Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

За нов няма кинти и се разрових из OLX-а където се спрях на тези трите: Canon 550D с три броя батерии, чанта и 4Gb карта памет/ не пише кадри защото бил ползван само за видео; Samsung GX20 който бил аналог на Pentax K20D и на практика бил нов на 8800 кадъра; и Nikon D5000 с обектив и 4Gb карта, но на 44572 кадъра. Цените са съответно: за Canon 550D 350лв.; за Samsung GX20 360лв.; и Nikon D5000 400лв. Бюджета е 350лв., но мога да взема от приятел още 50лв ако се наложи.  Тази събота на 8.7.2017 се налага да снимам а нямам с какво. До сега снимах с Олимпус тип джобен формат, но той сдаде багажа. Искам да знам от тези трите кой ще ми върши работа. Гледах снимки в интернет за сравнение между трите, нещо flikr май беше сайта и най-много ми харесаха тези от Самсунга. Обаче Canon 550D е с три батерии и се чудя дали да не е той. Няма да се занимавам професионало, но често се събираме с приятели и обикаляме страната от както останах сам. Имам голям заем към банката заради ремонт на дома ми и за това не мога да си позволя повече от 350 макс. 400лв. Това е и причината да търся втора ръка фотоапарат. Изчетох всичко което сте писали тук във форума и за това търся такъв, а не джобен формат какъвто имах. Надявам се да м насочите към това което ми е нужно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Всичките изброени са с обективи.Пропуснал съм да го напиша. И защо Canon 550D да няма светкавица?

На тази снимка от нета се вижда, че има:

388299.canon-eos-550d-18-55mm-is-ac4463b

Редактирано от Asahi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, velislavvasilev написа:

Ще ти драсна малко текст как да се ориентираш за камера.

По добре недей. Виждам, че нищо не знаеш за тази техника, а всичко което пишеш съм го вече чел из нета. Пък и виждам, че си сляп относно Canon 550D за вградената светкавица, така че остави, не искам да пишеш повече. Нека някой, който наистина разбира да пише, а не ти с неверните си твърдения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От трите предложения,след като разгледах характеристиките им,бих ги подредил по предпочитание така: 1. Canon 550D   2.Nikon D5000  3. Samsung GX20 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Димитър 59 написа:

От трите предложения,след като разгледах характеристиките им,бих ги подредил по предпочитание така: 1. Canon 550D   2.Nikon D5000  3. Samsung GX20 

Да, и аз така ги подредих. Самсунга обаче чета, че може да се ползва и при слаб дъжд. Никона е по-скъпия вариант, но пък има въртящ дисплей. Канона обаче в сравненията които чета в нета е по-доброто решение, а и е с три батерии. Също така обявата за Канона е единствената от тези трите, която е маркирана като "Сигурна доставка" тоест преглед и тест са задължителни. До като при другите трябва да разпитвам за тази опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Asahi написа:

Нека някой, който наистина разбира да пише.

Ми добре ... :) Първо 350/400 лв е прекалено мизерен бюджет за хубава фототехника. Второ - апарат се избира според конкретните задачи, които ще решава. А ти не пишеш за какво ще го ползваш. Това има голямо значение. Може да се окаже (както обикновено), че имаш една купчина претенции, които могат да се задоволят не с 400, а с 1400 (че може и 4000) лева :) .

Иначе за туристически цели в рамките на бюджета - примерно този Olympus E-PL3 Double Zoom Kit .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, RudeBoy написа:

Иначе за туристически цели в рамките на бюджета - примерно този Olympus E-PL3 Double Zoom Kit .

Да, за туристически цели ще се ползва. Хубав е този Олимпус, но като знам какви ядове имах с моя не ми се иска да е пак от тази марка.
Както казах няма да се занимавам професионално, а и трите батерии на Canon-а са добре дошли при туризъм. Само се притеснявам ако завали какво ще правя, но видях в обявата, че има чанта. Дали ще пази не знам, но за сега предпочитанията са ми към него или в краен случай Nikon-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК.

Samsung-а го отписваме, дълга и широка е да ти обяснявам защо. Имал съм и 550D, и D5000, и двата си имат и плюсове, и минуси. По-важно е с какъв обектив се продават. Ако е стандартният стабилизиран 18-55 - почти няма разлика кой ще вземеш. Аз лично малко съм резервиран към апарати, ползвани за видео. Защото едно заснемането на един клип си е амортизиране - и на матрицата, и на тялото, и на батерията. А се отчита само като едно сработване на затвора. Но пък човек, като иска неизползван и запазен, вади повече пари, и отива в магазина, нали така?...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Canon-а е с обктив EF-S 18-55/3.5 – 5.6 IS (но не е написал дали е ii или stm),а Nikon-а е с обектив 18-55mm f/3.5-5.6G VR

Мисля, че и двата имат стабилизация. При това положение щом няма значение се спирам на Canon-a заради трите батерии, които при дългите планински преходи между хижите ще са ми от по-голяма полза, а и го дава с чанта, която няма да ми се налага да купувам в последствие.

RudeBoy благодаря за съдействието. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.