Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

geffy

Помогнете ми с избор на драйвери за моята видеокарта + проблем

Препоръчан отговор

Здравейте , моя проблем е следния : 

Имам лаптоп с две видеокарти : 

Intel HD Graphics 4600

Nividia GeForce  GT 820 M 

През свободното си време го използвам най-вече за игри , знам че на някои игри , моят лаптоп не покрива параметрите , но въпреки това са тръгвали доста добре .Един ми приятел ми сподели , че за да вървят по-добре игрите трябва да инсталирам най-новите драйвери от сайта на Nividia.От това което забелязах е , че при всяко инсталиране на драйвер от там , игрите ми започнаха да лагват все повече.Някой път съм деинсталирал по-нови драйвери и съм слагал по-стари и се е оправело , но после отново започва да забиват . Какво да правя в такъв случай , съвет за да може ако е от драйверите да се оправи лага при игрите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако лаптопа ти не покрива параметрите за дадена игра тя няма да работи или ще забива. Да не говорим, че си прегряваш лаптопа с тази Nvidia карта. 

Кажи си марка и модел на лаптопа. В Сайта на произвдителя има драйвери. Те са достатъчни. Иначе като искаш да тестваш от сайта на nvidia си свали най-новия драйвер и виж как работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo  G710 , с 6 гб РАМ  и Intel core I3-4000 M 2,4 GHZ 

Мисълта ми е че има периоди в които една игра например (fifa 15) си върви перфектно за известен период от време и не забиваше , но без видими причини тя започва да лагва и за това съм теглил и по-нови драйвери на видеокартата , но резултат нямаше . В последствие след 5-6 месеца инсталирах по-стар двайвер и играта тръгва и върви безпроблемно за известен период от време и после пак .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Разбирането ти е грешно(както и на аверчето, което те е светнало за драйвърите).

Преди всичко, лаптопът трябва да е ХАРДУЕРНО чист, за да не тротва от високи температури(които ти в момента най-вероятно вдигаш):
- лаптопът трябва да се почисти от прах, най-вече радиаторът, през който излиза жегата навън от лаптопа
- на процесора и nvidia-та трябва да им се смени термопастата, на чипсета - лепенката(предполагам, че е с такава)

След това вече можеш да се насочиш към драйвъри.
Старият драйвър се чисти с display driver uninstaller под safe mode, след което новият се инсталира на чисто. Гледай да го подбереш правилно: операционна система и видео карта.

windows 7/8 x64 - http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/120488/en-us

windows 10 x64 - http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/120489/en-us

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Орлин Петков
      Здравейте може ли да ми предложите игра за не толкова силен лаптоп която ще върви добре след малко ще изпратя характеристиките
      Taka intel R pentium R 2.40 G.Hz ramta mi e 4 gb kato 3.13 moje da se izpolzva molq vi pishete
    • от haidukpikaso
      Световноизвестният колумбийски риалити формат Desafío /Caracol TV/ стъпва за първи път на българска земя. 24-ма смели българи влизат в битка за надмощие, а победителят ще грабне голямата награда от 200 000 лева.
      „Игри на волята“ е ново екстремно предизвикателство за зрителите на NOVA– едно вълнуващo състезание, което ще изпита ума, волята и физическата устойчивост на участниците. Снимките на мащабната продукция включват 10 локации, разкривайки красотата на родното Черноморие и мистиката на Странджа планина.
      Три отбора ще премерят сили в решителна битка за по-добри условия за живот, но само един ще си извоюва привилегията да живее в луксозна къща. Вторият ще трябва да работи за поминъка си като сформира рибарска бригада, а третият ще бъде изоставен на безлюден плаж, където ще оцелява като след корабокрушение – без подслон и храна. Ежедневието на участниците е непрекъснато състезание с времето и обстоятелствата, но в крайна сметка всеки ще получи това, което заслужава!
      nova.bg
    • от Teodor Mihaylov
      Привет маняци, 
      Искам да ви информирам, че има действащ сървър на любимата ни Battlefield 2142.Сървъра не е български но се събират хора. Пиша тук за да ви уведомя за да може да се събираме повече хора да играем. 
      Ако имате желание за игра, ето линк как да си нагласите играта. Щом аз успях и вие ще можете. 
      https://battlefield2142.co/
    • от plamen_petrov_80
      Здравейте!
      Знам, че въпросите не се задават така, но само с това разполагам.
      Търсения лаптоп не е за мен и знам само, че уж трябва да е 15" и с цена до 2200 лв., лаптопа ще ходи в чужбина и е за "младеж".
      Всичката тази "полезна информация" знам от преди малко и до довечера трябва да съм предложил някакви варианти.
      Не съм гледал все още нищо, но това което на мен ми се върти като идея
      15,6" - това е ясно, може би матов, IPS, 120-144Hz и т.н. - ако нещо го има хубаво, ако не да са си казали, аз питах.
      Процесор - някакъв с истински 4 ядра поне (Atom базираните логично не се включват)
      Видео карта - колкото по-мощна толкова по-добре > нали лаптопа е за игри
      Твърд диск - лично аз го виждам като 240-256GB SSD + HDD или само 480-512GB SSD
      Оперативна памет - най-добре е 2х8GB
      Охлаждане - пиша го последно, но според мен е на първо място - много важно е модела да има прилично охлаждане.
      Аз почвам да търся и разглеждам, всякакви конкретни модели и мнение за тях са добре дошли.
      Хубав ден на всички!
      Мерси!
    • от HyziexCrew
      Здравейте искам да попитам защо не мога да играя fortnite на Epic.. Аз съм надминал препорачителните настройки 
      Моят компютър е със следните части 
      Дъно asrock 
      Видео карта amd r9 270x dual x 
      Процесор Intel i5 2400 
      Ram 8 gb 1333
      Захранването е 630w 
      И използвам ssd на adata

• Дарение

• Добави ново...