Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Който ползва оптичен интернет 100 mbps на COOLBOX , ВИВАКОМ . БУЛСАТКОМ да направи по едно тестче от тук http://www.ookla.com/flash/yourco-geoip/speedtest.swf

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започва да ми сваля някакъв файл, какво се очаква да се направи от мен ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, niki292002 написа:

Започва да ми сваля някакъв файл, какво се очаква да се направи от мен ? 

Сигурен ли си ме даваш точно на линга незнам за какъв файл говориш аз като го отворя сайта ми изпасва Begin test я пробвай с ИЕ 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Каквото и да тествате по договор скоростите ви не са гарантирани, а и има доста теми, където е обяснено че speedtest не е гарант за скорост.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Capture1.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6438238204.png

Иначе, пакета ми е 100/50. В предвид, че има 4 навързани IPTV приемника и още 2 компютъра, заедно с 4 телефона скоростта ме устройва напълно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Емил Костов написа:

Каквото и да тествате по договор скоростите ви не са гарантирани, а и има доста теми, където е обяснено че speedtest не е гарант за скорост.

Още повече пък към вътрешен сървър от мрежата на доставчика. Локал ли ще тествате или интернет? Ако е второто - нещо на поне няколко хиляди километра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, niki292002 написа:

6438238204.png

Иначе, пакета ми е 100/50. В предвид, че има 4 навързани IPTV приемника и още 2 компютъра, заедно с 4 телефона скоростта ме устройва напълно.

Я  пробвай един тест до Амстердам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, adersa написа:

Я  пробвай един тест до Амстердам

Пак ме задоволява.

6438805514.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда добре е даже имаш по малък пинг от моя до Амстердам моя е 55 мс а скороста си е 88 90 мбпс но аз имам само 1 лаптоп , настолен и 2 смартфона . Но предвид твоите устройства си е похвално :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, adersa написа:

Мда добре е даже имаш по малък пинг от моя до Амстердам моя е 55 мс а скороста си е 88 90 мбпс но аз имам само 1 лаптоп , настолен и 2 смартфона . Но предвид твоите устройства си е похвално :)

Амстердам не го взимайте толкова под внимание в този тест, тъй като идва почти като локален, защото е основна точка в трасетата и маршрутите на доставчиците. 

На лаптоп с Debian 9.0 Stretch, през две стени по Wi-Fi:

6441012739.png

По--важното е какво достигате примерно тук:

6441031779.png

В момента е пиков час, и скоростите ми са леко по-бавни, но след час-два трябва да си достигам плана.

ПС: Пък и това са резултати по Wi-Fi, по кабел ще са леко по-високи, но няма значение. Щом имате за мерило SpeedTest, което за мен не е много точно.

ПС2: Интернета ми не е оптичен, а кабелен (DOCSIS). Мога да си пусна и оптичен, ама не ми трябват симетрични скорости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

леле не очаквах толкова добри резултати от мсат нета им какви ли е оплаквания съм чел по форумите оптика до блока ли имат ? Ако е моса нета то в сайта им пише че са симетрични ..

То и аз мога да си пусна оптичен от друга фирма но не ми трябва скоростта ми дига максимум през цялото денонощие и ъплауд не ми трябва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 10 часа, adersa написа:

леле не очаквах толкова добри резултати от мсат нета им какви ли е оплаквания съм чел по форумите оптика до блока ли имат ? Ако е моса нета то в сайта им пише че са симетрични ..

То и аз мога да си пусна оптичен от друга фирма но не ми трябва скоростта ми дига максимум през цялото денонощие и ъплауд не ми трябва .

Ако живееш в жилищен блок мисля, че е до мазето, т.е. до сградата. В къща - до вкъщи ти пускат влакното. Да мока нет им се нарична оптичния.

Аз ползвам стандартен кабелен, защото не ми трябват симетрични скорости. 

ПС: Интернета им е много добър, поне за кабелния това мога да кажа.

ПС2: Скоростите ми са стабилни 24/7, но рутера ми оказва влияние по WiFi, защото е доста слабичък (ТП Линк 720N без антени).

По LAN кабел няма проблем.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми то и моя нет е до сградата до мазата и в мазата всичко е оптика и от там фтп / утп  в апартамента и коаксиал за цифровата ..

и да ти пуснат влакно у дома пак ще е същата работа ако нямаш оптична карта ти дават един  медия конвертор там бочват оптиката и после пак с лан .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

Еми то и моя нет е до сградата до мазата и в мазата всичко е оптика и от там фтп / утп  в апартамента и коаксиал за цифровата ..

и да ти пуснат влакно у дома пак ще е същата работа ако нямаш оптична карта ти дават един  медия конвертор там бочват оптиката и после пак с лан .

Нормално ти какво очакваш. Така или иначе всяка една фирма си подобрява нета след като използва оптика и маха остарелите преноси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.