Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Запитване за монитор и разделителна способност

Препоръчан отговор

Няма slow motion.Влезте в играта, локнете си 60 фрейма играйте 10 минути, после пуснете 200 и тогава ще говориме.Такива простотии като "окото не забелязва над 60фпс" просто нямат смисъл, след като е неприятно да се играе под 100фпс.Аз лично под 200 усещам засичането.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Pamlea написа:

Няма slow motion.Влезте в играта, локнете си 60 фрейма играйте 10 минути, после пуснете 200 и тогава ще говориме.Такива простотии като "окото не забелязва над 60фпс" просто нямат смисъл, след като е неприятно да се играе под 100фпс.Аз лично под 200 усещам засичането.

От 200 до 1000 FPS разлика ще забележиш ли? Ако да, върви на очен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не казвам,че мога да видя разликата,но като ми падне под 80 почвам да усещам как върви малко по смутено..докато като е над 150 фрейма си върви гладко играта..камоли ако имаш стабилни над 200..така че като казваш че не ти трябва повече от 60..отиди даиграеш на 60 играй и на 300 и ми кажи после дали не ми трябват..като не знаете поне недейте да спорите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно мнението ми няма никакво отражение.Седнали тука някакви дето дори играта купена я нямат...Айде да не говоря глупости по никое време.Че и на лекар ме праща.Успех на автора с темата, аз повече няма да пиша, че явно нищо не разбирам.Айде лека ви вечер.Бати съфорумниците.Хаха

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Pamlea написа:

Явно мнението ми няма никакво отражение.Седнали тука някакви дето дори играта купена я нямат...Айде да не говоря глупости по никое време.Че и на лекар ме праща.Успех на автора с темата, аз повече няма да пиша, че явно нищо не разбирам.Айде лека ви вечер.Бати съфорумниците.Хаха

Аз имам играта закупена, за другите не знам.

Щом си мислите че има разлика над 60 FPS и човешкото око може да го различи- добре, живейте си в заблуда то си е за вас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре бе човек,локни си 60 фрейма и играй..след това играй с 250-300 и ако не усетиш как играта ти ърви по-гладко значи ти си за очен..

от 200 до 1000 фрейма няма как да усетиш разликата..разликата се усеща някъде до 300-400 фрейма..и не я виждаш с очите си,а го усещаш с подсъзнанието си както бяха писали някъде нагоре

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Audi Power написа:

Играл съм с над 60FPS не се усеща разлика.

значи нещо със теб не е наред,но както каза колегата така да е..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като "локнеш" 60FPS то има вероятност ако паднат до 50 или 40 да се забележи лек лаг. Когато няма ограничение те дори и да паднат за момент няма да се забележи лаг-а. Това създава илюзия, че има разлика и върви по-гладко. По-гладко от 60-65+ няма разлика. Това е моето мнение!

Горе споменаха нещо за подсъзнанието.... разликата усещаш ли я или я виждаш или и двете?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по малко и от двете,но не ми се занимава да обяснявам на хора,който им говориш и пак си знаят тяхното!

Лек ден и благодаря на отзовалите се и помогналите.Може да се локне темата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако монитора ви е 60 херца, без значение колко кадъра му подава видеокартата, той ще изобразява само 60 от тях всяка секунда. Но човешкото око (и мозък), особено тренираните такива, могат да реагират на много по-кратки сигнали, т.е., да  направят разлика и при доста над 60 кадъра. Естествено, колкото повече херци, толкова по-трудно се вижда разликата, но границата определено не е само 60 херца. Това, че масово мониторите са толкова, не значи, че и зрението ни е ограничено на толкова.  

Ето едно видео по въпроса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване