Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

София както всяка една столица се развива с бързи темпове. Преди стотина години е имало само къщи, последвани от жилищни постройки тип блокове а през последните 20 години сме свидетели и на модерното строителство. Особеното на урбанизацията, е че голям брой хора се налага да заживеят в една и съща сграда и да бъдат съседи. И искат, не искат трябва да си поделят отговорността за общото пространство. Тази отговорност, разбира се довежда и до въвеждането на законови рамки, но чак през 2009 г. Закона за Управление на Етажната Собственост ясно описва какво и как трябва, да се случи във всеки един вход. Въпреки това, от много време насам се заражда проблема с управлението на етажната собственост. Много често хората трудно избират своя домоуправител, касиер или пък чистач. Дори се случва човекът, който е отговорен за събирането на парите да изчезне заедно с тях. На домоуправителя да му дойде до гуша и да остави всичко или пък чистача да не си върши съвестно работата. Разбира се не само в София има подобни проблеми ами навсякъде в света, където множество хора живеят под един покрив. В Западната част на Европа, започват да възникват фирми, които са тясно специализирани в управлението на етажната собственост. От скоро идва и идеята за създаване на подобна услуга у нас. С тази трудна задача се нарамят управителите на "Вход Мениджър". Удобството на такъв тип услига, е че вече не е нужно съседите да се карат по-между си а просто да оставят работата на професионалистите. Това ще спести много нерви, усилия и средства. Самата фирма и отделни секции, могат да се справят с всяка една сфера в етажната собственост. Било то почистване, поддръжка на общите части, ремонт, събиране на такса, организиране на събрания и вземане на ежедневни решения. Възникването на услугата професионален домоуправител е една положителна промяна за забързаното ежедневие на софиянци. Вече могат да си отдъхнат, че има кой да управлява тяхната етажна собственост, и че не е нужно да хабят своите нерви. Е драги съседи, сега остава само да започнем, да се поздравяваме по-често, защото тази работа само ние можем да си я свършим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

София не се развива. Там се изсипа цяла България и е просто АД.  За няколко годинин заплатите и възнагражденията паднаха в някой сектори двойно и тройно. Всичко се стреми натам, защото всички пари който идват първо започват в София и след това се разпределят в другите части на държавата. Да не говорим, че повечето фирми имат представителства там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я! Темичка, реклама на услугата "частен домоуправител". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от NerdyBurdy
      Здравейте. Имам нужда от ново захранване за следната конфигурация: 
      част модел Дънна Платка Asrock Z77 Extreme 3 1555 Процесор Intelcore i5-3570k Видео Карта Asus GTX 760 OC 2GB Рам Памет 2x4GB Corsair Vengeance 1600Mhz 1.35v SSD Samsung Evo 850 240GB HDD 1TB някакво на Seagate Barracuda Захранване PSU Fractal Design 550W Edison M Black Охлаждане CM Hyper 212 EVO Кутия Fractal Design Define R4 Black Бих желал нещо по-евтино от това което имах, но все пак да е що годе качествено. Тъй като конфигурацията си е старичка вече не искам да инвестирам много в нея.
      Ако може да препоръчате някакво захранване от 70-100 лева максимум.
      Във сервиза ми предложиха да сменят захранването ми с това на cooler master elite v3 600W за 90 лева. Какво мислите за него? Читаво ли е?
    • от Тошко2001
      Здравейте ! Един мой приятел, върл мастикар ще има скоро рожден ден. Натъквали ли сте на комплекта мастика карнобат playmate 2018. Миналата година във булмага във Варна ми се мярнаха десетина бутилки и сега съжалявам, че ги подминах.  С радост ще очаквам съдействие от ваша страна!
    • от MikeS
      Здравейте, реших се да си купя първа кола, но понеже не разбирам много от коли реших да пиша тук за съвет/помощ. Нов шофьор съм вече на година близо, като карам Нисана на наще от време на време.
      Та въпроса ми е: 
      - Разполагам с 2000лв. (около 1500-1700 за колата ще е добре че да мога да си платя гражданската, данъка, прехвърляне и да заредя).
      - Не желая комби, ами хечбек или седан ще да е. (ще се ползва за семейни цели но най - вече да си ходя до университета с нея, така че ще се ползва всекидневно)
      - Не съм фен на двувратките, предпочитам с 4 врати.
      - Евтина поддръжка (евтини части и по издържлива, да не ми се разваля много често).
      - Ще търся каквото предложите да има газова уредба от предишния собственик, в никакъв случай на дизел.

Това е като информация за какво търся в една кола.
      За сега съм се спрял на Опел Корса, Пежо 206/207, Нисан Алмера и май това са.
      Благодаря от сега!
    • от ostavime
      Искам да си купя АТВ, но никога не съм имал такова. Е така, за кеф, за лична употреба от време на време да си карам. Не съм много по екстремните спортове, за тоав и няма да търся нещо супер мощно, скъпо и т.н. Обикновено АТВ, ако мога да се израя така.
      Трябва ми някой, който е запознат, просто да даде съвет за марка, модел и разни други подробности, ако има такива от гледна точка нещо по-специфично. Иначе, лесно ще избера, защото избора наистина е огромен. Просто ще харесам и толкова. Не струва десетки хиляди. Въпреки това, ако някой има такова, карал е или просто е запознат, ще съм благодарен да сподели мнение на какво да се обърне внимание. 
    • от даниел павелов
      Здравейте! Имам един проблем. След много разговори с майка ми се отказах от рисуването и сега се чудя с какво да следвам след 12-и клас, аз сега съм 11 - и клас. Дайте ми съвет. Търся някоя специалност, след завършването, на която да имам реализация и добро заплащане....
      По български съм добре
      По история брилянтен
      По английски живот и здраве ще държа изпит този септември за c1, но като цяло не ми вървят езиците
      По география съм добре.....
  • Дарение

• Добави ново...