Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Мисля да си закупя нова видео карта.Бюджетът е 200 лева. В момента съм с NVIDIA 9500GT, като я използвам просто така, за да има видео :D  Конфигурацията ми е ASROCK B75 DGS,Pentium G2020, 4GB, XFX TS430, обикновен монитор. Смятам, че ще има някакво подобрение, въпреки старите части.

Редактирано от dadino
Грешка (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 8.07.2017 г. в 16:14, baikolio95 написа:

Е 50лв. отгоре е, но е вариант и близка до бюджета ти.

А, да питам - понеже мониторът ми има само VGA, ще създаде ли проблеми и изобщо съществува ли преходник, с който мога да си работи картата нормално?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Предполагам, че няма да има проблем с картината или пък с производителността на видео картата. Същност монитора е с ниска резолюция  1366х768 - може би няма да усетя разлика, по - големият проблем за мен е дали видео картата ще си работи на пълни обороти.

П.С

А, ако си купя телевизор с HDMI няма да има проблем да си го използвам за монитор нали?

Редактирано от dadino (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съвременните видеокарти са предвидени да работят именно със съвременни интерфейси а не допотопни аналогови. Точно за това се налагат такива измислени джаджи и не става с преходник.

Какъвто и съвременен телевизор да си купиш проблем няма. 

п.с. Проблеми с картината ще имаш но с монитора.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Roujin Z написа:

Съвременните видеокарти са предвидени да работят именно със съвременни интерфейси а не допотопни аналогови. Точно за това се налагат такива измислени джаджи и не става с преходник.

Какъвто и съвременен телевизор да си купиш проблем няма. 

п.с. Проблеми с картината ще имаш но с монитора.

Значи няма смисъл от нова видео карта, ако не си взема нов монитор, така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето да. Все пак зависи донякъде какви игри играеш, но на тази резолюция не ти трябва кой знае каква конфигурация. Ориентирай се към смяна на дисплея, а по-нататък направо цялата конфигурация, защото освен видеото и другите компоненти са слабички. Телевизор за дисплей става, но зависи много от личните предпочитания. За мен ако е 4К е супер, но за тази резолюция си трябва сериозен хардуер.

Ако искаш fps, значи играеш шутъри и тогава може да смениш видеокартата, дори и при сегашния монитор. То е ясно, че изживяването при тази резолюция няма да е перфектно, но ще е по-добро отколкото със сегашната карта.

Редактирано от badsector (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване