Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам над 150 ДВД диска (около 1ТВ и малко) с различна информация: снимки, филми, документи, други. На всеки диск съм направил копие, но пак не се чувствам защитен. Искам да си кача информацията и на друг носител: външен хард, облак или друго място.

Преди години на мой познат му изгоря външният хард и цялата му информация изчезна, и затова съм малко скептичен към тях, а и в момента не разполагам с такива средства. Питах познати и ми казаха, че най-сигурното място било облакът. За дисковете ми казаха, че след някоя друга година може и да не проработят или да дадат дефект. Във връзка с това имам няколко въпроса:

1. Освен облак, външен хард, ДВД дискове, има ли друг начин за съхранение на данни?
2. Кой от тези начини и най-сигурен?
3. Като цяло облаците сигурни ли са: има ли опасност от хакване и източване на данни, загуба на данни по вина на облака и т.н.?
4. Кои облаци са най-добре като цяло: Mega, Dropbox, Onedrive, ... ?

По принцип имам нужда от облак, който да предлага 1-2 ТБ място. Ако има безплатен ще е добре, но в краен случай мога да си платя, но да е приемлива цената. Също така ме интересува да се сваля и качва бързо, а не 1ГБ да чакам 1 час. Важно ми е и колко голям файл мога да качвам. По принцип няма да ми се налага да качвам по-големи файлове от 3ГБ. Трябва да има и поддиректории, тоест: правя папка Снимки и в нея слагам още 10-20 други папки примерно с имена Снимки1, Снимки2, Снимки3, ... и т.н. За други опции няма да питам, защото не съм запознат какви може да има, но тези мисля, че са основните. Ще съм благодарен да ми дадете и насоки има ли други важни опции, за които да гледам.

Интересува ме да намеря начин да си съхранявам информацията, но и да има ред и да не заема голямо място. С дисковете не само, че са няколко кейса, но и са пръснати нещата. За да си сваля снимки или документ трябва да гледам списъка (направил съм си списък на кой диск какво записвам) и после да търся в кейсовете, а и не ми се струва сигурен начин за запазване на информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
публикувано (редактирано)
преди 1 час, ozic написа:

Имам над 150 ДВД диска (около 1ТВ и малко) с различна информация: снимки, филми, документи, други. На всеки диск съм направил копие, но пак не се чувствам защитен. Искам да си кача информацията и на друг носител: външен хард, облак или друго място.

Преди години на мой познат му изгоря външният хард и цялата му информация изчезна, и затова съм малко скептичен към тях, а и в момента не разполагам с такива средства. Питах познати и ми казаха, че най-сигурното място било облакът. За дисковете ми казаха, че след някоя друга година може и да не проработят или да дадат дефект. Във връзка с това имам няколко въпроса:

1. Освен облак, външен хард, ДВД дискове, има ли друг начин за съхранение на данни?
2. Кой от тези начини и най-сигурен?
3. Като цяло облаците сигурни ли са: има ли опасност от хакване и източване на данни, загуба на данни по вина на облака и т.н.?
4. Кои облаци са най-добре като цяло: Mega, Dropbox, Onedrive, ... ?

По принцип имам нужда от облак, който да предлага 1-2 ТБ място. Ако има безплатен ще е добре, но в краен случай мога да си платя, но да е приемлива цената. Също така ме интересува да се сваля и качва бързо, а не 1ГБ да чакам 1 час. Важно ми е и колко голям файл мога да качвам. По принцип няма да ми се налага да качвам по-големи файлове от 3ГБ. Трябва да има и поддиректории, тоест: правя папка Снимки и в нея слагам още 10-20 други папки примерно с имена Снимки1, Снимки2, Снимки3, ... и т.н. За други опции няма да питам, защото не съм запознат какви може да има, но тези мисля, че са основните. Ще съм благодарен да ми дадете и насоки има ли други важни опции, за които да гледам.

Интересува ме да намеря начин да си съхранявам информацията, но и да има ред и да не заема голямо място. С дисковете не само, че са няколко кейса, но и са пръснати нещата. За да си сваля снимки или документ трябва да гледам списъка (направил съм си списък на кой диск какво записвам) и после да търся в кейсовете, а и не ми се струва сигурен начин за запазване на информация.

Във форума има вече няколко теми, които касаят вашите въпроси. Потърсете и ще откриете доста полезна информация. Що се касае за качване на голям обем информация, също има написано а и всеки"облак" предлага терабайти пространство, но на цена, която Те са написали. Има и ограничение в качването на големи файлове, повече от 2-3 терабайта. По рано имаше кампания с 1 терабайт безплатно пространство от  mail.ru (2013 год.), но вече никой не предлага такова. При положение че имате много добра скорост качване -сваляне, няма да имате проблем. Това зависи от вашият план към интернет доставчика. Почти на всички "облаци" се предлагат желанията, които вие имате. Реда и организацията зависи изключително от Вас - как вие сте решил да направите съхранението  - с подпапки и всичко останало. Тук е редно да Ви подскажа нещо много важно. Почти всеки облак предлага синхронизация с компютъра Ви, което значи, че информацията ще я има и на облака и на вашият компютър, което с нищо не ви помага като се дублират файловете, които сте качил. Обърнете внимание на "МЕГА" Облака има и български интерфейс и е описано подробно всичко, което Ви интересува. Безплатното му ползване е от 50 гигабайта. Аз ползвам няколко облака включително и споменатите от мен два от 5-6 години и съм много доволен. Нямам никакви проблеми със съхранението, качване и сваляне на информацията и нейното споделяне с когото си искам. Успех от мен. Ако мога да Ви бъда полезен с още информация, с удоволствие ще ви отговоря! Успех от мен!

Ето ти и пример за 1 терабайт безплатно облачно пространство, ползвано и от телефон -  става въпрос за "mail.ru"

ScreenShot011.jpg

Screenshot_2017-07-05-00-04-13.png

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

филмите може да се изтрият  възстановими са .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако искам нещо безплатно ще трябва да се задоволя с Мега, който предлага 50 ГБ. Оттам нататък всичко се плаща, така ли?

А има ли безплатен вариант, който да предлага повече от 50 ГБ? Търсих, но не намерих. За Яндекс.ру не успях да намеря инфо.

Редактирано от ozic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Независимо къде си съхраняваш данните трябва да са на поне 2 носителя. Вече ти си избираш какви. Моите ценни неща са на 3 хард диска. Дори и някой да изгори или да се повреди пак ги имам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.