Премини към съдържанието
houses1

Кока-колата и боклуците в нея, знаем ли всичко?

Препоръчан отговор

Здравейте, тъй като си нямам друга работа стоя си аз пред компютъра и гледам един стриймър, и забелязвам че той пие кенчета кола, съответно му зададох въпроса, защо пие кола в кенче като ще му е много по изгодно да пие бутилка примерно (Типично по български рабира се... хехе ... той също е българин), и той ми каза, че в другите бутилки кока-кола, било то 500мл, 1.25л, 2л, дори тази новата, която е със стъклената бутилка съдържат фруктозо-глюкозен сироп, вместо захар. Тъй като не знаех каква е разликата веднага потърсих в интернет и сега оказа, че това е основната съставка в т.н. джънк фууд. А  аз тъкмо преди броени минути си бях изпил колата, която беше в стъклена бутилка за връщане, хвърлих и един поглед и се оказа, че наистина съдържа въпросната съставка. И нали съм луд геймър, който сън не спи, прибягах до магазина за една бърза справка и какво да ви кажа , оказа се вярно в всяка една друга бутилка пишеше, че съставката е фруктозо-глюкозен сироп, проверих кенчето, което е 330мл. и там пишеше захар, грабнах едно кенче и вече станало ми любопитно веднъж трябваше да проуча и другите напитки и от това, което разгледах се оказа, че в фантата е по същият начин, спрайт и той (нормално една компания ги произвежда, но да си кажа), и от енергийните напитки любимият ми монстерл се оказа, че и той е с такава шитня, а само hell, има захар, другите Rockstar и т.н. бяха с фруктозо-гбюкозният сироп.

https://prnt.sc/fr8ctb

Ето и доказателството, за да не трябва да ходите до магазина от любопитсво в 11:30 вечерта като мене :D 

Сигурно повечето от вас знаят това, но аз научих днес и мисля, че е хубаво да се знаят такива работи. Добре е да се знае как ни тровят :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://gotvach.bg/n7-38334-Глюкозо-фруктозен_сироп

тва ти е най- малкия проблем

- захарта....

алуминия има доста съмнително въздействие върху организма

като се готви в алуминиеви съдове храната не трябва да  стои в тях

специално аз не пия бира от алуминиеви кутии  щото има вкус на метал

също и кола не пия некви ми звъняха и ми дадоха 1 литър кола в стъклено шише мислех да откажа 

обаче заради стъкленото шише приех и  изипах съдържанието в мивката и го напълних с ракия

стъклените шишета са ми дефицит

има по страшни неща от колата за които трябва да внимаваш

https://en.wikipedia.org/wiki/Agent_Orange

https://www.mont-press.com/index.php?issue=42013&kind=&article=33492&rank=4&short=&numb=

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В кока-кола се съдържа и киселина. Без майтап. На опавката на шишето винаги не пишат пълните съставки в кока-колата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, houses1 написа:

Здравейте, тъй като си нямам друга работа стоя си аз пред компютъра и гледам един стриймър, и забелязвам че той пие кенчета кола, съответно му зададох въпроса, защо пие кола в кенче като ще му е много по изгодно да пие бутилка примерно (Типично по български рабира се... хехе ... той също е българин), и той ми каза, че в другите бутилки кока-кола, било то 500мл, 1.25л, 2л, дори тази новата, която е със стъклената бутилка съдържат фруктозо-глюкозен сироп, вместо захар. Тъй като не знаех каква е разликата веднага потърсих в интернет и сега оказа, че това е основната съставка в т.н. джънк фууд. А  аз тъкмо преди броени минути си бях изпил колата, която беше в стъклена бутилка за връщане, хвърлих и един поглед и се оказа, че наистина съдържа въпросната съставка. И нали съм луд геймър, който сън не спи, прибягах до магазина за една бърза справка и какво да ви кажа , оказа се вярно в всяка една друга бутилка пишеше, че съставката е фруктозо-глюкозен сироп, проверих кенчето, което е 330мл. и там пишеше захар, грабнах едно кенче и вече станало ми любопитно веднъж трябваше да проуча и другите напитки и от това, което разгледах се оказа, че в фантата е по същият начин, спрайт и той (нормално една компания ги произвежда, но да си кажа), и от енергийните напитки любимият ми монстерл се оказа, че и той е с такава шитня, а само hell, има захар, другите Rockstar и т.н. бяха с фруктозо-гбюкозният сироп.

https://prnt.sc/fr8ctb

Ето и доказателството, за да не трябва да ходите до магазина от любопитсво в 11:30 вечерта като мене :D 

Сигурно повечето от вас знаят това, но аз научих днес и мисля, че е хубаво да се знаят такива работи. Добре е да се знае как ни тровят :)

Сичкото е шитня. Дали ще е със захар или не е все тая. Бутилките и кеновете произведени в България и Румъния садържат повече вода и по-малко концентрат от кен произведен в Гърция или друга западна страна, ама водата май е най-безвредната съставка на кокаколата. Иначе май най-полезното свойство на кокаколата е, че можеш да я ползваш за развиване на ръждясали болтове, макар че има спрейове като JetWrench дето се справят с ръждата по-добре от кока колата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 14 минути, Уолтър Уайт написа:

В кока-кола се съдържа и киселина. Без майтап. На опавката на шишето винаги не пишат пълните съставки в кока-колата.

Брато, киселини се съдържат в 99 % от храните и напитките... :D  Пишете бисери в момента- утре ще ги сложа в подходящата тема.  :)

преди 15 минути, ...х... написа:

И вярно ли се използвала за развиване на ръждясали гайки и болтове :cantbelieve:

Що не пробваш?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, язе написа:

Що не пробваш?  :)

Ами не се сещам да ми се  намират :idea:

Редактирано от ...х... (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип, кока колата е направена от сироп, направен от лекар преди доста години... (рецептата и до ден днешен се пази в тайна)

А кока колата далеч ви е най-малкия проблем - да споменавам ли вредните емисии от колите, особено неподдържани и оставащи 1 километър пушек след себе си ? Цигарите също ? Сигурен съм, че една цигара ви вреди повече от една кока кола. Всичко изкуствено направено е вредно. А тука има и един парадокс - тревата реално не е по-вредна от цигарите, но пък е забранена. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, niki292002 написа:

Цигарите също ? Сигурен съм, че една цигара ви вреди повече от една кока кола. Всичко изкуствено направено е вредно. А тука има и един парадокс - тревата реално не е по-вредна от цигарите, но пък е забранена.

много си сигурен 

а аз съм сигурен че много от цитираното не е вярно тук таме може да има капка истина  а може и да няма .

цигарата е естествено тютюн обвит с хартия изкуствен е филътра >.... и след това твърдиш че всичко изкуствено е вредно

а колата била по -полезна от цигарата .. сеш ли се  къде е парадоксът 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ...х... написа:

Следователно >>>цигара с кола да се не меси...Разделно!!!

Цигари не се пушат. Какво, много сте интересни ли..като имате в устата..цигара?!

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не съм пушач

доста се  спекулира с цигарите че като си малък и пушиш си щал да си останеш нисък

като  бях  ученик пушех  но съм генетично увреден и съм неспособен към пристрастяване към нищо

и си беше просто харчене на пари

пуша по една цигара на няколко месеца 

харесва ми мириса на  дима и огъня.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тихо, де ...тъкмо от днес вече не пуша :shy11:

И кола мразя  и да развалям кафето със захар....и продължениено няма да го кажа. ..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алкохола е най-вредния наркотик от всички. Употребява се ежедневно както и цигарите. От колкото да изпиеш 1 кока-кола един път на годината примерно.

Марихуаната е полезна за медицински цели, а не да се правиш на Калифа. 

преди 1 час, ...х... написа:

И вярно ли се използвала за развиване на ръждясали гайки и болтове :cantbelieve:

И да, както и много други работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ...х... написа:

И вярно ли се използвала за развиване на ръждясали гайки и болтове

Не, митове и легенди. Смазващи свойства - няма. Но има киселинна съставка - фосфорна киселина...
Бая кола ще излееш да развиеш болта - бидон с кола. Аз пък с горелката ще го загрея, ще го плисна с малко вода и ще го развия.

преди 27 минути, Yvan Sergeev написа:

харесва ми мириса на  дима и огъня.

А на мен не.

преди 19 минути, ...х... написа:

Тихо, де ...тъкмо от днес вече не пуша

Все така казвате...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, simtech написа:

Все така казвате...

