Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички,

от два дни ме мъчи въпроса дали да пусна такава тема, че да не излезе, че съм расист, или нещо такова.

Предлагам тук да обсъждаме проблемите които се случват в момента в Асеновград и ще се радвам всеки да си изкаже гледната точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемите не се случват само в Асеновград, а в цяла България. Много бързо май забравихме какво се случи в Харманли. И случаите не са само с цигани. 

Не мога да го разбера българина с тези протести. За 30 години се вижда, че чрез тях нищо не се случва. Има доказателства, че спортистите са бити, хванати са заподозрените просто трябва да си получат присъдата според закона. Ако това не стане целия Асеновград да започне да съди съдебната система, да иска проверки и да се покажат стенограмите от процеса. Ако трябва ще се съди цялата държава, но не с една жалба или с едно дело. Хиляди жалби и дела, когато залеят прокуратурата и съда, нещата ще изглеждат съвсем по различно.

Разбира се това българина няма да го направи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го виждам така, че в момента полицията пази ромите. Последно като гледах репортажа по една от телевизиите видях, че и мотоклуб Hells Angels са вече там, а те бият и не питат. Футболните агитки също са там и общо взето положението там е зле.

Ако полицията отстъпи, "малцинството" ще бъде бито яко, ако пък не отстъпи ще стане същото както беше пред Народното Събрание, ако не се лъжа 2009.

Същото нещо се случи и в Катуница, пак изведоха онази измет Цар Киро когато отидоха рокерите и му подпалиха къщата, както каза и ти - Харманли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 46 минути, martiron написа:

Аз го виждам така, че в момента полицията пази ромите. Последно като гледах репортажа по една от телевизиите видях, че и мотоклуб Hells Angels са вече там, а те бият и не питат. Футболните агитки също са там и общо взето положението там е зле.

Ако полицията отстъпи, "малцинството" ще бъде бито яко, ако пък не отстъпи ще стане същото както беше пред Народното Събрание, ако не се лъжа 2009.

Същото нещо се случи и в Катуница, пак изведоха онази измет Цар Киро когато отидоха рокерите и му подпалиха къщата, както каза и ти - Харманли.

Нормално е в момента полицията да пази ромите , защото целта е да няма саморазправа. Защото ти днес ще биеш ромите, те утре ще бият теб. И нещата ще станат наистина трагични. Целта е просто да се изисква от смотаната прокуратура и съдебна система да си свършат работата. Ако българина не изисква това, а търси конфронтация, саморазправа просто ще си досъсипе държавата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Защото ти днес ще биеш ромите, те утре ще бият теб.

Май не е точно така. Май е - не се посяга на ромите и затова си крадат на воля.
А вече стават и нагли и налитат на останалото население...Знаят, че ще ги пазят (дон Цеци ще долети изневиделица), няма да ги въдворят, където трябва.

И ненапразно имаше протести на майки, че онеправданата част от нацията вече не са ромите, а българите...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

Май не е точно така. Май е - не се посяга на ромите и затова си крадат на воля.
А вече стават и нагли и налитат на останалото население...Знаят, че ще ги пазят (дон Цеци ще долети изневиделица), няма да ги въдворят, където трябва.

И ненапразно имаше протести на майки, че онеправданата част от нацията вече не са ромите, а българите...

Защо трябва да се посяга на ромите и защо те крадат на воля? Това означава, че законитре на държавата не се спазват. Освен това в личната карта на циганина не пише ром, а пише гражданство - БЪЛГАРСКО. 

Да не говорим, че българина не гледа закона да се спазва, а гледа да го заобикаля. Той не иска да има правила. Освен това самите роми се подучват да крадат и да правят безобразия. Използва се правилото разделяй и валдей. Докато българина е вкопчен в подобни простотии и му е заето съзнанието с друго ще продължава да бъде ограбван безочливо.

И защо обвиняваме само ромитре, а забравихме Вальо Топлото, Ванко 1, Максим Ставийски, братя Сгалеви, Аферата КТБ и още много примери могат да се дадат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш все едно ти не си българин. Ти ли обра КТБ? И стига с това "роми". Няма роми, а цигани.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държавата ги пази и точно за това се чувстват неприкосновени.Разни организации,които също ги защитават.А ако нещо стане започват да вият на умряло,че ги дискриминирали.Ами нас кой ще ни защитава?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки ден хората по селата биват бити точно от роми. Скоро имаше репортаж за човек който живее в планината, който беше бит от роми, защото им се противопоставил да крадат животните му.

