Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Spoiler

Гейминг компилация 

Ето първата ми идея за компилация. 

За дъно си мисля Asus Z170-A (392 лв) 

Процесора  Intel Core i7-6700K 4GHz LGA1151 (642 лв) 

Рам Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2400MHz (133 лв )   Ако разполагате с повече при може да вземете и две по 8 гб

Хард диск Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3  ( 99 лв ) напълно достатъчно 

Захранване Corsair RMx Series RM650x, 650W, 80 Plus Gold ( приблизително 240 лева ) 

Видео картата MSI GTX 1050 TI 4GB GAMINGX GDDR5 PASCAL ( от 380 лв до 420 лв ) 

И кутия Segotep Polar Light Screenshot_2.png.5dcd0904f35f486ce309616a80e3ba8f.png Като има Възможност за водно охлаждане .

Как мислите тази компилация дали е съвместима и дали е достатъчно добра за тези пари                                                                 Обща сума около 1900 лева 

Screenshot_1.png

Редактирано от Martin2217 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпо дъно, по-старо поколение процесор, скъпо захранване, слаба видеокарта (имайки предвид процесора, а и не само), не ми харесва кутията.

Въобще ако няма да се търси овърклок по-добре по-евтино дъно, с No-K процесор. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гейминг със среден ( даже нисък) клас карта.....

Редактирано от Kamen Zhelyazkov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Гейминг със среден ( даже нисък) клас карта.....

В началото на средния клас се нарежда. Ама все пак е слабичка за гейминг. Е ако ще играе League of Legends няма проблем. :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само не разбрах,защо при положение ,че в раздела за нови конфигурации има една камара теми( за тия пари) се пуска нова и то в раздел игри.

С тоя бюджет се взима и тази коята доста по-добра :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дайте съвет за възможно по добра компилация за макс 1800 лева с която да могат да се играят всички нови игри на да речем прилични настройки 

преди 13 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Аз само не разбрах,защо при положение ,че в раздела за нови конфигурации има една камара теми( за тия пари) се пуска нова и то в раздел игри.

С тоя бюджет се взима и тази коята доста по-добра :)

Нов съм в сайта и затова просто не знаех къде и кво датърся :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4 
ASROCK AB350M PRO4 AM4 
XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 
Case ATX DUKASE v2 USB3.0 DP-ATX-DUKBK2BF 
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
Gigabyte AORUS GTX 1060 Xtreme 6G 9Gbps GV-N1060AORUS X-6GD 
ADATA SSD Ultimate SU800 128GB 3D NAND 
G.Skill AEGIS DDR4 2x8GB 3000MHz F4-3000C16D-16GISB 

Обща стойност - 1 950.31 лв. с ДДС

С включено ссд :), ако го махнеш и си в бюджета, въпреки че процесора не е наличен в Никем и ще трябва от друг магазин да го търсиш.

Редактирано от Kamen Zhelyazkov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

ссд не бях влючил тъй като парите ми скачаха твърде много :D  иначе доста добра компилация а дали ще е подходяща за всички по нови игри 

Редактирано от Martin2217 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер изглежда много добре. А дали в последствие примерно след година, ако реша да сменя с по добра видео карта ще е възможно ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените на картите в момента са надути ( и то доста), ако решиш да сменяш карта, според мен сега е по-добре да вземеш някоя до към 300 лв. ( дори и втора ръка ) а когато се нормализират цените( дано да е скоро) да си вземеш някоя по- мощна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами не е казано че трябва да е скоро но примерно след година две за да може пак да вървят и по нови игри макар че аз не играя толкова много просто искам когато реша да по играя нещо да имам тази възможност :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това захранване може да си вземеш всяка видеокарта.

Кутията също не е проблем да събере всяка - http://deepcool.com/product/case/2016-03/9_4848.shtml

п.с. Нови игри ще вървят и след 5 години. Игри които вървят толкова зле че просто не могат да се играят нормално едва ли ще видиш скоро.

Разбира се говорим за 1920х1080. Ако имаш мераци да играеш на 4К ще трябва да смениш автоматично и видеокартата.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е препоръчително да се отказва от възможността за клок и да скопява паметта и кутията само за да запази SSD-то.

А и захранването може да е надеждно но е стара платформа с по-малка гаранция и наистина стават много компромисите.

Ако махне SSD-то хем ще си запази що-годе читавите части хем ще излезе още по-евтино 1 838 лв. тоест още 50 лв. 

п.с. Мартине може да ползваш стария си хард ако е сата стига да ти е достатъчен като големина. Това ще ти спести още стотина лева.

Няма значение дали е сата 3 или 2. Не само ще е съвместим няма да усетиш и каквато и да е разлика с новия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бюджета е лимитиран, SSD-то ще има по-голям ефект върху работата на машината, отколкото от клока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като цяло до сега съм бил винаги с лаптоп за първи път мисля да си взема настолен 1900 да кажем е добре тъй като предпочитам да се запази възможно най-добра машината лошото е че монитора  и съответно мишка и клавиатура също ще оскъпят доста, а колони и слушалки даже няма да ги вкючвам :)  Но попринцип като ще давам да речем 1850 не е проблем да дам още 100 отгоре и да взема по добрия вариант.  Сега само да попитам, а харда върви ли си с читав охладител или ще трябва да се мисли и за това ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардовете нямат охладител. Предният вентилатор на кутията които вкарва студен въздух го охлажда доколкото въобще има нужда. 

Именно въздушния поток (преден вентилатор които вкарва студен и заден които изкарва топлия) охлаждат компонентите.

Без него като вкараш видеокарта от среден клас и нагоре каквито и охладители да има ще е ад в кутията.

п.с. Преди да си попитал да процесора има охладител и да приличен е и дори търпи клок. 

Видеокартата също е с добър охладител. Всъщност това е по-високия клас на модела и дори е с задна планка.

Единствено на кутията може да се добавят още перки но на твое място преди да наливам пари първо бих се уверил че наистина има подобна необходимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Roujin Z написа:

Хардовете нямат охладител. Предният вентилатор на кутията които вкарва студен въздух го охлажда доколкото въобще има нужда. 

Именно въздушния поток (преден вентилатор които вкарва студен и заден които изкарва топлия) охлаждат компонентите.

Без него като вкараш видеокарта от среден клас и нагоре каквито и охладители да има ще е ад в кутията.

Извинявай моя грешка исках да кажа процесора а съм написъл харда :(  исках да питам за вентилатора който се монтира върху процесора 

Roujin Z Значи да разбирам, че реша ли да взема тази компилация няма да съжалявам и е възможно най-добрата за тези пари, а може ли да ми препоръчаш и някое мониторче на прилична цена 

преди 3 часа, Kamen Zhelyazkov написа:

AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4 
ASROCK AB350M PRO4 AM4 
XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 
Case ATX DUKASE v2 USB3.0 DP-ATX-DUKBK2BF 
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
Gigabyte AORUS GTX 1060 Xtreme 6G 9Gbps GV-N1060AORUS X-6GD 
ADATA SSD Ultimate SU800 128GB 3D NAND 
G.Skill AEGIS DDR4 2x8GB 3000MHz F4-3000C16D-16GISB 

Обща стойност - 1 950.31 лв. с ДДС

С включено ссд :), ако го махнеш и си в бюджета, въпреки че процесора не е наличен в Никем и ще трябва от друг магазин да го търсиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/24-LG-24MP58VQ-P/description.html

п.с. Процесора е с поръчка тоест ще ти го осигурят но няма да е на другия ден а сигурно седмица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.