Премини към съдържанието
Mr.n0b0dy

Скъсан кабле на лаптоп минаващ от дъното към монитора

Препоръчан отговор

Започнах да разглобявам HP Compaq Presario V3000, та стигнах до дъното откачих всички кабели а това малко кабелче бутах та бутах неще да се откачи от дъното, беше ме страх да не се отчупи нещото в което се вкарва кабела та явно и преди някой се е опитвал и се държеше на косъм, и сега не знам какво да правя имам поялник, но не е за такава микро електроника. Сега и монитора ли трябва да разглобявам за да го отпоя от там кабела и после да взема друг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да поръчаш LCD Cable HP Presario v3000 . Поразрови по форумите за лаптопи и хардуер дали не се намират такива кабели от донор. Пусни обяви там и чакай оферти, ако разбира се държиш да поправиш качествено тази машина. За мен побългаряването на кабел е неподходящо решение предвид естеството на елемента. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мина ми през ума, че може и да е за LCD светлинките и дано да е, но няма за какво друго да е такова малко кабелче..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай поне една снимка, да видим какъв е тоя кабел, дето е запоен за дъното... Аз такова нещо не съм виждал. Ама може да ми трябват още стотина лаптопа да разглобя, че да се нагледам на всичко:07:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Къде е скъсано ? И какъв проводник е ? За I2CC детектването, за LVDS-а, 3.3V, контролните сигнали ? Ако е за USB, или микрофон, се преживява.

Принципно няма оправия, освен ако не си специалист по запояване на много финни неща. Ако е откъснато от буксата, става доста по-трудно.

Потърси в някой близък сервиз. Под 10 лева няма да се оттървеш, обаче.

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Mr.n0b0dy написа:

Мина ми през ума, че може и да е за LCD светлинките и дано да е, но няма за какво друго да е такова малко кабелче..

Ми не няма малко кабелче за светлинки. Я снимай да го видим тоя кабел.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, има контролни сигнали за подсветката. Гледай тука :

595bdad920912_.thumb.png.7c54967bba8b2ad13cdb32f6ad5f702f.png

Това е от схемата на произволно дъно. И при всички други, които съм гледал е така. Единствено може да има разни допълнителни линии за USB, микрофон, разни сензори и т.н.

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи нямах време подробно да погледна кабела и какво пише, та на посочената жичка пише "Akita PR Suspend Cable" Така, че предполагам отговаря за изключванеето на монитора? И както се вижда на снимката съм разкъсал пластмасовия блок където беше кабела не знам залепено ли е, но не помръдва а няма как така да е било фабрично защото ако не откача този кабел няма как да откача монитора от дъното на цяло за да извадя рамката под която е дънната платка.

f128f54e4db02c334c6e3c90c254a581.jpg6efe496bd6af61e5544a1fd74bbadd81.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та кабела се скъса, не съм го изтръгнал в опити да го откача?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двужичен кабел отиващ към монитора на мен ми прилича на микрофон..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Mr.n0b0dy написа:

Снощи нямах време подробно да погледна кабела и какво пише, та на посочената жичка пише "Akita PR Suspend Cable" Така, че предполагам отговаря за изключванеето на монитора? И както се вижда на снимката съм разкъсал пластмасовия блок където беше кабела не знам залепено ли е, но не помръдва а няма как така да е било фабрично защото ако не откача този кабел няма как да откача монитора от дъното на цяло за да извадя рамката под която е дънната платка.

f128f54e4db02c334c6e3c90c254a581.jpg6efe496bd6af61e5544a1fd74bbadd81.jpg

Този кабел се включвал с цокъл. Кой келеш е отрязъл цокъла и го е запоил направо към женския цокъл? Клемите от мъжкия цокъл се изваждат като с игла се надигне леко едно пластмасово зъбче или се натиска метално зъбче на клемата. След като се извади с малки клещи разтваряш големи ушички на клемата и с иглата разкъсваш остатъците от кабела и върху по-малките затворени ушички, с киселинен флюс запояваш кабела. След това измиваш клемата с вода и затваряш големите уши да притиснат кабела, но не бива да ги затваряш преди да си запоил кабела, защото от нагряването се стапя изолацията.

В Комет Електроникс се продават най-различни цокли, но аз никога не кримпвам клемите и кабелните обувки, а запоявам кабела в ушите. Така клемата може да се ползва многократно и съединението е най-здраво. Кримпването го правя само при свързване в нагревателни уреди, но отгоре пак калайдисвам връзката за да не се разхлабва.