Отделно роми(сърбят ме пръстите да съм по-суров) бият всеки ден хора, имаше изнасилена възрастна жена не толкова отдавна. Тези неща полицията и държавата ги забрави, а представете си как те спят нощем, ако въобще спят. Прокуратурата нищо няма да направи, защото тогава те ще се вдигнат на протест с мотиките и лопатите, а държавата явно обича да бие и отсвирва собствените си граждани отколкото гласоподавателите си.

Защо след като ти влязат в имота не можеш да му направиш нищо? Полицаите скрито казват "Абе гледай да няма свидетели.

Относно Ставийски, аз съм твърдо съгласен да си излежи присъдата и да заплати лечението на пострадалото момиче, а нашата "правосъдна" система я изкара нея виновна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ncl написа:

Говориш все едно ти не си българин. Ти ли обра КТБ? И стига с това "роми". Няма роми, а цигани.

По твоята логика няма и цигани. По документи те се водят българи. И не съм аз обрал КТБ, но проблемите са аналогични. В България не се изпълнява закона. От тук нататък е ясно какво се случва. Примерите са много,

преди 6 минути, Viktor Yanakiev написа:

Държавата ги пази и точно за това се чувстват неприкосновени.Разни организации,които също ги защитават.А ако нещо стане започват да вият на умряло,че ги дискриминирали.Ами нас кой ще ни защитава?

Проблема е, че не се спазва закона. Ако той се спазва няма да е така. И проблема е там,а не че някой ги защитава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ncl, @Емил Костов, винаги така говори - от трето лице - като наблюдател, т.е. сеирджия коментатор. Не са го обирали и не са му връщали ченгета и прокурори преписки за закриване на случаи с решения "Неизвестен извършител", по които се знае всичко. 
Отстрани е голям майтап. Лошото е, че на голо и на чужд..гръб.
Едва ли щеше да толкова многословен ако беше пострадал поне 2-3 пъти. Тогава щеше да пее на друга свирка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

По документи те се водят българи.

Водят се български граждани, а не българи. Иначе би било равносилно да се каже, че си циганин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, martiron написа:

Всеки ден хората по селата биват бити точно от роми. Скоро имаше репортаж за човек който живее в планината, който беше бит от роми, защото им се противопоставил да крадат животните му.

Отделно роми(сърбят ме пръстите да съм по-суров) бият всеки ден хора, имаше изнасилена възрастна жена не толкова отдавна. Тези неща полицията и държавата ги забрави, а представете си как те спят нощем, ако въобще спят. Прокуратурата нищо няма да направи, защото тогава те ще се вдигнат на протест с мотиките и лопатите, а държавата явно обича да бие и отсвирва собствените си граждани отколкото гласоподавателите си.

Защо след като ти влязат в имота не можеш да му направиш нищо? Полицаите скрито казват "Абе гледай да няма свидетели.

Относно Ставийски, аз съм твърдо съгласен да си излежи присъдата и да заплати лечението на пострадалото момиче, а нашата "правосъдна" система я изкара нея виновна.

Ами ето, не се изпълнява закона. И целта е България не е да има закон и ред, а да има анархия. Ако има законност и ред 80% от служителите във властта като цяло трябва да бъдат уволнени. За адвокатите е мана небесна да има повече дела и те да се протакват. Лично съм бил свидетел как подсъдим се явява за 4 път на дело и съдята не знае за какво става на въпрос. 

Ето къде е проблема. И от този проблем си страдаме.

Циганите се остават да крадат умишлено, но не крадат само те. В така нареченитре села има и българи, които ги надминават по ккражби или пък крадат за едно с тях. Имаше и случаи когато в кражбата участват и самитре длъжностни лица. Та нещата са доста по сериозни.

преди 9 минути, ExaFlop написа:

@ncl, @Емил Костов, винаги така говори - от трето лице - като наблюдател, т.е. сеирджия коментатор. Не са го обирали и не са му връщали ченгета и прокурори преписки за закриване на случаи с решения "Неизвестен извършител", по които се знае всичко. 
Отстрани е голям майтап. Лошото е, че на голо и на чужд..гръб.
Едва ли щеше да толкова многословен ако беше пострадал поне 2-3 пъти. Тогава щеше да пее на друга свирка.

Не ми приписвай подобни определения. Не говоря като коментатор нито се подигравам на някой, И лично съм се сблъсквал със съдебната система и съм водил дела. Казвам какво е положението в момента и защо българина страда. Мисля, че съм достатъчно ясен. И съм и предложил и начин как нещата да си дойдат на мястото.

