Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имах проблеми с батерията на телефона ми, Iphone 6, и реших да я сменя. След като го направих, той взе да се изключва сам. След като се включи в зарядно (без значение за колко време) се оправя и се включва. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следващия път му сложи по добра китайска батерия а не от 3-4 долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, kaloyan.k219 написа:

Здравейте! Имах проблеми с батерията на телефона ми, Iphone 6, и реших да я сменя. След като го направих, той взе да се изключва сам. След като се включи в зарядно (без значение за колко време) се оправя и се включва. Някакви идеи?

Откъде си бил сигурен, че е бил батерията? Сигурен ли си, че новата батерия е здрава и работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Apple имат програма за подмяна на батериите, и е било добре преди да пипаш - да се обърнеш към официален сервиз.

Програмата важи и за извънгаранционни телефони. Но тъй като вече си го пипал сам... вероятно за теб не важи.

Все пак, свържи се със сервиз - напр. service@istyle.bg и обясни за какво става въпрос.

Пролемите вероятно се дължат на дефектна батерия. Има вариант и да е заминала платката - тка, че ако теелфонът "умре" напълно - не се изненадвай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, BMW Маниак написа:

Следващия път му сложи по добра китайска батерия а не от 3-4 долара.

Хаха, де да беше за 3-4 долара.

преди 15 часа, dkmi написа:

Apple имат програма за подмяна на батериите, и е било добре преди да пипаш - да се обърнеш към официален сервиз.

Програмата важи и за извънгаранционни телефони. Но тъй като вече си го пипал сам... вероятно за теб не важи.

Все пак, свържи се със сервиз - напр. service@istyle.bg и обясни за какво става въпрос.

Пролемите вероятно се дължат на дефектна батерия. Има вариант и да е заминала платката - тка, че ако теелфонът "умре" напълно - не се изненадвай.

Не съм я сменял АЗ! Оставих телефона в сервиз и там ми я смениха!

преди 15 часа, Емил Костов написа:

Откъде си бил сигурен, че е бил батерията? Сигурен ли си, че новата батерия е здрава и работи?

Ми, уж, нали в сервиза я пробваха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, kaloyan.k219 написа:

В официален сервиз ли? Защото ако не е било в официален - са ти набутали точно батерия от 5$ (по толкова вървят в алиекспрес). Слагал съм такава - изкара точно 2 месеца и умря.

Посъветвах те да се обърнеш към официалният сервиз на Apple - но при положение, че пазиш оригиналната батерия, и телефонът ти попада в програмата за безплатна подмяна на батерии. А второто хората в сервиза ще ти го кажат моментално - просто им пиши на адреса, който ти дадох.

Оригинална батерия в неофициален сервиз няма начин да ти намерят, освен ако не е сваляна от друг телефон. Ако накой ти казва, че ти продава оригинална батерия - или лъже, или ти набутва стара. Минали са ми сигурно над 300 айфона през ръцете, и знам за какво говоря - дисплеи, батерии и т.н. части оригинални няма как да си намериш. Всичко, което може да се намери е китайско менте, и дават ужасно много дефекти. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, kaloyan.k219 написа:

Хаха, де да беше за 3-4 долара.

преди 6 часа, kaloyan.k219 написа:

Ама така кажи ве човек. Теб ако са те одрусали повечко пари това не означава че не са ти сложили китайска батерия от 3-4 долара.
Кажи им за тези пари поне ми сложете по добра и следователно малко по скъпа батерия де ще ти върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, BMW Маниак написа:

Ама така кажи ве човек. Теб ако са те одрусали повечко пари това не означава че не са ти сложили китайска батерия от 3-4 долара.
Кажи им за тези пари поне ми сложете по добра и следователно малко по скъпа батерия де ще ти върши работа.

Аз бих сложил оригинална батерия, в оторизиран сервиз. Вярно - по-скъпо е, но излиза евтино в крайна сметка. Защо:

Смяната на батерията в оторизиран сервиз с нова оригинална, която ти идва с гаранция струва 197 лева. Към това получаваш пълна хардуерна диагностика на телефона - такава не могат да ти направят никъде другаде, просто защото нямат фирмения софтуер на Apple.

Защо евтиното излиза скъпо? Защото на човека са му взели между 50 и 70 лева, и са му сложили китайче, или втора ръка батерия. И сега има проблеми. Ако не са му дали гаранция - влиза в омагьосан кръг, и сега вероятно ще отиде в друг сервиз, и там пак ще плати. Докарахме ги 100-тина лева. Китайските батерии, които се продават в ebay/aliexpress карат не повече от 2-3 месеца, след което - пак смяна. (знам го от личен опит)

Та, по-добре веднъж дай повечко пари за нещо хубаво, отколкото - на няколко пъти по-малко за нещо скапано, при което ще имаш проблеми. 197 лева никак не са малко за нашите стандарти, но така или иначе ще ги даде човека - не на веднъж, може на 3-4 пъти, но в рамките на максимум година ще ги даде. А е можело да му оправят телефона и безплатно в оторизирания сервиз - ако е попадал в програмата за замяна на батерии. Сега дори и да е попадал, се води че има външна намеса и край.

Цитат

Проблемът е, че няма от къде да я намерят тази по-хубава батерия... поне към момента Apple не продават резервни части. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, dkmi написа:

Проблемът е, че няма от къде да я намерят тази по-хубава батерия... поне към момента Apple не продават резервни части. 

То това е ясно че няма от къде да е оригинална но има и добри китайски ментета. От опит знам кога последно се занимавах с батерии на iPhone5. От тогава насам вече нямам опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, BMW Маниак написа:

То това е ясно че няма от къде да е оригинална но има и добри китайски ментета. От опит знам кога последно се занимавах с батерии на iPhone5. От тогава насам вече нямам опит.

Няма как да знаеш какво купуваш - това е основният проблем. 

Едното може да е обявено на 5$ другото от друг продавач - на 20$, а двете да са еднакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, dkmi написа:

Няма как да знаеш какво купуваш - това е основният проблем. 

Едното може да е обявено на 5$ другото от друг продавач - на 20$, а двете да са еднакви.

Има, има, но ти точно няма.:D

П.П. Ако идваш от Криейтив центъра лъжеш на едро, но ако не си от там лъжеш за двама. Мен не ми пречи, но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.