Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

След като колегите ви от отдела за вируси ме насочиха тук, не бях сигурен къде да пусна тема, затова ще питам тук. Значи проблемът ми се състои във това, че всеки път когато затормозя малко повече лаптопа, като в това число влиза и играенето на различни игри, просто изведнъж се появява черен екран и след няколко секунди лаптопът се изключва сам. След това като го пусна отново си продължава оттам откъдето е спрял. Първоначално си помислих, че просто охладителя не може да смогне на процесора и затова си купих външен охладител, но и той не помага. Вчера заведох лаптопа на сервиз, при човекът от който го купих и той каза, че проблем с прегряване на процесора нямало как да има, при условие че охладителя работил нормално. Той го почисти вчера пред мен, но днес проблемът продължава. Та въпросът ми е, докато лаптопът е все още в гаранция, да сменя ли нещо или?

Малко характеристики: 

Модел: Dell Vostro 15 3568

CPU: DualCore Intel Core i7-7500U 3500 MHz

Ram: 4 GB DDR4

Graphics: Intel HD Graphics 620 2 GB

Ако ви трябва информация за друго питайте, че не съм много наясно точно какво се дава :D 

Редактирано от hspetrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало си инсталирай програмата AIDA , за да видим какви са ти температурите.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

\

Като за начало си инсталирай програмата AIDA , за да видим какви са ти температурите.

aida.png

Това е без натоварване

Редактирано от hspetrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта е да се видят темепратурите, когато машината е под товар. Поработи малко с лаптопа около половин час и покажи тогава температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Емил Костов написа:

Целта е да се видят темепратурите, когато машината е под товар. Поработи малко с лаптопа около половин час и покажи тогава температурите.

Ами туко що лаптопът отново изгасна и реших да пробвам с доклада, качих го, кажете дали виждате температурите.

aida-temps.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Temperatures:
      CPU                                               70 °C  (158 °F)
      CPU Package                                       72 °C  (162 °F)
      CPU IA Cores                                      72 °C  (162 °F)
      CPU GT Cores                                      57 °C  (135 °F)
      CPU #1 / Core #1                                  73 °C  (163 °F)
      CPU #1 / Core #2                                  59 °C  (138 °F)
      PCH Diode                                         56 °C  (132 °F)
      Aux                                               48 °C  (118 °F)
      DIMM                                              55 °C  (131 °F)

Прегряваш го. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Temperatures:
      CPU                                               70 °C  (158 °F)
      CPU Package                                       72 °C  (162 °F)
      CPU IA Cores                                      72 °C  (162 °F)
      CPU GT Cores                                      57 °C  (135 °F)
      CPU #1 / Core #1                                  73 °C  (163 °F)
      CPU #1 / Core #2                                  59 °C  (138 °F)
      PCH Diode                                         56 °C  (132 °F)
      Aux                                               48 °C  (118 °F)
      DIMM                                              55 °C  (131 °F)

Прегряваш го. 

Знам. Въпросът ми е как да реша проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятни причини за проблема.

1. Неправилно монтиран охладител или недобре сложена термопаста. В резултат на това системата не се охлажда - Лаптопа се разглобява и се проверява дали всичко е монтирано както трябва и дали термопастата е сложена правилно. Ако не е сменяна се сменя с нова.  Същевременно с тази процедура лаптопа се почиства от прах и мръсотия.

2. Пробит охладител - Ако охладителя е пробит лаптопа не може да се охлажда. Ако се установи, че е това охладителя се сменя с нов или работещ такъв втора употреба.

3. Проблем с напрежеята - Ако има проблем с напрежението, което идва до процеосра той не работи правилно.

Между другото Dell са направени да се изключват когато процесора стигне 72 градуса с цел да се защити лаптопа от изгаряне или разпояване на някой елемент.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Вероятни причини за проблема.

1. Неправилно монтиран охладител или недобре сложена термопаста. В резултат на това системата не се охлажда - Лаптопа се разглобява и се проверява дали всичко е монтирано както трябва и дали термопастата е сложена правилно. Ако не е сменяна се сменя с нова.  Същевременно с тази процедура лаптопа се почиства от прах и мръсотия.

2. Пробит охладител - Ако охладителя е пробит лаптопа не може да се охлажда. Ако се установи, че е това охладителя се сменя с нов или работещ такъв втора употреба.

3. Проблем с напрежеята - Ако има проблем с напрежението, което идва до процеосра той не работи правилно.

Между другото Dell са направени да се изключват когато процесора стигне 72 градуса с цел да се защити лаптопа от изгаряне или разпояване на някой елемент.

Значи по всяка вероятност ще трябва пак да ходя до сервиза. Просто ще му го дам и ще му кажа, че продължава да прави проблеми и тей като е в гаранция, ще може да смени ако има нещо нередно. Просто не ми е ясно, защо вчера като му го занесох каза, че всичко е наред с процесора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hspetrov написа:

Значи по всяка вероятност ще трябва пак да ходя до сервиза. Просто ще му го дам и ще му кажа, че продължава да прави проблеми и тей като е в гаранция, ще може да смени ако има нещо нередно. Просто не ми е ясно, защо вчера като му го занесох каза, че всичко е наред с процесора

Защото са го включили гооглето за няма и 10 минути и уж му няма нищо понякога претрупват. Зависи и към кой ти е гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Kristian Denkov написа:

Защото са го включили гооглето за няма и 10 минути и уж му няма нищо понякога претрупват. Зависи и към кой ти е гаранцията.

Няма как, защото този човек е семеен приятел, и този лаптоп е 3-ти, който купуваме от него, винаги е бил коректен. Иначе гаранцията е и към самата Dell компания мисля, не съм сигурен, но знам, че има възможности

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, поразчетох се из интернет и мисля, че реших проблема поне към момента. Просто промених режима на батерията като сложих ограничение на честотата на процесора и след 2-часово натоварване мога да се похваля, че не е вдигнал температура над 60 и не е спирал изобщо. Благодаря на всички за мненията и помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това добре но не е лошо да се направи профилактика да се почисти термо пастата да се смени и ако е възможно да не се товари с игри. Аз около 6 години само лаптопи използвам и то за по 600 до 800лв съсипал съм ги от игри хард дискове сменях на 3-4 месеца не ги чистех дори не знам как не си замина някоя друга част. Но тогава бях и по-малък не знаех какво е термо паста какво е да се грижиш за лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно  почистване на решава проблема трябва и термо пастата да се смени сега утре пак го носи в сервиза .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само сервиз ще реши проблемът на тази машина след като в другия отдел на форума не са открили софтуерна причина.

И авторе - най-гадно прецакват ... приятелите, особено семейните. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.