преди 8 минути, ncl написа:

Водят се български граждани, а не българи. Иначе би било равносилно да се каже, че си циганин.

По документи, по акт за разждане се водят българи и за ТЯХ важат законитре на страната, което в момента не се спазва. Ти може да им викаш както си искаш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

защо българина страда

Ето, отново досадният стил - аз леко отстрани...
А защо не е "защо НИЕ българите..."
Извод - или не си българин, или не си страдащ(л).

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Циганите се остават да крадат умишлено, но не крадат само те. В така нареченитре села има и българи

Е, нали всички са българи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ExaFlop написа:

Ето, отново досадният стил - аз леко отстрани...
А защо не е "защо НИЕ българите..."

Аз говоря в общия случай. Не цитирам имена,дати или събития. И това дали казвам българина или ние българите не променя мнението, коментара или това, което искам да кажа.

Все още съм в тази държава.

преди 7 минути, ncl написа:

Е, нали всички са българи?

Понеже ти ги делиш и аз затова така казвам. Ще ти дам един пример с последния случай на който бях свидетел. Циганите от село в Плевенско бяха нарязали 20 кубика дърва, които умишлено бяха конфискувани от полицята в Плевен и бяха раздадени на полицаите. И в момента в повечето от селата се секат безотговорно дървета и се продават за огрев. Друг вариант, който се практикува е умишлено да се запали гората. След това дърветата се режат, маркират се като дървен материал с лошо качество и се изнасят за Гърция и Турция.

В  тази далавера участват българи, цигани, полиция, кемтства и каквото още се сетиш. Сега виждаш ли къде е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемите са ясни. Всички вършат престъпления, което обаче не прави циганите българи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Нормално е в момента полицията да пази ромите , защото целта е да няма саморазправа. Защото ти днес ще биеш ромите, те утре ще бият теб. И нещата ще станат наистина трагични. Целта е просто да се изисква от смотаната прокуратура и съдебна система да си свършат работата. Ако българина не изисква това, а търси конфронтация, саморазправа просто ще си досъсипе държавата.

Полицията пази циганите винаги. Докато има такива, които работят и не се  бутат между шамарите, има и много голяма част от тях, която са чиста сган, която краде, изнасилва и обира къщи. Нито съдебната система, нито правителството ще си свършат работата, защото те си отглеждат в гетата гласоподаватели на социални помощи, които идват от нашите данъци, т.е на наши разноски!

Защо трябва да се посяга на ромите и защо те крадат на воля? Това означава, че законитре на държавата не се спазват. Освен това в личната карта на циганина не пише ром, а пише гражданство - БЪЛГАРСКО.

Крадат на воля, защото никой не може да ги пипне с пръст, без да се разпискат 100 организации за защита правата на малцинствата и да се вдигне вой, че било дискриминация. Едно време полицията ги е биела, имало е страх и не са крали. Днес са се оформили гета и нападат с камъни и брадви полицаите, които нямат право да им отвърнат и да ги застрелят. Добре дошъл в пeдерастка Европа.
Спри да се правиш на ударен и на важен.

Проблема е, че не се спазва закона. Ако той се спазва няма да е така. И проблема е там,а не че някой ги защитава.

И като не се спазва закона и хората искат правосъдие - това е анархия. Ама като държавата няма да пази нормалните редови граждани  данъкоплатци от набези на цигански банди, тогава поне да не пречи на гражданите да линчуват такива.
В България има българи, ама май има цигани и българи. И двете групи не са равноправни. Циганите изглежда имат повече права?!

преди 1 час, martiron написа:

...Защо след като ти влязат в имота не можеш да му направиш нищо? Полицаите скрито казват "Абе гледай да няма свидетели..

АЗ като ти казах за либерализация притежанието и използването на огнестрелно оръжие ти не ми ли се прави на ударен?

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, simtech написа:

АЗ като ти казах за либерализация притежанието и използването на огнестрелно оръжие ти не ми ли се прави на ударен?

Тук говорим за различно нещо. Аз пак държа на това, че не може да се отнема човешки живот просто ей така, колкото и да не съм им привърженик на малцинствата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, martiron написа:

Тук говорим за различно нещо. Аз пак държа на това, че не може да се отнема човешки живот просто ей така, колкото и да не съм им привърженик на малцинствата.

