Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Взех си компютър преди 2-3 години, който няма видеокарта, а е с видео ядро в процесора. Ако не се лъжа точно модела на процесора беше - AMD A4 6300 3.7Ghz APU Radeon 8370D и с 6GB RAM памет. По принцип си играя игри редовно, и примерно онзи ден инсталирах Dirt 4, който определено мъчеше компютъра ми. И понеже не разполагам с голям бюджет съм се спрял на ASUS nVIDIA GeForce GT 710, 2048MB ( Наясно съм, че няма да има ефект на видеокарта за 600-700 лева ). Бих се радвал ако ми кажете заслужава ли си ъпгрейда, добра ли е картата или пък по-добри алтернативи за горе/долу близка цена до тази на GT 710. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ще даваш пари за външна карта, гледай поне да няколко пъти по-бърза от вграденото видео за да има някакъв ефект, а тая 710 може да се окаже дори по-бавна от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Олучил си доста гаден момент за купуване на видеокарта. Можеш да вземеш доста добра видеокарта (за парите си) втора ръка. (например аз бих взел 960 втора ръка)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, niki292002 написа:

Олучил си доста гаден момент за купуване на видеокарта. Можеш да вземеш доста добра видеокарта (за парите си) втора ръка. (например аз бих взел 960 втора ръка)

Ако ъпгрейдне и процеосра, иначе с този ще му ботълнеква видеокартата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, MaDCoW написа:

съм се спрял на ASUS nVIDIA GeForce GT 710

Единственното предимство на това видео е собственната памет. Какъв е бюджета за видео все пак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, MaDCoW написа:

Бих се радвал ако ми кажете заслужава ли си ъпгрейда, добра ли е картата или пък по-добри алтернативи за горе/долу близка цена до тази на GT 710.

преди 11 минути, pconline написа:

Какъв е бюджета за видео все пак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GT710 е по-слаба от всяка сравнително актуална графика. От твоята е по-скоро равна тоест пак е безсмислена.

Отделно A4 6300 е стар 2 ядрен процесор тоест цялата работа е леко безсмислена. В момента процесора и видеото са си екстра.

п.с. Ако дигнеш бюджета с още 15 лв. може да вземеш по-добра видеокарта - http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N730D5OC-1GI/

Чисто статистически картата е значително по-добра не че става за нещо.

Ако ти се рискува и не ти пука че процесора ще я спъва на старо може да се вземе значително по-добра но захранването вероятно е бомбичка.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, XECUTIONER написа:

..........

Само остава да еточним нова ли я е гледал някъде или тора ръка за 20лв!

Щото втора ръка зо 60-70лв могат да се вземат доста по-добри от това подобие на карта 710.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всяко видео под 150 лв е безмислено

преди 24 минути, pconline написа:

Щото втора ръка зо 60-70лв могат да се вземат доста по-добри

я да ги видим тези по-добри лесно е на приказки 

е ти нещо интересно за 120 лв ако и бачка ...

https://www.olx.bg/ad/prodavam-ga-790xta-ud4-phenom-2-955be-asus-gtx-680-2gb-ID6QUML.html#7b760257f1

и порцесора не  покрива минималните изисквания 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 80-тина лева в олх може да се вземе HD6870 или , ако се нацели оферта хд7870.Само трябва да изчакаш момента и да говориш с човека, останалото е ксъмет.А тази гт710.....меко казано не става.

П.с. gtx680  е несъмнено по-мощна , но черпи още повече ток от 6870, а не мисля че автора ще има нужното захранване.Иначе , ако има нужното захранване за 40лв отгоре наистина 680 е по-добрият избор 

Редактирано от xterminatorx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много Ви благодаря за съветите! :) Иначе захранването ми е 500W, и явно ще събирам още пари за да си взема нещо по-така :D 

преди 8 часа, pconline написа:

Само остава да еточним нова ли я е гледал някъде или тора ръка за 20лв!

Щото втора ръка зо 60-70лв могат да се вземат доста по-добри от това подобие на карта 710.

Чисто нови от сайт, не са втора ръка. 

преди 5 часа, xterminatorx написа:

За 80-тина лева в олх може да се вземе HD6870 или , ако се нацели оферта хд7870.Само трябва да изчакаш момента и да говориш с човека, останалото е ксъмет.А тази гт710.....меко казано не става.

П.с. gtx680  е несъмнено по-мощна , но черпи още повече ток от 6870, а не мисля че автора ще има нужното захранване.Иначе , ако има нужното захранване за 40лв отгоре наистина 680 е по-добрият избор 

Да сега ще се разровя из Olx да видя какво има, по принцип не обичам да взимам какъвто и да е било хардуер от сайтове като Olx и Bazar, но пък ако има нещо чисто ново, неизползвано защо не. Иначе мерси за мнението за гт 710, за момента ще си карам със процесора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, MaDCoW написа:

но пък ако има нещо чисто ново, неизползвано защо не.

Е това няма как да се получи. 

преди 9 часа, Yvan Sergeev написа:

я да ги видим тези по-добри лесно е на приказки 

Иванчо в Перник не знаете ли как се ползва интелнет ?

Nvidia GeForce GTX 555 Цена 75лв.

Asus ENGTX550 Ti/DI/1GD5. Цена 80лв.

