Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За любителите на пиано

Препоръчан отговор

• Отговори 134
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Този бездомник се казва Кирил Костюковски и е добре известен в Киев, Украйна.На площад  той е изнесъл едно пиано , което той настройва , няколко пъти ремонтира след като е потрошено от хулигани. Изпъл

Прекрасна музика ,чудно изпълнение , красиви хора! Като за ЧЕСТИТА КОЛЕДА!  

Прекрасна тема! Ето и едно от най-добрите според мен неща на любимия ми композитор:  

преди 23 часа, Мо_хи_ни написа:

Още, още, още! :clap:

Междувременно ще подсладя и намажа една филия с конфитюр, та да е качествен спама. :ass:

Това са непозволени хватки! :footinthemouth:но щом си позволяваш такава свобода - и аз да поспамя с две мои композиции :giggle1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вкарвам нещо смислено че от тишината - тръпки ме побиха :giggle1:

Великия Глен Гулд - може би най-добрия пианист? Има теория и че е просто Wanna-be-singer  :giggle1:  Но той е далеч повече от това - композитор и със сигурност най-задълбочения изследовател на Бах.

Често може да се чуе от устата му някоя крайност - за самия Бах, за Моцарт - " Умрял прекалено рано, но не и прекалено късно" :lol6:За Бетовен - "Голяма част от композициите му са просто боклуци". За това пък компенсира с моментите в които говори за музиката с любов. Със сигурност той е най-тънкия шегаджия, може би за това не харесва особено Моцарт - защото вижда конкурент. :D

А Вий как мислите? Слушайки Бах не спират ли всички други съзнателни процеси? Според Бах - слушането на музика е освежаване на душата. Поне при мен важи наистина само ако реално слушам Бах...

Редактирано от Любомир Ико (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Любомир Ико написа:

А Вий как мислите? Слушайки Бах не спират ли всички други съзнателни процеси? Според Бах - слушането на музика е освежаване на душата. Поне при мен важи наистина само ако реално слушам Бах...

Глен Гулд за мен е маниак в хубавия смисъл. Май той беше спрял да дава концерти, защото се чувствал като дресирана маймуна? :giggle1:

Определено ценя Бах, особено неговите творби за орган. Там той  е ненадминат. Но модерната класическа музика не е единствено приоритет на Запада. Много композитори от целия свят, независимо от това къде са родени и израсли, вдъхновени от Бах, Моцарт, Бетовен, Вагнер и т.н., създават невероятни композиции. Тору Такемицу е един "нетипичен" талант, имайки предвид, че е изцяло самоук творец. 

Spoiler

Всъщност, любовта ми към Дебюси ме отведе при произведенията на този японец, които ми напомнят с многомерната си хармония за Дебюси. Когато слушам музика, търся усещането за дълбочина.

Допадат ми непретенциозността и хумора, които откриваш в сериозната музика и ни ги подаряваш и на нас, Любо. Като глътка свеж въздух са постовете ти. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7/18/2017 в 15:35, Мо_хи_ни написа:

Тору Такемицу е един "нетипичен" талант, имайки предвид, че е изцяло самоук творец. 

О много меланхолично! Засичал съм Тору Такемицу около филмите на Акира Куросава и Hiroshi Teshigahara - ("Woman in the Dunes" е един от любимите ми изобщо - а саутрака е на Тору!) Не звучи като самоук!?!хах

А това е едно от любимите ми неща за "майката на пианото" слушал съм го стотици пъти сигурно вече - като някаква краста ми е :D  - което също е страшно игриво - но и "дълбоко"??? по един много специфичен начин. Не зная какво е "дълбоко" обаче... особено в музиката това може да означава буквално всичко :rolleyes:

Иначе с един приятел сме спорили доста дали това е сложността.

(изпълнение lvl 999)

на 7/18/2017 в 15:35, Мо_хи_ни написа:

Допадат ми непретенциозността и хумора, които откриваш в сериозната музика и ни ги подаряваш и на нас

:giggle1: ти представи си Глен Гулд колко се е смял докато е писал фуга за това как се пише фуга - във която се пее  "But never be clever for the sake of being clever"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е слушал фуга от Шостакович :rolleyes: написал е 24-всяка за около 3 дена, всички посветени на младата пианистката Татяна Николаева от която той е бил много..... "впечатлен" :giggle1:

....Добавих "млада", че да не си помислите друго:giggle1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21 juli 2017 в 14:13, Любомир Ико написа:

Кой е слушал фуга от Шостакович :rolleyes: написал е 24-всяка за около 3 дена, всички посветени на младата пианистката Татяна Николаева от която той е бил много..... "впечатлен" :giggle1:

Намек ли долавям за внушителната й аура на комбайнеро-трактористика?! Ти по времето на Сталин живял ли си - не си… Трактор имаш ли поне? :jeer:

Въпреки това жената е свирила Шостакович буквално до момента на смъртта си.

От мен една по-специална прелюдия и оригиналът.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така трактористка? какво виждаш ти, какво виждам аз - горещо парче е :mail1:

Нц аз съм от тея дето и до конструктора не съм се добирал, кви трактори - пълна физическа нищета... въпреки че сега едни домати дето не им е мястото отглеждам(или те ме отглеждат) - голяма гордост :giggle1:

MC1019F.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Любомир Ико написа:

Как така трактористка? какво виждаш ти, какво виждам аз - горещо парче е 

Попаднах на едно описание на срещата й с Шостакович ( Н.Лебрехт "Маэстро, шедевры и безумие"):

Цитат

В очередной раз прогневавший Сталина и вынужденный сносить постоянные поношения, Дмитрий Шостакович не мог взяться за сочинение новой симфонии, и потом обратился к обманчивой простоте Иоганна Себастьяна Баха. Посланный в июле 1950-го в Лейпциг, чтобы судействовать на устроенном в честь двухсотлетия композитора конкурсе пианистов, он (как то и было положено) отдал свой голос советской участнице. Двадцатишестилетняя коренастая Татьяна Николаева выглядела, как типичная трактористка, научившаяся лупить по клавишам, и, тем не менее, она ошеломила судей конкурса, вызвавшись исполнить все 48 баховских прелюдий и фуг. Судьи остановились на фа-диез минорной, и отдали ей первый приз.

Моята слабост към женския образ на "трактористката" е форумна тайна, която само хора с аграрно чувство за хумор могат да разгадаят. :D

И след като сме зачепкали елементът "земя", ето нещо… "заземяващо"?…

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълнението по-горе ми хареса,имам някакво видение  като бърз планински поток и много водоскоци и водопадчета , малки вирчета !:( Трудно ми беше да определя пола на изпълнителя - по дългите ,нежни ръце си помислих ,това е жена, но после по бодрата походка разбрах , че е мъж! Изпълнението обаче е много чисто и кристално , може би за това предизвиква такива ясни видения , като чист ,планински поток!:) Лично усещане!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях си пускала Флойд и днес прекарах един чудесен, носталгичен следобед. Ето едно изпълнение, на което съвсем случайно се натъкнах, дано ви хареса.

Spoiler

Мен ме омагьоса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване