Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам компютър от 2013 и не е правил проблем до сега. Преди 2 дена монитора ми на dvi кабела спря, докато този на hdmi работи(и двата монитора са съвсем наред) . Забелязах че, компютъра ми ( имам видео карта sapphire hd7950) разпознава видеокартата ми като intel(R) HD Graphics , и като се опитам да инсталирам амд драйвер ми казва, че нямам амд хардуер. Перките на видеокартата ми работят и както и копчето.Даже сега и монитора на hdmi кабела спря да работи, оправя се като дисейбълна и енейбълна тъпия драйвер.При опит за деинсталация на драйвера , автоматично се инсталира ? Моля някой да ми помогане , ще съдействам с каквото мога!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам си с 2 видеокарти - едната е "вградената" в процесора - това е Intel HD, а другата карта е Radeona-a. Имам чувството, че "дискретната" карта (Радеон-а) нещо е дала фира. Може да пробваш да разкачиш от дъното видеокартата (Радеон-а), да почистиш с гумичка внимателно контактните клеми и да я закачиш наново на слота.

Освен това, е добре да кажеш и точния модел на дъното, процесора и видеокартата. Както и как (към кои карти) са свързани двата монитора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, street racer написа:

До колкото разбира

Явно дотолкова разбираш...
Ситуиацията е по-скоро следната - първо е инсталиран драйвърът за интелското видео и не е натоварено достатъчно, за да се превключи на външното видео.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ExaFlop написа:

Явно дотолкова разбираш...
Ситуиацията е по-скоро следната - първо е инсталиран драйвърът за интелското видео и не е натоварено достатъчно, за да се превключи на външното видео.

Ти четеш ли изобщо? Човека казва, че до скоро не е имал проблеми. Никъде не е казвал, че е преинсталирал ОС. Освен това, ако радеон-а е ОК, защо дрйвъра не намира съответния хардуер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, street racer написа:

Ти четеш ли изобщо? Човека казва, че до скоро не е имал проблеми. Никъде не е казвал, че е преинсталирал ОС. Освен това, ако радеон-а е ОК, защо дрйвъра не намира съответния хардуер?

sapphire hd7950

intel core i5-3470

asrock z77 pro

и това са двете грешки които излизат:

amd.png

Редактирано от kalin106 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

Освен това, ако радеон-а е ОК, защо дрйвъра не намира съответния хардуер?

Бил съм свидетел на точно такъв случай - при един приятел. Карта на AMD, чисто нова на на нова конфигурация. След инсталация на ОС, сваляме драйверите от сайта на АМД и получавам точно такова съобщение - картата ти не е на AMD. Слагаме диска, който вървеше с картата и се драйвера инсталира без проблеми. И тя беше на sapphire.

преди 2 минути, kalin106 написа:

sapphire hd7950

дали на сайта на sapphire няма драйвер за вашия модел да пробвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, flare написа:

Бил съм свидетел на точно такъв случай - при един приятел. Карта на AMD, чисто нова на на нова конфигурация. След инсталация на ОС, сваляме драйверите от сайта на АМД и получавам точно такова съобщение - картата ти не е на AMD. Слагаме диска, който вървеше с картата и се драйвера инсталира без проблеми. И тя беше на sapphire.

дали на сайта на sapphire няма драйвер за вашия модел да пробвате?

дава ми да тегля  AMD Radeon Software Crimson Edition след което ми  дава първата грешка AMD Radeon Software Crimson Editio

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В мениджъра на устройства вижда ли се картата? Дай снимка на Device Manager.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, darco написа:

В мениджъра на устройства вижда ли се картата? Дай снимка на Device Manager.

ne

controll.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи ли това, което колегата е писал?

преди 1 час, street racer написа:

До колкото разбирам си с 2 видеокарти - едната е "вградената" в процесора - това е Intel HD, а другата карта е Radeona-a. Имам чувството, че "дискретната" карта (Радеон-а) нещо е дала фира. Може да пробваш да разкачиш от дъното видеокартата (Радеон-а), да почистиш с гумичка внимателно контактните клеми и да я закачиш наново на слота.

След което, пак Device Manager, дали вече се е появила :). Остави кутията отворена и наблюдавай дали се въртят вентилаторите на картата.

Редактирано от darco (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да инсталираш driver, за несъществуващ в системата хардуер.

Извади тази карта и я пусни (само за проба) на друго дъно. Това, че вентилаторите развъртат, не означава, че картата работи.

Нещо по BIOS бутал ли си?

Ако не се чувстваш подготвен, по добре занеси машината в сервиз, да не стане по - голям сакатлък. И все пак, къде и как са вързани тези два монитора и в какъв режим работят

@ExaFlop, Асемблирах 8 години машини за DELL в Холандия, след това се "върнах към старата си любов" - мрежите и мрежовия хардуер - още 7 години в Ирландия, като се занимавах със системна интеграция за Ubiquiti Networks. Така, че дали разбирам нещо.........незнам! Просто се опитвам да помогна, но Вие тук, явно сте напреднали доста

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало влез в биос и виж какво е избрано за видеокарта - ако е избрано Video onboard го смени.

Вземи почистващ спрей,, извади външната видеокарта и почисти слота както и крачетата и с който контактува. 

Ако картата продължава да не се вижда като хардуер я тествай на друг компютър и кажи резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.