Но ако си решил да смениш кабела, трябва преди това с макетно ножче добре да изстържеш остатъците от припоя на женския цокъл и тогава да включиш новия.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Този кабел се включвал с цокъл. Кой келеш е отрязъл цокъла и го е запоил направо към женския цокъл? Клемите от мъжкия цокъл се изваждат като с игла се надигне леко едно пластмасово зъбче или се натиска метално зъбче на клемата. След като се извади с малки клещи разтваряш големи ушички на клемата и с иглата разкъсваш остатъците от кабела и върху по-малките затворени ушички, с киселинен флюс запояваш кабела. След това измиваш клемата с вода и затваряш големите уши да притиснат кабела, но не бива да ги затваряш преди да си запоил кабела, защото от нагряването се стапя изолацията.

В Комет Електроникс се продават най-различни цокли, но аз никога не кримпвам клемите и кабелните обувки, а запоявам кабела в ушите. Така клемата може да се ползва многократно и съединението е най-здраво. Кримпването го правя само при свързване в нагревателни уреди, но отгоре пак калайдисвам връзката за да не се разхлабва.

Но ако си решил да смениш кабела, трябва преди това с макетно ножче добре да изстържеш остатъците от припоя на женския цокъл и тогава да включиш новия.

Върху лаптопа било разлято кафе та не знам къде са го сервизирали.. Ей така ми го връчиха да правя каквото си искам с него то с тая антика само да се уча как се сглобва мога.. И сега какво, да извадя клемата и след това да запоя кабела директно в женсия цокъл? Или да намеря някоя от друг лаптоп да я клъцна и кабела да го запоя в нея, но нямам поялник за такава електроника.. А знаеш ли за какво е този кабел, защото ако лаптопа работи и без него няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом има клема със захванат към нея кабел защо ще я вадиш? Аз разбрах че кабела е бил запоен директно на женския цокъл - този на дъното и че някой друг майстор е отрязал мъжкият цокъл от кабела. Тези клемички могат да се запоят с ъгъла на човката и на най-големия поялник, не ти трябва някакъв специален. Кабелчето може да е за микрофона или камерата, но е добре да се направи, все пак лаптоп е, не е някой стар Уокмен където жички се запояваха навсякъде по платката.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами опитах се да го дръпна да го повдигна, но не помръдваше нямам и толкова малки клещи та с пинсети пробвах пак не става а самият кабел е бил скъсан от мъжката клема а самата мъжка клема залепена ли е в женската не знам, не помръдва на никъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та не е кабела за микрофона.. ca4788fb93105cf203a8d4e96967d2c7.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се да си разбрал за какво е и колко жизнено важно ти е?

От последните снимки вече се вижда, че някой умник го е залепил с някакво моментно лепило защото вероятно буксата е започнала да се разпада и я е направил вечна. Това лепеното няма как да го възстановиш ...... ако държиш да се ползва ще трябва да се смени. Иначе конектора е сравнително стандартен и батерията на биоса е с такава та от умряло дъно се сваля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та за какво е кабела, че не ми стана ясно.. И сега какво да отпоявам цяялата клема и да търся нова от друго дъно.. не ми се вярва да купя цяло дъни само за една клема. Кабела го оголих ама като няма за къде да се запои..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе си тръгнал да го разпиляваш...махни лайсната около екрана и провери къде отива тоя кабел. След като установиш дали си заслужава(и малкото опит придобит си заслужава), ще те насочим от къде да си вземеш нова букса и как да я подмениш.

Редактирано от firestarter (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та пантата бута едно лостче което е закрепено към малка платка и за тази платка е запоена жичката. Предпомагам, че това лостче праща сигнал до дънната платка, че екрана е надолу и трябва да се изгаси. И ако го сглобя без да съм сложил нова клема просто няма да "заспива" автоматочно. Според мен не е голям проблем. Да го сглобявам ли според вас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглобявай смело. Ако не ти трябва функцията де...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го "приспиваш" ръчно преди да го затвориш, защото не е добре да работи затворен продължително време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 14 минути, baikolio95 написа:

Ще го "приспиваш" ръчно преди да го затвориш, защото не е добре да работи затворен продължително време.

аз съм махнал магнитчето от матрицата, за да не задейства ридампулата и да не заспива докато се преместя от едно място на друго
а не работи продължително време затворен, заради настройките които съм му задал
15 минути не мърда мишка...спи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та не знам дали някой въобще ще отговори, но чак сега намерих време да пиша във форума и не ми се пуска нова тема. Сглобих лаптопа само, че тъч пада и ляв и десен клик не искат да работят, има само един плосък кабел който да се свързва и това е.. Имат бутон за заключване на функцията на тъчпада който си свети което означава, че плоският кабел е свързан ама защо не работи пада не знам..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи си външна мишка и не се занимавай с глупости :)

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.