Премини към съдържанието
Atheros

Мониторът се изключва за няколко секунди, след което пак тръгва

Препоръчан отговор

Ползвам два монитора - основният е Benq, свързан чрез DVI, а вторият е Samsung, свързан чрез преходник от VGA към DisplayPort. Проблемът е, че самсунгът от време на време изгасва за няколко секунди, след което пак тръгва, а в някои случаи и двата монитора изгасват едновременно. Пробвах да изключа самсунга и да оставя benq, и тогава няма проблеми. В обратния случай - когато само самсунгът е включен, пак изгасва. Понеже наскоро бях актуализирал драйвърите на видео картата (gtx 1060), пробвах да върна старите, но това не помогна. Също така пробвах и да свържа самсунга с друг VGA кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung монитора вероятно си заминава или има някъде кондензатори, който не работи. Монитора трябва да се отвори и провери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да си купя Benq ползвах samsung-a със старата ми видео карта, която имаше VGA порт и нямаше никакви проблеми. Съмнява ме дали не е от преходника, или не е възможно да е от него?

Редактирано от Atheros (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което описваш е невъзможно.

Ако имаш предвид конвертор да сигнала е напълно възможно да е кофти всъщност си е направо задължително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://plasico.bg/кабел-displayport-m-vga-f-cg603-015m-1247.html

Това имам предвид, не знам дали се води преходник или конвертор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Atheros написа:

https://plasico.bg/кабел-displayport-m-vga-f-cg603-015m-1247.html

Това имам предвид, не знам дали се води преходник или конвертор.

Ами варианта е да тестваш монитора на друга машина където не използваш такъв преходник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя монитор на колко години е? Ако е на повече от няколко е за сервиз. На етикета пише кога е произведен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема може да е от захранващия кабел на монитора аз имам подобен проблем но при мен е като се размърда кабела и  изгасва и трябва да го наглася аз 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.