Премини към съдържанието
Alpine Trail

Проблем със зареждането на ОС

Препоръчан отговор

Здравейте!През нощта оставих лаптопа включен,а на сутринта видях струва ми се /прозорец №1/.Изключих лаптопа и по някое време пак го пуснах.Появи ми се прозореца със логото на Lenovo,като от лаптопа чух един слаб звук подобен на часовник,след което ми се показа прозорец №2.След натискане на Enter стигнах последователно до №5,след което пак №2 и №1 и стигнах до №6 и дотам.След рестарт пак същото.Лаптопа ми е Lenovo G50-70 и тази година му изтече гаранцията.Пробвах да вляза в BIOS-a по време когато ми се показа логото,чрез едно малко бутонче което се намира отстрани на лаптопа но не се получи.Знае ли някой как се оправя това?20170705_170635.thumb.jpg.e01eb80b5ca400ba79e3de092e9013b6.jpg20170705_170646.thumb.jpg.1bcaefd06ccd77d534db77981f0074b5.jpg20170705_170651.thumb.jpg.da4c0850e7db0bd8229773e87bd7fec5.jpg20170705_170657.thumb.jpg.f78ba4ddfbb7597521f52a076e81e230.jpg20170705_170705.thumb.jpg.c09d2943ac893501a36368420ba0fb77.jpg20170705_170724.thumb.jpg.099ebb5a40afa1281cb76969b0e3862d.jpg

Редактирано от Alpine Trail (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да не може да влезеш в биос. Има си клавишна комбинация. След като влезеш в биос виж дали се вижда хард диска като устройство и виж какво ти е заложено за First Boot Device.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно от първите неща, които поемат към вечните ловни полета на лаптопите е хард диска...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Alpine Trail написа:

Успях да вляза в BIOS-a.В BIOS Setup срещу Hard Disk пише "Not Detected".

Твърдия диск е заминал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Alpine Trail написа:

Което означава ли че цялата информация на харда е загубена?

Почти сигурно. Все пак има варианти, но са скъпички:

http://itemav.com/

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Alpine Trail написа:

Успях да вляза в BIOS-a.В BIOS Setup срещу Hard Disk пише "Not Detected".

Извади хард диска от лаптопа и продухай и почиси слота към който се закача. Ако отново лаптопа не го вижда го закачи към друг компютъра. 

Ако там хард диска се вижда, значи проблема е вероятно в контролера на дъното на лаптопа. Ако и там не се вижда значи хард диска е изгорял. Информацията може да се извади от него, но това струва и пари. Вече зависи колко е ценна и може ли да я възстановиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!Все пак мисля да го занеса в сервиз,за да не стане по-голяма бела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Alpine Trail написа:

Благодаря за отговорите!Все пак мисля да го занеса в сервиз,за да не стане по-голяма бела.

Тя белята ще стане ако не се почисти и ако не си следиш темепратурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Alpine Trail написа:

Не са много сервизите, където ще се справят кадърно с изваждането на информацията, но пък повечето могат тотално да "довършат" диска, а това и ти сам можеш да го направиш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.07.2017 г. в 13:27, baikolio95 написа:

Не са много сервизите, където ще се справят кадърно с изваждането на информацията, но пък повечето могат тотално да "довършат" диска, а това и ти сам можеш да го направиш...

А бихте ли обяснили на профан като мен,как точно да стане това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Alpine Trail написа:

А бихте ли обяснили на профан като мен,как точно да стане това.

Да "довършат" имах предвид - да доубият, да повредят тотално и да направят извличането на инфото невъзможно и от специалисти.

Това ли искаш, защото го можеш?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,ясно.Бях неразбрал предният ви пост.Все пак се чудя как така толкова бързо си замина хард-диска,без явни предупреждения като сини екрани и почти в гаранция.Може би е бил дефектен нещо първоначално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един от убийците на хард дискове е евтиното захранване в съчетание с токов удар. Едно изтърване от бюро също може да го повреди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такива случаи най вероятно е заминал контролера на твърдия диск, сменя се контролера и информацията трябва трябва да  може да се чете, или внимателно дисковете се монтират в друг контролер но риск си има и то сериозен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Tanner Foost Foust написа:

В такива случаи най вероятно е заминал контролера на твърдия диск, сменя се контролера и информацията трябва трябва да  може да се чете, или внимателно дисковете се монтират в друг контролер но риск си има и то сериозен. 

Как се проверява това дали е от контролера и въобще този звук за който писах дали е възможно да е свързано с него или от какво може да е?

Редактирано от Alpine Trail (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.07.2017 г. в 13:27, baikolio95 написа:

Информация не се вади в сервиз за компютри. Има си фирми, които се занимават точно с такава дейност и дават гаранция.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.