А можеше и да не кажа. ...просто да го направя и да не го направя - все тая

Виж за колата гарантирам :)

Мразя я ...лепкаво-издуваща течност. ...пф

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Yvan Sergeev написа:

алуминия има доста съмнително въздействие върху организма

като се готви в алуминиеви съдове храната не трябва да  стои в тях

специално аз не пия бира от алуминиеви кутии  щото има вкус на метал

Всъщност в алуминиеви съдове изобщо не бива да се готви. Дори и да са с разни измислени тефлонови или керамични покрития, които не знаеш кога ще се напукат, надерат или стопят. Ако ползваш метални съдове, най-добре да са чугунени. Ако нямаш възможност за такива - неръждавейка. А ако разрежеш внимателно кен от бира или кока-кола ще забележиш, че алуминиевото фолио отвътре е покрито с пластмасово. Така че "вкусът на метал" си е чисто самовнушение. Но пък може да има вкус на пластмаса - тя деполимеризира частично, особено ако напитката е стояла дълго време на слънце през лятото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ...х... написа:

Да

преди 4 часа, simtech написа:

Не, митове и легенди.

Развивал си ти ръждясали гайки.

Смазва се, за да се предпази от ръждясване. Вече като е ръждясало и не се отвива се ползва кока кола. Е, може и WD40, но то е същото и не е същото.

Нагряването е нагряване, обаче не навсякъде може да се нагрява. Затуй някъде не може без кола. Кока кола.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко което е с CO2 помага за развиването на ръждясали болтове, включително и проста газирана вода ама кокаколата садържа и фосфорна киселина която увеличава ефекта. Иначе да - хубаво е да има и смазка, преди внасяха от Виетнам един препарат JetWrench (скоро не съм го засичал по магазините) който садържа само три неща: керосин и разтворени в него моторно масло и CO2 - уникално ефективен, прехваления WD40 ряпа да яде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, houses1 написа:

....оказа се вярно в всяка една друга бутилка пишеше, че съставката е фруктозо-глюкозен сироп, проверих кенчето, което е 330мл. и там пишеше захар,

И какъв е точно проблема с тоя сироп?Глюкозата и фруктозата са монозахариди,"прости захари".Плодова и гроздова захар.По-добри и по-лесно усвоими от кристалната захар.Дори влизат в състава на медикаменти,които ти вливат в кръвта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Да

Развивал си ти ръждясали гайки.

Смазва се, за да се предпази от ръждясване. Вече като е ръждясало и не се отвива се ползва кока кола. Е, може и WD40, но то е същото и не е същото.

Нагряването е нагряване, обаче не навсякъде може да се нагрява. Затуй някъде не може без кола. Кока кола.

Развивам ръждясали болтове ежедневно. По- добро от нагряването няма. А нещо което може да ръждясва, може и да се нагрява. Има и други начини разбира се,но кока колата е... тоет, не е един от тях.

В отговор на темата ще кажа, че захарта е една от трите бели отрови- фруктозата и глюкозата не са дори в топ 1000. Авторчето дано не прочете какво има в минералната вода, че ще му окапе косата...

Повече после. Сега отивам да затъпявам работейки,а вие поумнявайте с гейминг и цъкане по изкуствения интелект...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, язе написа:

А нещо което може да ръждясва, може и да се нагрява

Ако е близо до горивен танк, и тръгнеш да нагряваш, има да си риииташ трудовата книжка...

Ако те фане началника. Ама с него може и да се разбереш, след като отнесеш конското.

Ако те фане Господ, там прошка няма, щото и рушвети не зима

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Реджеп Иведик написа:

Ако те фане Господ, там прошка няма, щото и рушвети не зима

bb792f2c9bb5cc05ba17bfee56e64ca8--nine-d

:)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Win_user написа:

А ако разрежеш внимателно кен от бира или кока-кола ще забележиш, че алуминиевото фолио отвътре е покрито с пластмасово.

офф  я па ти

чувам че казва   water base vanish  или  banish   каквото и да значи но явно в бг си го спестяват 

не е внушение вкуса на  метал.

и тук още един парадокс

ако е пластмасово  кенчето отвътре защото просто онзи пич с кенчетата кола не си купи пластмасово шише от евтините и не си пляска захар от пакет  колкото иска .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кока-Колата си е вредна откъдето и да се погледне. Може да се използва за почистване, но не е добре да се прекалява с нея. Показвам вариантите за чистене, дето имаше хора които отричат:

Но въпреки, че е вредна, защот толкова много хора по света я пият?

Същия въпрос може да се зададе и за Мак Доналдс. Отговора е рекламата. Всички си спомняме какви бяха рекламите на Кока-Кола по Коледа, пък и не само, нали?

Мой съвет, избягвайте Колата, както и всичките й продукти(освен Банкя), както и енергийните напитки. По-хубаво от водата няма ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.