Премини към съдържанието
sten90

Компютъра започна да забива - как да разбера къде точно е проблема?

Препоръчан отговор

Проблема е от 4-5 дни приблизително. Както си работи(браузъри, файлов мениджър, видеоплейър, торент) и в някакъв момент се рестартира и след това излиза съобщение "Уиндоус се възстанови от неочаквано изключване". Не ми е ясно какво причинява тези изключвания. В онова съобщение виждам грешка 1026 без повече подробности. При търсене в интернет ми излиза, че тази грешка е от .NET. Обаче в Event Viewer има 5-6 други грешки, но не и точно тази. Имам някакъв XML файл, в който виждам дъълъг списък с драйвъри. Може ли това да помогне с нещо? Имам и minidump файл, който не е точно "мини" - почти 1 гигабайт. Как да го отворя и разчета? Какво друго да направя? Температурите на хардовете са малко високи - между 40 и 51 градуса, но системния дял е на SSD - той не се ли справя по-добре при високи температури?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и си виж температурите на системата, защото вероятно прегряваш компютъра.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един инструмент от Asrock - в момента процесора е 50 градуса, преди малко беше до 55. Температурата в стаята е 33 градуса. От онази програма ми излезе, че е на режим Performance - превключих на Standard. При следващото забиване/рестартиране ще видя как е настроено в БИОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То зависи под товар как стоят нещата. Ако 50 градуса ти е в покой при 30 градуса темепратура със сигурност го прегряваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sten90 написа:

Имам и minidump файл, който не е точно "мини" - почти 1 гигабайт. Как да го отворя и разчета? Какво друго да направя? Температурите на хардовете са малко високи - между 40 и 51 градуса, но системния дял е на SSD - той не се ли справя по-добре при високи температури?

Инсталирай програмата WhoCrashed. Тя автоматично сканира и разчита dump файловете и ти казва кой точно модул или файл е забил и каква е евентуалната причина за това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Петко К написа:

Инсталирай програмата WhoCrashed. Тя автоматично сканира и разчита dump файловете и ти казва кой точно модул или файл е забил и каква е евентуалната причина за това. 

Инсталирах я, но не тръгва - Entry Point Not Found: RtlCopyContext could not be located in ntdll.dll

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.