Премини към съдържанието
Гост

За любителите на пиано

Препоръчан отговор

Гост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекрасна музика! Млад човек изпълнен с оптимизъм едва ли би я усетил, ще му подейства депресиращо,но за хора, които обичат да съзерцават, да бъдат романтични , вглабени в себе си -това е музика за тях! Тази музика доказва , че в тъгата може да се открие МНОГО КРАСОТА! Благодаря , че я споделихте!

преди 5 часа, Мо_хи_ни написа:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"Уморих се" сякаш от модерната музика и започнах да се завръщам и да слушам все повече класическа музика. Направих темата, за да споделяме и се наслаждаваме на този позабравен инструмент - пианото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има много добри съвременни композитори на филмова музика :) този ми е един от любимите. Не е само пиано, но ... мисля отговаря в достатъчна степен на контекста в темата :shy11:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Нашият , загрубял от шума на съвременната музика слух , едва ли би усетил такава ефирна музика каквато е по-горното ноктюрно на Шопен! Разбира се на слагам всички под един знаменател . Може би  Великото изкуство съвременните хора по-лесно биха възприели  с едно ,така да се каже адаптирано ,пиано!

ПС. Тази мелодия е написана от френски композитор за новородената си дъщеря Аделина , тя е имала най-доброто преспиване тогава!:) Сега Аделина  дьо Сеневал е на 40 години!

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една от най- вдъхновителните композиции за пиано от Прокофиев, атмосферата е заредена с прииждащи вълни "неземен чар" (???) Всякакви чувства, от ужас и покруса до превземащо любовно опиянение преливащи плавно в много "извънземни" ф-ми. Всичко споено с много невъзможни за дефиниране емоции от които просто се настръхва заради липсата на каквото и да е обяснение и сравнение в контекста тъй като използва много преминаващи ноти които не се отнасят към ладовете в които пише отдолу или отгоре - пък и самите ладове не са много традиционни.

Пренася ме в нещо като буден фантастичен сън - на моменти който се дезинтегрира и пулсира в един на пръв вид пълен хаос който обаче бързо разбирам че е организация отвъд простите елементи от които се изгражда (???) Самото начало за мен е подобно на чувството в което заспивам само за да усетя как тялото ми пропада с невъобразима скорост - но вместо да се събудя - се приземявам като перо - и така до края на концерта! Страхотно удоволствие да го проследявам, при това 30+ минути всичко има своя каузалност но е и необходимо да се отдели доста търпение и настройка по същата причина.

Редактирано от Любомир Ико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този бездомник се казва Кирил Костюковски и е добре известен в Киев, Украйна.На площад  той е изнесъл едно пиано , което той настройва , няколко пъти ремонтира след като е потрошено от хулигани. Изпълнява собствени произведения , не пие , не пуши , обикновено ако някой  му даде пари , той ги раздава на други нуждаещи!За него друго освен музиката на неговото пиано не съществува! Можем ли да обясним всичко това? А изпълненията му са уникални!

• Харесва ми 3
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Spoiler

Spoiler

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те това е много готино:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нещичко и от мен. Чисти, кристални ноти.

Да не забравя любимия си композитор, чиято музика ме вдъхнови на 6 години да се запиша на уроци по пиано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

...зааааа...който владее Силата!!!:)

Spoiler

....и едно от моите...:D

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, 121212 написа:

...зааааа...който владее Силата!!!:)

Още един джедай. С ръце на Бог!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекрасна тема!

Ето и едно от най-добрите според мен неща на любимия ми композитор:

Редактирано от Win_user (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Spoiler

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скрябин е един от най-интересните за мен - винаги ме "хваща", много е различим, има особен патос и страшно интересни хармония, мелодия и ритъм.

Този "запис" е направен лично от него (1910) върху сравнително стара механична технология за времето - "Piano Roll" - към клавишите е свързано устройство което "чертае" кога са натиснати върху ролка хартия - след което местата се изрязват ръчно и така е възможно да се просвирят многократно механично. А първия запис на пианист с подобна технология е три години след смъртта на Бетовен...(!!!)

reproducingjpgs_weltemech.jpg

И още малко от него (не го свири той, но е божествено) :

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Spoiler

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бетовен и " На Елиза". Любимото парче на Ленин и на Тошко Колев в " Опасен чар" с което той сваляше жените;), по точно учителката , героиня на незабравимата Невена Коканова! БОГ да ги прости и двамата , че ги споменавам!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-докосващото ме произведение за пиано, с най-доброто изпълнение според мен:

И още едно, доста по-модерно, макар че нито модата, нито времето имат значение дали дадена мелодия ми харесва :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

…потропвате ли с крачета и въртите ли интелигентните си главици в такт, като мен? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.