Премини към съдържанието
Бисер Петков

Колко голяма видео карта мога да ползвам на това дъно ALiveNF5SLI-1394

Препоръчан отговор

Дъното е ASRock ALiveNF5SLI-1394 с се случи странен проблем. Имам видео карта 512 мегабайта Nvidia която на това дъно след инсталиране на видео драйвера отказа да работи повече (на друго дъно работи). Сега съм сложил друга видео карта пак Nvidia но е 256 мегабайта. Дъното има три слота за видео карти с допълнително захранване ако се ползват две видео карти едновременно. Интересува ме каква видео карта максимално може да се ползва на това дъно? Сега съм само с една плочка рам 4 гигабайта DDR2 800 но след време ще станат четири броя като тази която ползвам сега. Процесора е двуядрен  AMD 5200+ и не знам дали може да се сложи четириядрен на това дъно. Сега ме интересува само защо не мога да ползвам по-голямата видео карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното поддържа четириядрени Феноми. Виж в същата страница, която си посочил съпорт листата.

Относно видеокартата - искаш да си закупиш нова или ?

По-добре търси нещо на старо. Сега цените им са високи, пък и на тази стара машина е излишна нова според мен. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

такова понятие по- голяма видеокарта не съществува

и за този процесор нещо повече  от 9500  gt  втора-десета ръка няма смисъл .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

такова понятие по- голяма видеокарта не съществува

и за този процесор нещо повече  от 9500  gt  втора-десета ръка няма смисъл .

По-голяма значи с повече мегабайти ;) 

Тази каято работи в момента е 7300 и е 256 мегабайта. А тази която отказва да работи след инсталирането на видео драйвера е 9500GT и е 512 мегабайта.

Интересното е, че с нея изобщо не тръгва компютъра. Само върти вентилаторите и нищо повече. Даже титкащия звук при стартиране на компютъра не се чува. На друго дъно обаче работи. И точно това е странното, че тук спря да работи след като беше инсталиран видео драйвера. Но пък нали той работи като зареди системата. Защо няма картина тогава при стартирането на компютъра?

преди 2 часа, techmaniac написа:

Дъното поддържа четириядрени Феноми. Виж в същата страница, която си посочил съпорт листата.

Относно видеокартата - искаш да си закупиш нова или ?

По-добре търси нещо на старо. Сега цените им са високи, пък и на тази стара машина е излишна нова според мен. 

Благодаря. Интересуваше ме по скоро колко максимално голяма (мегабайти/гигабайти) може да работи на дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото  първо се деинсталира драйвера на 7300

после се маха 7300

и се слага  gt 9500

пробвай да натискаш space  докато се стартира компютъра

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите за 7300 и 9500 са еднакви. А и принципно махането на драйвери е излишно, Windows и без това зарежда драйверите само на наличния в момента хардуер. 

Дъното ти не го вълнува колко е паметта на видеокартата, не от това зависи дали ще работи или не.

На другото дъно сложи ли драйвер, и пусна ли някой бенчмарк, че да потвърдиш, че картата е ок? Защото според мен не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еднакви ама не баш

като се инсталират  в регистрите се  запаметява  7300 не 9500 вендъж щом са били инсталирани и след това не може да ги намери    щото 9500 е различно от 7300 

преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

пробвай да натискаш space  докато се стартира компютъра

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Петко К написа:

Драйверите за 7300 и 9500 са еднакви. А и принципно махането на драйвери е излишно, Windows и без това зарежда драйверите само на наличния в момента хардуер. 

Дъното ти не го вълнува колко е паметта на видеокартата, не от това зависи дали ще работи или не.

На другото дъно сложи ли драйвер, и пусна ли някой бенчмарк, че да потвърдиш, че картата е ок? Защото според мен не е.

Да, на друго дъно работи без грижи. Тук на това и на трите слота не иска. Ще карам с тая 7300 до като купя друга с повече мегабайти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не бодеш разни неща наляво-надясно, имай предвид следното:

Slots
- 1 x PCI Express x16 slot (White)
- 2 x PCI Express x8 slots (Yellow; for NVIDIA® SLI™ only)
- 1 x PCI Express x1 slot
- 3 x PCI slots
- Supports NVIDIA® SLI™
В белия слот се слага видео карта, когато друга няма да ползваш.
Жълтите слотове са за две видео карти вързани в SLI.

Чисти си драйвъра на видеото с Display Driver Uninstaller под safe mode, после инсталирай нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нулирай биос след като сложиш новото видео (виж по дъното трябва да има джъмпер). Сложи го на първия  слот както е писал колегата в предния пост. С каква ОС се ползва машината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.