Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Запитване за монитор и разделителна способност

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

преди година си събрах това:

I3-6100

GB B150M-d2v DDR3 версията

8GB kingston hyperx fury blue edition 1600mhz

и си го ползвах с вграденото видео,но преди месец ъпгрейднах и сложих ASUS ROG GTX 1050ti 4GB

та въпроса ми е както ми е така конфигурацията,нормално ли е да не може да изкарам повече от 180-200 фрейма в CS:GO на възможно най-ниски графики..

и дали може да е от монитора тъй като е стар и поддържа само VGA и съм го свързал с адаптор към HDMI

също така добавям че имам и SSD

това е монитора:

https://www.cnet.com/products/lg-w1943sb-pf-w1943sbpf/specs/

извинявам се ако съм объркал раздела и благодаря за помощта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не.Не е нормално ако това са ти възможно най-високите кадри.Защото аз съм с I5 4460 + GTX950 и има моменти над 300, но и под 100 ми пада като става меле.Но ако над 200 не можеш да качиш в някакви тесни места, на минимални настройки някъде имаш проблем.Не е от монитора.Важно е над 150 да имаш и да не се товари компютъра.Да забива през определено време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво са ти 200 фрейма? От 60 до 200 разлика виждаш ли? Ако виждаш значи си някой свръхчовек със супер развити очи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами не,не ми забива,но варира от 80-200 максимум и понякога не знам може би от сървърите ми пада на 30.40 и variation отива на 20.. и става все едно гледам картинки..иначе ако си е ок сървъра нямапроблеми 80-200

едит:

не казвам,че ми трябват повече от 200 фрейма,но при положение че съм с и3-6100 и гтх 1050ти би трябвало да имам поне 250-300..

пък и като пусна стрийм и някъде с повече пуканици и пада на 50-60 и почвам да усещам как лагва

edit2:пробвах с друг монитор (пак VGA,обаче с малко по-висока рез.1440х900 или нещо такова) и вадя 150-300фпс,като много трудно пада под 150,обаче добавям и че монитора работи на 75 херца

Редактирано от onufrii74 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да имаш никакви проблеми с изкарването на 150фпс +постянно. Направи профилактика на системата. 

преди 52 минути, Stoyannnov написа:

За какво са ти 200 фрейма? От 60 до 200 разлика виждаш ли? Ако виждаш значи си някой свръхчовек със супер развити очи.

Свръхчовек??? Ти някога ползвал ли си 140хц или повече монитор? Има огромна разлика между 30,60 и 140хц... 

Неговият монитор е 75 херца, но повечето ФПС гарантира по-добро опресняване на картината следователно по-гладка игра, което е важно за cs go. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Stoyannnov написа:

Има.В тая игра колкото повече фрейма имаш, толкова по-добре.И далеч не е свръхчовек.Падне ли под 100-120 и ела се дръж да направиш нещо.Фпс-а не се влияе от монитора а от резолюцията.Пак да кажа на автора.Не може да очакваш, че с тия low-mid range части ще държиш 300 кадъра.Да, може да ги качваш, но няма шанс да ги държиш.300фпс са много нещо.Представи си да играеш GTA5 със 200?Ненормален кеф, но шанс няма.И ако играеш на casual с по 30 човека в сървъра е нормално да пада.Важно е на competitive да ти държи поне 150+.И аз бях с едни очаквания като дадох 400 лева за I5, па то се оказа, че е нещо съвсем различно.Тия по форумите къде се отварат колко кадъра имали с изгнилите си кошници, не ги слушай.Стрийм не ти трябва да пускаш.Само я мъчиш тая i3ка.От сървър можеш да имаш висок MS(ping) и да ти сече, а не да ти дропват кадрите.Също така зависи и на коя карта играеш.На de_dust2 най-тежко е на A(site) отгоре.Също и на de_mirage на A доста падат кадри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

там е проблема че аз 200 не мога да задържа с монитора с който бях..той е 60 херца,а сега пробвах един с малко по-голяма рез и на 75 херца и ми стигат до 290 фрейма разбира се без да ги държи стабилно ама все пак ги стига..обаче сега пък проблема ми е че монитора дава някък си гадно...не е от резолюцията тя си е както трябва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Wildzet написа:

Свръхчовек??? Ти някога ползвал ли си 140хц или повече монитор? Има огромна разлика между 30,60 и 140хц..

Ползвал съм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pamlea написа:

Пак ти казвам.Монитора не ти променя кадрите.Различната резолюция го прави.

по тази логика по-голяма резолюция по-малко фреймове ? или обратното ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разлика в CS:GO дали ще си с 60 херцов монитор или 144 херцов. Но ако не се занимаваш професионално с ЦС;ГО повече от 60 херцов не ти трябва. 

преди 21 минути, onufrii74 написа:

по тази логика по-голяма резолюция по-малко фреймове ? или обратното ?

Да. По-голяма резолюция по-малко кадри. И с най-мощтното видео да си пак с най-малка резолюция ще е по-добре от колкото с голяма. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, onufrii74 написа:

щом е така,тогава защо на по-голямата рез. ми извади малко повече кадри? или е защото е 75хц ?

Кадрите нямат нищо общо с херците. 

Аз лично играя на 1024х768 резолюция и другото на минимални настройки и имам ФПС между 60-80/90 (от любимия професионален играч markeloff видях, че и той играе с тези настройки на видео и наистина е по-добре) само в смок гранада ми пада до 20-30.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нормално тази конфигурация трябва да вади повече , все пак е на минимум 

Малко извън темата .

