Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте хора,

Може ли да ми кажете защо това се получава, докато играя някаква игра (на лаптопа)? 

Единият случай е когато "прави мозайка" и не мога да продължа да играя, и другият е когато лаптопа внезапно се изключва сам.

Моля помогне :(

IMG_2818.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Елементарно. Лаптопа ти прегрява и в момента си убиваш видеокартата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегряваща видеокарта, или вече отмираща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, techmaniac написа:

Прегряваща видеокарта, или вече отмираща...

Е как да го охлаждам? Смисл дали вентилатор който се включва към лаптопа със USB ще свърши работа или нещо друго? 

Дайте идеи моля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, NewbieBeard написа:

Е как да го охлаждам? Смисл дали вентилатор който се включва към лаптопа със USB ще свърши работа или нещо друго? 

Дайте идеи моля

Това не е настолен компютър, че да "охлаждаш". Спри да играеш игри, преди тотално да спре да вади картина... Друго няма какво да направиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, techmaniac написа:

Това не е настолен компютър, че да "охлаждаш". Спри да играеш игри, преди тотално да спре да вади картина... Друго няма какво да направиш.

Искаш да ми кажеш да стоя и да го гледам? Той няма да се оправи ако не го пускам 30 дни примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, NewbieBeard написа:

Искаш да ми кажеш да стоя и да го гледам? Той няма да се оправи ако не го пускам 30 дни примерно.

Ако искаш да го притежаваш този лаптоп, ще спреш да играеш игри на него. Аз ти давам съвет. Вече ти си решаваш какво ще правиш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, NewbieBeard написа:

Дайте идеи моля

Не и това няма да свърши работа. Ето ти една хубава тема, която ако искаш може да прочетеш и да разбереш за какво говорим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играй не се притеснявай без това е на скапване и казваш на тати че ти требе нов като за игри поне между 1800-2000 лева. Това е проблема ти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало все пак е хубаво на лаптопа да му се направи профилактика, защото вероятно се е задръстил и не може да се охлажда. Задължително след това се закупува и външен охладител и задължително се следят темепратурите на компонентите. Стигне ли нещо до 75-80 градуса е хубаво да даваш почивка на машината,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Като за начало все пак е хубаво на лаптопа да му се направи профилактика, защото вероятно се е задръстил и не може да се охлажда. Задължително след това се закупува и външен охладител и задължително се следят темепратурите на компонентите. Стигне ли нещо до 75-80 градуса е хубаво да даваш почивка на машината,

То сега лаптопът ми държи 55-60 градуса (като е включен Avast, AIRA и Chrome). Какво ли е когато играя GTA V

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я го пусни на външен монитор да се види дали прави така.

Може да е проблем в LVDS комуникацията до T-Con-а, може да е и от самият T-Con.

Ако през RGB изхода прави същото, това е проблем и може да говори както проблем с драйверите, така и умиращ видеочип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, NewbieBeard написа:

То сега лаптопът ми държи 55-60 градуса (като е включен Avast, AIRA и Chrome). Какво ли е когато играя GTA V

Аз съм ти написал защо прегрява и какво трябва да направиш. От теб вече си зависи как ще постъпиш.

преди 6 минути, Atanas Pachov написа:

Ако през RGB изхода прави същото, това е проблем и може да говори както проблем с драйверите, така и умиращ видеочип.

Не, не е. Просто си го прегрява както си пише по книгите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Atanas Pachov написа:

Еми мога да ви кажа, че като съм го включил към телевизора с HDMI кабел и гледам само филм, спира внезапно (все едно crash-ва Windows-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.