Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Мисля да си закупя нова видео карта.Бюджетът е 200 лева. В момента съм с NVIDIA 9500GT, като я използвам просто така, за да има видео :D  Конфигурацията ми е ASROCK B75 DGS,Pentium G2020, 4GB, XFX TS430, обикновен монитор. Смятам, че ще има някакво подобрение, въпреки старите части.

Редактирано от dadino
Грешка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари можеш да вземеш нови:

AMD Radeon RX 550 2GB

Nvidia GeForce GTX 1050 2GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia-та не е ли по - скъпа :О 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и на ниския клас скочиха цените и вече не може да се вземе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, dadino написа:

Nvidia-та не е ли по - скъпа :О 

Е 50лв. отгоре е, но е вариант и близка до бюджета ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.07.2017 г. в 16:14, baikolio95 написа:

Е 50лв. отгоре е, но е вариант и близка до бюджета ти.

А, да питам - понеже мониторът ми има само VGA, ще създаде ли проблеми и изобщо съществува ли преходник, с който мога да си работи картата нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да си вземеш този HDMI to VGA адаптер, или да си търсиш DVI-D to VGA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че няма да има проблем с картината или пък с производителността на видео картата. Същност монитора е с ниска резолюция  1366х768 - може би няма да усетя разлика, по - големият проблем за мен е дали видео картата ще си работи на пълни обороти.

П.С

А, ако си купя телевизор с HDMI няма да има проблем да си го използвам за монитор нали?

Редактирано от dadino (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвременните видеокарти са предвидени да работят именно със съвременни интерфейси а не допотопни аналогови. Точно за това се налагат такива измислени джаджи и не става с преходник.

Какъвто и съвременен телевизор да си купиш проблем няма. 

п.с. Проблеми с картината ще имаш но с монитора.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Roujin Z написа:

Съвременните видеокарти са предвидени да работят именно със съвременни интерфейси а не допотопни аналогови. Точно за това се налагат такива измислени джаджи и не става с преходник.

Какъвто и съвременен телевизор да си купиш проблем няма. 

п.с. Проблеми с картината ще имаш но с монитора.

Значи няма смисъл от нова видео карта, ако не си взема нов монитор, така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото е като да си вземеш 4К телевизор, и да му пускаш аналогова от кабеларката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм ценител на картината, искам просто игрите и като цяло видео картата да си върви нормално. Става дума за fps и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето да. Все пак зависи донякъде какви игри играеш, но на тази резолюция не ти трябва кой знае каква конфигурация. Ориентирай се към смяна на дисплея, а по-нататък направо цялата конфигурация, защото освен видеото и другите компоненти са слабички. Телевизор за дисплей става, но зависи много от личните предпочитания. За мен ако е 4К е супер, но за тази резолюция си трябва сериозен хардуер.

Ако искаш fps, значи играеш шутъри и тогава може да смениш видеокартата, дори и при сегашния монитор. То е ясно, че изживяването при тази резолюция няма да е перфектно, но ще е по-добро отколкото със сегашната карта.

Редактирано от badsector (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1050 ще се държи добре на резолюции до Full HD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играя шутъри, fifa. Най - новите не ме привличат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от El Shaarawy92
      Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.