Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам стара конфигурация но не мога да я подкарам.Не стартира ...или по-точно не показва картина,вентилаторите се въртят...но до там.Конфигурацията е следната-Asus P5Q pro,Intel Quadcore Q9550(2,83g),2x1 DDR2 Kingston KHX8500D2,захранването е 550Вт безкомпенсация и при измерване вади всички волтажи нормално,за твърд диск използвам стартиращ УСБ с Hirens boot.Ако някой по-вещ от мен може да помогне с мнение и препоръки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, G.I.Ganev написа:

Имам стара конфигурация но не мога да я подкарам.Не стартира ...или по-точно не показва картина,вентилаторите се въртят...но до там.Конфигурацията е следната-Asus P5Q pro,Intel Quadcore Q9550(2,83g),2x1 DDR2 Kingston KHX8500D2,захранването е 550Вт безкомпенсация и при измерване вади всички волтажи нормално,за твърд диск използвам стартиращ УСБ с Hirens boot.Ако някой по-вещ от мен може да помогне с мнение и препоръки...

Вероятно някой хардуер не минава теста. Като за начало се прави профилактика на машината ( почистване от прах и мръсотия, проверка на кабели, почистване на слотовете с почистващ спрей).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих му профилактика предварително,почистен със сменена термопаста на видеото и процесора...но не пали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, G.I.Ganev написа:

Направих му профилактика предварително,почистен със сменена термопаста на видеото и процесора...но не пали

Проверка на кондензатори и почистване на всички слотове. С течение на времето се получава окисляване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото сигурно ли е, че работи? Някакви звукови сигнали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с друго видео работещо...съшото.Относно звуковите сигнали нещо ме съмнява преди(нормално)првеше по един бип при старт,сега не....Относно по-горните съвети проверих за подути(сухи)кондензатори-не виждам нищо съмнително..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с по 1 плочка рам, като съответно разменяш и слотовете, и плочките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах и така,в момента е с една плочка рам..все тая.Не пали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми...отиваме на дефектирало дъно. Пробвай с друго захранване за да си сигурен, като ресетнеш биоса преди това. Иначе го занеси в някой сервиз да го тестват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За втори път. Вземи си почистваш спрей и напръскай слотовете както и сокета на процесора. Не минава тест на хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.