Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте. Използвам Sony Xperia Z3 Plus. Имам голям проблем с прегряването на телефона. Без да го използвам няколко часа държи температура на процесора около 38-40 градуса. Когато го използвам започва да грее като печка. Вдига температура от 45-50 градуса при сърфиране в браузъра, социалните мрежи и т.н. 55-65 градуса при по - голямо натоварване например от игри независимо каква е играта и колко е тежка. Камерата в този случай е неизползваема. Излиза съобщение което уведомява, че устройството е с повишена температура и тя ще се изключи автоматично, за да се охлади. Това се случва при заснемане на видео, 4К видео и по - рядко при снимки. Търсих много из нета, но нищо конкретно не намерих. Пишеше в един сайт че от Sony са пуснали някакъв пач за този модел, който оправял проблема с прегряването, но не можах да го открия. Моля ако някой е имал подобен проблем и го е разрешил  по някакъв начин да сподели. Благодаря предварително! 

Редактирано от |VIP|d3v1L (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че докато телефона е в Stand-by някакъв процес не го товари в background?А ако самия модел си е такъв...Ако имаш гаранция можеш да се възползваш от нея, да ти го заменят евентуално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Reset до фабрични настройки,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намали яркостта на дисплея, и му икзключи например приложения които не са ти нужни. Като спреш дадено приложение при всеки смартфон е различно, напр. може да си вкл. отново. 

- Напр. Моя приятел има таблет/телефон 2в1 ''Asus Zenpad s8'' много му лаги, след като играе 4-5 часа му се нагорещява адски много. Та има страшно много активни ненужни приложения които му заемат почти цялата РАМ памет и го товарят. Изключва ги, но се пускат авотматично, а при мен не е така, като спра дадено работещо приложения не се появява. Това зависи и от самата ОС, как е настроена да работи.

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яркоста ми съм я направил автоматична не мисля че е от нея. Говорих с фирмата от която взех телефона, но ми казаха, че те не се замимават с ремонти, а ги препращат в Sony и евентуално ако това прегряване го покрива гаранцията може да се подмени, ремонтира и т.н. 

Операционната система е Android 7.0 Nougat. С версия 6.0 пак грееше така... 

Редактирано от |VIP|d3v1L (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора(Snapdragon 810) се слави с тази своя способност да държи високи температури. Не се притеснявай, че грее така, а ако това прегряване те дразни не мога да помогна.Някъде четох, че имало пуснат ъпдейт, който да спре това "греене".  Виж дали си го инсталирал, ако не стане така ще му търсим друго решение, ако има такова де :D 

Редактирано от Hahaha2332 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е този ъпдейт? И аз четох нещо такова, че е пуснат от Sony с цел да оправи прегряването на процесора, но не можах да го открия...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв андроид си ? Въпросният ъпдейт е бил с цел фиксиране на прегряването и дигане на адроида от 5 на 6.0 Marshmallow. Ако си с андроид 6 и телефона все още прегрява най-добре се свържи с магазина, от който го взе.

Редактирано от Hahaha2332 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Hahaha2332 написа:

С какъв андроид си ?

на 7/9/2017 в 21:57, |VIP|d3v1L написа:

Операционната система е Android 7.0 Nougat. С версия 6.0 пак грееше така... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес получих актуализация до Android 7.1.1 ще го изпробвам днес и ще споделя резултата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от shizzaw
      Здравейте, 
      една приятелка го е закъсала с агресивен съпруг посяга да я бие, пиещ редовно алкохол, кръшкащ. Тя досега май не е подавала жалба, а търпи, но иска да е подготвена при последващият развод и да е в нейна полза. Иска да си инсталира скрита камера в една от стаите, за се заснеме какво се случва вкъщи евентуален бой, психически тормоз или изневяра. Имат и малко детенце.
      Препоръчайте скрити камери и как да стане работата без той да разбере, че е монтирана. Тя се притеснява как ще се зарежда камерата и да не я намери и дали може и от мобилен телефон да гледа какво се случва. Той и е разбил всички интернет регистрации и следи всичко предполагам с кейлогър
      В съда важат ли такива записи по дела за развод?
    • от Valentin Kostadinov
      Здравейте! Решил съм да си взема DSLR фотоапарат. Любител аматьор съм така, че за първи апарат мисля да отделя до 1300-400лв. Ще ми трябва предимно за снимане на пейзажи и нощни снимки. Спрял съм се на няколко модела. 
       Nikon D5600
      Nikon D3500
      Canon 750D
      CANON 2000D 
      SONY A68

моля споделете мнение за въпросните апарати. Гледам доста сравнения е нета и като цяло Сонито бие всички с характеристиките си, но все пак не знам до колко наистина е добър. Иначе в момента във Фосинтезис го има на промоция с два обектива. 
      Ще съм благодарен за адекватни коментари!
    • от Freem@n
      Здравейте, не намерих такава тема и реших че си заслужава да пусна подобна.

Търся си достатъчно читав, здрав и не на последно място - висок статив за моите камери. Искам да е поне 2 метра !
      Ето, намерих една обява, но тези стативи са не за камери/фотоапарати, а за други цели... даже звънях на човека, каза ми че ми трябвала някаква приставка за целта, но той няма такава. Също така, останали са му били само от тези по 3 метра които са, но те май са по около метър дълги в сгънато положение...
      Намирам разни например 170 см или по повече, но са прекалено скъпи... тази обява по горе е в границите на до 50 лева.
      Някой ако знае нещо по въпроса - например има такава приставка или още по-добре - висок статив за продан, нека сподели, все пак може и на лична дискусия.
      П.С: Също така бих искал към статива да има и глава.
      Благодаря !
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.