...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, velislavvasilev написа:

Тогава зарежи какво съм ти написал, явно не съм те разбрал. Сиреч ти ще правиш възстановка, ако искаш да изглежда афтентично. За този период ще трябва доста книги да изчетеш и само да спомена, че в различните региони възстановката би изглеждала различно. Например по и северно от Стара планина лесовете са били значително по-малко и то с липсата на иглолистни. Не съм много сигурен, но вероятно чак през соца е залесявано с иглолистни. Не съм сигурен и за този период дали е имало махали. Те масово се появяват след Освобождението. Ферми 100% не е имало. По описанието ти ще да е град. Като изключим възрожденските Карлово, Калофер и  прочее, в останалите градове българите са били малцинство или в по-добрия случай - 50%. Например към 1878 София е имала близо 12 000 души население от които 6 000 българи, 4 000 евреи и останалите цигани. В Пловдив мисля българският етнос е бил на трето място по численост, като повече са били турците и евреите (или циганите или гърците, не помня кои точно). Поради тази причина Пловдив по онова време е бил гора от минарета. И не забравяй, че по онова време е било забранено да се строят църкви. Мелници, като изключим Несебър, не знам да е имало. Масово българите са използвали воденици. А това от видеото няма абсолютно нищо общо с българска възрожденска къща. Според мен си избери град от онова време, разучи го и направи архитектурна възстановка (макар и къщите да са на въображаеми места). И не забравяй спецификата на времето. Популация около 2 милиона, без много църкви, поселения около бързотечащи реки, за да се използва тягата на  водата. Тогава не е имало къщи до езерца. Всъвност, и водоемите в цяла България (тогава не е имало БГ, де) сигурно са се брояли на пръстите на ръцете. Бумът на изкуствените водоеми е чак след 1973, когато за няколко години са построени над 600 язовира.

Благодаря за отговора, доста информация ми даде.Мисля да се насоча към нещо като етъра.Градче около бързо течаща река.Със колелата за миенето на дрехи,килими и т.н.

преди 9 минути, Симеон Дичев написа:

Благодаря за отговора, доста информация ми даде.Мисля да се насоча към нещо като етъра.Градче около бързо течаща река.Със колелата за миенето на дрехи,килими и т.н.

преди 1 час, дръндю написа:

не съм спец в тази област, но вероятно бих си закупил такава къщурка за летния сезон
а белия цвят в комбинация с дърво, си е класика според мен

Промених доста неща от първия клип, разпределението,мазето и покрива.Някакви предложения как да стане по-добре?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има ли начин осветлението да се сложи на тавана а не по стените

по стените трябва да има дъски и по тях забити пирони и закачени някаква работи

също може и колоните да ги махнеш и да сложиш една стена през цяло и да се раздели на  2 части или примерно или така и да е едно кубче  или 2 по високо

New_Bitmap_Image_19.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Yvan Sergeev написа:

има ли начин осветлението да се сложи на тавана а не по стените

по стените трябва да има дъски и по тях забити пирони и закачени някаква работи

също може и колоните да ги махнеш и да сложиш една стена през цяло и да се раздели на  2 части или примерно или така и да е едно кубче  или 2 по високо

New_Bitmap_Image_19.jpg

Благодаря, че си се постарал, ахахахха стана ми смешно от подробностите, и виждам, че си фен на Архитектурата и искаш да изглежда реално.Ще направя каквото мога и ще пиша.

преди 11 минути, velislavvasilev написа:

Първо, ако можеш, смени си заглавието на темата. "Бъдещето" е членувано и погрешно описва намерението ти да строиш къщи занапред във времето, а не че ти искаш занапред във времето да правиш възстановки. Например "Дайте мнение/идеи за бъдещ проект", а не за "проект за бъдещето".

Второ, из видеата ти крещи липсата и на най-малка и повърхностна информация за онова време. Такива къщи тогава не е имало, дори не е имало подобни. Не забравяй, че тогава хората не са ходили на работа в офиса, а са копали, пластили, пасяли добитък и орали до припадък и от това им е зависело съществуването. Не е имало полиция и прочее и изборът на местонахождение за бъдещ дом е бил компромис между сигурно, но и удобно за скотовъдство и земеделие място. Често къщите са били двуетажни, като на първият е бил добитъкът. Първият етаж от каменен зид, вторият на масивен гредоред със стени от плетове мазани с кал. С каменни плочи вместо цигли. Реките ползвани за пране, воденици, въртшне на камъни за точене на ножове и прочее. Сред съдовете в и около къщата е имало кратуни, подници, може би медни котлета (калайдисани), глинени съдове. Също сърпове, вили за пластене и прочее. Обезателно и животински плуг, каруца, купи със сено или самалъци. Такива обширни къщи с такова осветление и дизайн, както на видеото ти, не е имало. Като цяло не е имало и осветление. Свещите са били "кът", също и газовите лампи. Рядко са се палили само при необходимост. Горе-долу са шетали до мрак и са лягали веяер и са ставали рано сутрин в полумрак, по хладно. Гледам, тераси си направил - пълна глупост. Също и стълбището.. Тогава или е било дървено, или е било само една стълба. Ама и в двата случая е било адски неудобно, а не вироко като твоето.

Добре, ще променя доста неща, колкото за детайлите като обзавеждането на къщите със различни съдове,битомни чиний и т.н е непосилно в тази игра.Иначе идеята ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, velislavvasilev написа:

Първо, ако можеш, смени си заглавието на темата. "Бъдещето" е членувано и погрешно описва намерението ти да строиш къщи занапред във времето, а не че ти искаш занапред във времето да правиш възстановки. Например "Дайте мнение/идеи за бъдещ проект", а не за "проект за бъдещето".

нали не мислиш, че ще се ползват нужници пълни с мухи, щото трябвало да бъде автентично:no-no:
всичко трябва да е по съвременните изисквания за строеж

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кой ти каза че не е имало компоти /? 

притежавам такава  къща  при желание може да се прокара водопровод

за вцто  същата работа 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, velislavvasilev написа:

Само дето тогава компоти не е имало, нито бани и тоалетни. Още по-малко чешма. Водопроводът е късно явление в България и дори още не е настъпил напълно. Тоалетна или е нямало, или е била отдалечена от къщата поради миризмата. Жодата е носена със съдове от близък извор. Стъклото е било тотален лукс, а за компоти да не говорим.

Ама аз май само си губя времето. Или авторът не знае какво иска да прави, или не може да се изрази. В темата се водят много различни диалози за коренно различни неща. Уж проектът да бил след 1800г, пък гледам във видеото архитектура като за 2080г, скици с компютри. Остава авторът да направи дейта център на Гугъл от 1800г. (възстановка).

Не. не аз държа на мнението ти, и вмомента се опитвам да подобря нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.