Nvidia 260 1792MB 448bit Цена 60лв

ATI HD 6870 940M 1GB DDR5 Цеба 90лв

GIGABYTE GV-N460OC-1G Цена 70лв

Или смяташ, че тия не са по-добри от 710?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia 260 1792MB 448bit Цена 60лв  това е почти колкото вграденото видео на интел

преди 10 часа, pconline написа:

Щото втора ръка зо 60-70лв

единствено

това се побира в параметрите

а по добро от 710 е лесно да се намери важното е колко по-добро 1 -2 % или  100-1000%

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда някои пишат само да трупат коментари...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Yvan Sergeev написа:

единствено

а по добро от 710 е лесно да се намери важното е колко по-добро 1 -2 % или  100-1000%

Пич вземи смени дилъра, че ти пробутва кофти материал.

Ето образовай се

Хората леко ги сравняват и 555 се оказва с текви си 409% по-добра ти ми кажи това колко пъти са !

260 - 341%!!!!!

6870 - 573%!!!!

460 - 482%!!!!

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3825&gid2=1556&compare=Intel HD Graphics 630 Mobile-vs-Nvidia GeForce GT 710

преди 4 часа, Yvan Sergeev написа:
преди 15 часа, pconline написа:

Щото втора ръка зо 60-70лв

Nvidia GeForce GTX 555 Цена 75лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, pconline написа:

Толкова ти е кофти материала че даже си и окьоравял........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, pconline написа:

Толкова ти е кофти материала че даже си и окьоравял........

преди 5 часа, Yvan Sergeev написа:

Nvidia 260 1792MB 448bit Цена 60лв  това е почти колкото вграденото видео на интел

преди 5 часа, Yvan Sergeev написа:

единствено

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Yvan Sergeev написа:

това е почти колкото вграденото видео на интел

Вече и в паралелни вселени съществуваш....... Къде в темата се коментира вградено интелско видео? Ясно е, че се насра с глупости но колкото повече се вэртиш толкова повече се мърляш и смърди та се кротни и замълчи!

Това дето е като вградено интелско според теб не е с 1-2% по-добро а съм ти дал линк с некви си

преди 46 минути, pconline написа:

260 - 341%!!!!!

в сравнение с обсъждана покурка на нова 710!!!!

Ае спри се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Yvan Sergeev написа:

и порцесора не  покрива минималните изисквания 

преди 34 минути, pconline написа:

Къде в темата се коментира вградено интелско видео?

http://www.game-debate.com/hardware/index.php?pid=1238&cpu=AMD APU A4-6300 Dual-Core

http://www.game-debate.com/hardware/index.php?pid=2477&cpu=Intel Pentium G4560 3.5GHz

New_Bitmap_Image_3.jpg

в тоя сайт няма как да сравня  hd 610

22  фпс на вградената интелска  ....   ще е  да речем 30 фпс  С  gtx 260  с тая разлика че процесора няма да покрива минималните изисквания a4 6300

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължаваш да твориш миризливи купчинки. 

В официалните изисквания пише 

Цитат
  • МИНИМАЛНИ:
    • ОС: 64bit Versions of Windows 7, Windows 8, Windows 10
    • Процесор: AMD FX Series or Intel Core i3 Series
    • Памет: 4 GB памет
    • Видеокарта: AMD HD5570 or NVIDIA GT440 with 1GB of VRAM (DirectX 11 graphics card required)
    • Мрежа: Широколентова интернет връзка
    • Устройство за съхранение: 50 GB достъпно пространство
    • Звукова карта: DirectX Compatible soundcard
    • Допълнителни бележки: Supported Graphics Cards: NVIDIA GT 440 or Above, GT 530 or Above, GT 630 or Above, GT 720 or Above, GTX 900 Series, GTX 1000 Series AMD HD 5570 or Above, HD 6570 or Above, HD 7570 or Above, R7 Series, R9 Series, RX Series

Пише FX series което значи всички от тази серия !

а А4-6300 е по добър от някой от тях.

Автора я е играл но проблема му е в слабото видео! Ясно е че следващата стъпка за по-приятен гейм е подмяна и на процесора.

До тук освен да оспорваш неаргументирано не разбрах какво е твоето предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много знаеш че му е във слабото видео и в двете е в слабия процесор и  а 4 не е  fx   да те светна 

fx e 4-6-8  ядрен неговия е 2 ядра ....

дано да ти говори нещо http://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-A4-6300-APU-vs-Intel-Core2-Quad-Q6600/m10639vs1980

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-A4-6300-APU-vs-AMD-FX-4350/m10639vs2880

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Yvan Sergeev написа:

дано да ти говори нещо

А на теб това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължавам да се чудя, къде пропусна, че темата е за видео и какво общо с нещо в темата имат вградено интелско видео, Q6600 или G1840? Нито са споменати, че автора ги има или смята да ги копува, нито са споменати в някакви изисквания предмет на темата! Със същия успех можеш да продължиш да изреждаш цялото портфолио на Intel и AMD и да си намираш тема за спор и като спре да ти изнася да минеш на друга ........ Късмет..... Ако нямаш за какво друго да спориш винаги можеш да преровиш темата и да се заядеш за някоя запетайка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от O.o o.O
      Картата е Gtx 1060 Rog strix 6gb когато сглобих ПЦ-то всички беше нормално и работеше подобаващо, но след като свалих игра(Дота2) и я пуснах за тест да видя как ще върви, екрана стана целия на вертикални черти и стоя така приблизитело 20сек. Пц-то се рестартира и при всеки нов рестарт тези черти/квадратчета се появяват по различен начин, веднъж на шахматно и тн.Пробвах и със сваляне на картата и след което поставяне отново, но нищо. Въпроса е от какво може да е това и съответно какво да направя?
      Картата е гаранционна
      Пц-то е:
      I5-8400
      8GB RAM GOODRAM 2666mhz
      Corsair vs650 
      120gb ssd
      2tb HDD
    • от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.