Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,преди 4 дни ми мхнаха конците от операция на долен десен мъдрец! Все още имам болки в областта на интервенцията,нормално ли е това,или трябва да посетя хирурга,който ми я прави? Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Нормално е бавно да заздравява мястото, но пък 4 дена не са малко - съветвай се най-добре.

И мен нещо ме понаболява мъдреца, и все отлагам преглед при зъболекаря, но идната седмица ще посещавам и аз.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай още 2-3 дни и тогава.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четете бе хора....

4 дена ама след вадене на конците, досега трябваще да е всичко ОК, бягай още утре да те видят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Ивайло Костов написа:

Четете бе хора....

4 дена ама след вадене на конците, досега трябваще да е всичко ОК, бягай още утре да те видят!

И аз това му казах да ходи да се съветва с лекаря. Ние не сме специалисти.

Май ти не четеш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте!
Болката след екстракция (вадене) на мъдрец могат да продължат и по-дълго от седмица, понякога до месец дори. Това зависи от обема на интервенцията, позицията на мъдреца и травматичността/атравматичността на оперативната интервенция.

Съвременната дентална медицина (зъболечение) предполага атравматичен подход, но в някои случай, когато позицията на мъдреца е неблагоприятна, въпреки желанието за по-атравматично изваждане на зъба, технически това е трудно.

Съветвам да изпълнявате стриктно инструкциите на колегата, който е извадил зъба. Можете към медикаментите, които Ви е предписал да вземете Arnica 9CH и/или Apis Mellifica  9CH. Приемат се под езика, т.е. не се гълтат, далеч от хранене, т.е. ако сте закусил/обядвал трябвада мине поне половин час преди да ги вземете под езика. Изчаквате половин час и взимате и другия медикамент.

Поздрави и успешна седмица!

преди 5 минути, vankata_6 написа:

П.П. Дозировката е 3 пъти по 5 табл под езика!

Редактирано от vankata_6 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.