Аз държа на това. Влиза циганин в домати ти и иска да ти сцепи главата с брадва. Според закона трябва да докажеш, че е искал да те убие видиш ли, защото можел да влезе в дома ти с брадва посред нощ ей така - на разходка..После трябвало за да няма превишаване на неизбежна самоотбрана - да се защитиш със същото оръжие. Ако той ти вади брадва или арбалет, ти също трябва да използваш това. Използваш ли пистолет срещу арбалет, значи си си превишил правата и си в затвора. И видиш ли, той влизал на разходка у вас и не можеш да го обезвредиш, ако директо не те нападне и не ти забие брадвата в главата.
Частната собственост и животът в  България НЕ СА НЕПРИКОСНОВЕНИ.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, simtech написа:

Полицията пази циганите винаги. Докато има такива, които работят и не се  бутат между шамарите, има и много голяма част от тях, която са чиста сган, която краде, изнасилва и обира къщи. Нито съдебната система, нито правителството ще си свършат работата, защото те си отглеждат в гетата гласоподаватели на социални помощи, които идват от нашите данъци, т.е на наши разноски!

Крадат на воля, защото никой не може да ги пипне с пръст, без да се разпискат 100 организации за защита правата на малцинствата и да се вдигне вой, че било дискриминация. Едно време полицията ги е биела, имало е страх и не са крали. Днес са се оформили гета и нападат с камъни и брадви полицаите, които нямат право да им отвърнат и да ги застрелят. Добре дошъл в пeдерастка Европа.
Спри да се правиш на ударен и на важен.

И като не се спазва закона и хората искат правосъдие - това е анархия. Ама като държавата няма да пази нормалните редови граждани  данъкоплатци от набези на цигански банди, тогава поне да не пречи на гражданите да линчуват такива.
В България има българи, ама май има цигани и българи. И двете групи не са равноправни. Циганите изглежда имат повече права?!

Хайде да помислим какво ще стане като всеки започне да носи оръжие. Ти си интелигентен човек надявам се да стигнеш сам до този извод.

Не крадат и не изнасилват само циганите на воля. Това го правят и българите. Продължавам да ги деля, защото в това е спора. Ако искаш изнформация за дела и присъди мога да ти предоставя. И в кражбите участват и българите. 

Полицията не пази циганите, а просто закона не се изпълнява. И в това нещо участва цяла България. Примери мога да ти дам много.

Колкото до изборите тук няма да коментирам, защото на последните просто видях как мои познати и приятели си продаваха гласовете за по 100-120 лева и им даваха бонус ако доведат още някой. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Хайде да помислим какво ще стане като всеки започне да носи оръжие. Ти си интелигентен човек надявам се да стигнеш сам до този извод.

Какво ще стане. Влиза някой в двора ми и стрелям. Това ще стане. Циганите ще ги е страх и ще се насират, когато минават покрай нечий дом, защото можеш да стреляш и ще те оправдаят. Ще си помислят 10 пъти преди да влизат у вас да те крадат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, simtech написа:

Какво ще стане. Влиза някой в двора ми и стрелям. Това ще стане. Циганите ще ги е страх и ще се насират, когато минават покрай нечий дом, защото можеш да стреляш и ще те оправдаят. Ще си помислят 10 пъти преди да влизат у вас да те крадат.

А ти що си мислиш първо, че този който ще влезе в довра ти ще е циганин, второ откъде ще си сигурен дали и той не носи оръжие и дали ще го е страх. 

Ако всеки в България в момента в това беззаконие му се разреши да носи оръжие ще стане касапница. Да не говорим, че ще се стрелят от терасите и ще се псуват и обиждат.

Да не говорим, че този начин на носене на оръжие ( така наречения Див Запад) не оцеля с течение на времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

А ти що си мислиш първо, че този който ще влезе в довра ти ще е циганин, второ откъде ще си сигурен дали и той не носи оръжие и дали ще го е страх. 

Добре. Тогава нищо повече не мога да ти пожелая от това на старини да те нападнат цигани с резачки или да посегнат на жена ти. Циганите, които са от престъпния вид са като хищниците - нападат най-слабите и беззащитните.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, simtech написа:

Добре. Тогава нищо повече не мога да ти пожелая от това на старини да те нападнат цигани с резачки или да посегнат на жена ти. Циганите, които са от престъпния вид са като хищниците - нападат най-слабите и беззащитните.

Ти не даваш разрешение на проблема. Давам ти пример да се запиташ.  Какво правим когато някой влезе в двора ти и двамата извадите оръжие. Защото така ще стане.

Решението е да има правила и закони, които не се спазват в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.