Някой помни ли преди когато се играеше CS 1.5 и после 1.6 тогава 60 ФПС бяха едва ли не рядкост , една флашка и падаше под 30.

Поне това си спомням от залите когато играех все още , далечната 2000-ната година а може би и 1999.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

тогава как на по-голяма резолюция и повече херцове ми дава почти двойно фреймове ?

п.с: аз ако играя с 30-60 фрейма ще си изтрия играта

едит: @Azhen знам,че нещо не е както трябва,но се чудя какво

Редактирано от onufrii74 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мене тия 60 фпс преди 5 години бяха някакъв сън.Atom d410 с вргадена GMA3150.Ела да видиш кво става.В 1.6 20 кадъра на кръст на дъст2.Аз играех 1.5 в един гараж.Тогава се гледаше в мониторите, бой, шутове.50 стотинки 30 мин, 1лв - 1 час.Да ама докато компютъра запали - айде свърши.Също така на 1.5 можеше да се купуват по 5-6 гранати.Имам в предвид "he granade".А па за Half-Life да не говоря кво се случваше.Най-тъпото беше, че от 8 компютъра в гаража, един имаше интернет(това беше някъде по-късно).Идва един пич, около 23-25 годишен, дава 10 кинта и по цел ден WoW.Другото се играеше или ЦС или Startcraft1/Warcraft.Ох колко обичах на зерга да напускам ония "кучета" им викахме и да изнеса противника.На цс ми беше любимо като ми пуснат фенерчето.ЕЛЕ БАСИ КЕФА.4 фпс.

Иначе по темата.По-висока резолюция, по-малко кадри.И аз съм имал случай на по-висока резолюция на имам повече кадри.Но ако искаш максимален фреймрейт - 1280x960/1280x1024.Или евентуално 1024х768.Всичко по-надолу е мазохизъм.Пак ти повтарям, херците на монитора ти правят по-гладка картината, не ти буустват кадрите.Резолюцията е тая която го прави.Ако първия ти 60Hz монитор не те дразни, му сложи резолюцията с която имаш повече фпс и виж как ще се държи.Иначе computer performance-a не ти зависи от това какъв монитор му слагаш.Нито процесора ти става по-бърз, нито видеокартата.И все пак I3 за CSGO е недостатъчен(според мен).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече от 60 FPS на 1.6/GO няма смисъл. Човешкото око не може да различи между 100 и 500 ФПС. До 60 макс даже, ако не беше 30.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Audi Power написа:

Повече от 60 FPS на 1.6/GO няма смисъл. Човешкото око не може да различи между 100 и 500 ФПС. До 60 макс даже, ако не беше 30.

Айде напиши в цс fps_max 60 и fps_max 0 да видиме дали няма разлика.И дали като ти е 60Hz монитора пак няма да има разлика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Pamlea написа:

Айде напиши в цс fps_max 60 и fps_max 0 да видиме дали няма разлика.И дали като ти е 60Hz монитора пак няма да има разлика.

Идеята се състои в това, че зрението на човека по всяка вероятност е способно да различи не повече от 24 кадъра в секунда. Затова друг, по-различен кадър, който се показва за по-кратко от 1/24 от секундата, заобикаля съзнанието и въздейства директно върху подсъзнанието. Действително през подсъзнанието минава цялата информация, която постъпва в мозъка.

Източник: уикипедия(25-ти кадър)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ти е безмислена, щото в различните игри, различни кадри са ти достатъчни.В GTA V и 60 ти стигат за гладка игра.В ЦСГО 2 часа да поиграеш на 250 фпс и после друго ще чуруликаш.На 1.6 имам над 10000 часа и съм я играл на всевъзможни компютри.В ЦСГО имам 700.Global Elite.Достатъчно competitive игри съм изиграл с двата си процесора (Celeron G1840/I5 4460) и мога да ти кажа, че ако един път седнеш и поиграеш, после няма връщане.А това какво може да различи човешкото око грам не ме интересува.То и на 1.6 бяха достатъчни 60 фпс ма по турнирите им слагаха I7-чки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Audi Power написа:

Идеята се състои в това, че зрението на човека по всяка вероятност е способно да различи не повече от 24 кадъра в секунда. Затова друг, по-различен кадър, който се показва за по-кратко от 1/24 от секундата, заобикаля съзнанието и въздейства директно върху подсъзнанието. Действително през подсъзнанието минава цялата информация, която постъпва в мозъка.

Източник: уикипедия(25-ти кадър)

Глупости и дрън дрън , явно това са го писали някои които никога не са виждали повече от 30 FPS в игра.Разликата е като ден и нощ между 30 и 60 дори когато си свикнал на 60 се усеща когато е над 60 да кажем 120 и нагоре , макар че не толкова драстично колкото е преминаването от 30 на 60.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това в цсго 60фпс се постигат изключително лесно.Е защо тогава хората се набутват с компютри за по 2-3 бона за тая игра.Всеки който играе с малко фпс, ще ти каже, че 60 фпс са достатъчни.А пък тоя къде е с над 150, ще ти каже, че не са.Защо ли?Отговори си сам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото тоя къде е свикнал да играе на 60 си ги играе не му пречи,обаче тоя където играе 200+ е свикнал така..в цс;го кат цъкаш с над 200фпс играта върви доста гладко..дори аз където играя със 80-200 като гледам някой който играе с 200 или повече и усещам разликата как самата игра му върви мнооого по-гладко..освен това може да реагира много по бързо..зависи и монитора де..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика от 30 до 60 има, факт. Обаче не знам как човешкото око може да забележи разлика от 60 до 120, 200, 400 и т.н. Евентуално на slow motion.... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване