Премини към съдържанието
sten90

Мога ли и как да конвертирам 3d SBS файл?

Препоръчан отговор

Имам 10-тина клипа, които чак като започнах да отварям, разбрах че са някакъв вид 3D. По принцип резолюцията е 1080р, но излизат двойка кадри един до друг - току-що разбрах, че това се казва SBS. След кратко търсене ми излезе някаква програма-конвертор за 35 долара - UFU Ware. Има пробна версия, но тя конвертира само 3 минути. Може ли да препоръчате друга такава програма - може и за линукс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предполагам, че повечето хора не ползват такива конвертори, а ползват плеъри за такива клипове и филми

аз ползвам Potplayer

imageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6a5961fb227e141_Bitmap.thumb.jpg.1aab9406e74ccf1db1b89a5738f4c261.jpg5961fb3be9e03_Bitmap1.thumb.jpg.da1ef04241a6ca149eff21b0527d958e.jpg5961fb56d2255_Bitmap2.thumb.jpg.797ee3c4fd1659c647fd5a33ae372a2a.jpg

Редактирано от <--- (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, <--- написа:

предполагам, че повечето хора не ползват такива конвертори, а ползват плеъри за такива клипове и филми аз ползвам Potplayer

Остави го да конвертира бе, човека е енкоудър. Щяхме да се радваме на нов релийз без пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, <--- написа:

предполагам, че повечето хора не ползват такива конвертори, а ползват плеъри за такива клипове и филми

аз ползвам Potplayer

imageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6a5961fb227e141_Bitmap.thumb.jpg.1aab9406e74ccf1db1b89a5738f4c261.jpg5961fb3be9e03_Bitmap1.thumb.jpg.da1ef04241a6ca149eff21b0527d958e.jpg5961fb56d2255_Bitmap2.thumb.jpg.797ee3c4fd1659c647fd5a33ae372a2a.jpg

Направих настройката както е на снимката, но пак излиза по същия начин. Може би пропускам нещо?

Получи се - двата кадъра се събраха в един, но първоначално беше с половин ширина. От "Съотношение на страните" промених на 16:9 и стана както трябва. Така ли се прави по принцип или съм пропуснал друга настройка?

Както и да е - много благодаря!

Все пак да попитам - ако реша да пробвам как се гледа в 3D(макар че преди малко четох, че ТВ производителите вече се отказали от тази мода) - обикновени пасивни очила ще ми свършат ли работа?

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, sten90 написа:

Направих настройката както е на снимката, но пак излиза по същия начин. Може би пропускам нещо?

не мога да знам какво си направил
това, което се вижда на моите снимки:

синя точка за включен 3D режим
синя точка за включен 3D картини една до друга 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, sten90 написа:

Все пак да попитам - ако реша да пробвам как се гледа в 3D(макар че преди малко четох, че ТВ производителите вече се отказали от тази мода) - обикновени пасивни очила ще ми свършат ли работа?

с пасивни очила няма да стане, изисква се специален екран с висока честота на опресняване и смяна на поляризацията
но с анаглифни очила, става за всички екрани
като настройките на плеъра ще добият този вид, като на това видео

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже имам за пиша домашна по английски, сега няма да задълбавам повече. :) Излиза, че стигаме отново до типичната ситуация - скъпо основно оборудване(монитор в случая) и евтин аксесоар или обратното(макар че 1000 лева монитор не е точно евтино ;) ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.