Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с лаптоп Lenovo G555. Проблема е следния до преди 15 минути му нямаше нищо реших да го рестартирам и сега го включвам перките въртят но стои черен екран. Рестартирах го махнах батерияра сложих я но не иска. Накъде прочетох, че било от дънната платка но не зная някакви идеи?

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Kristian Denkov написа:

Здравейте, имам проблем с лаптоп Lenovo G555. Проблема е следния до преди 15 минути му нямаше нищо реших да го рестартирам и сега го включвам перките въртят но стои черен екран. Рестартирах го махнах батерияра сложих я но не иска. Накъде прочетох, че било от дънната платка но не зная някакви идеи?

Имаше ли някаква причина, за да направиш рестарта?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да лагваше. Най-интересното е, че сега след като го изключих от контакта и остана само с батерия и се включи. Но след това реших да го изключа и отново черен екран перките въртят и нищо. Не знам дали не ми е жега и затова да не иска да се включи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Kristian Denkov написа:

Да лагваше. Най-интересното е, че сега след като го изключих от контакта и остана само с батерия и се включи. Но след това реших да го изключа и отново черен екран перките въртят и нищо. Не знам дали не ми е жега и затова да не иска да се включи.

Като за начало е задължително да се направи профилактика на лаптопа - почистване от прах и мръсотия и ако се налага смяна на термопаста  ако се налага).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало може да се пробва ресет на BIOS. Без кабел и без батерия, с натиснат за около м,инута бутон за включване. Слага се батерията и се стартира. И тогава се закача кабелът.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах и това включи се веднъж и сега изобщо не иска. Само черен екран, а перките се въртят

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Kristian Denkov написа:

Опитах и това включи се веднъж и сега изобщо не иска. Само черен екран, а перките се въртят

Някоя тежка игра ли играеше когато почна да лагва и го рестартира? Следил ли си изобщо как са били температурите някога до сега? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да играеше се Euro Truck Simulator 2 температурите достигаха макс до 70 градуса играта лагваше изключих го и до там само въртят вентилаторите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Kristian Denkov написа:

Ами да играеше се Euro Truck Simulator 2 температурите достигаха макс до 70 градуса играта лагваше изключих го и до там само въртят вентилаторите.

Занеси го в сервиз да му направят профилактика и да ти кажат че се е отлепил видеочипа и ще трябва ново дъно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И става дълга и широка и ще вземат повече от лаптопа сигурно. Но ще го занеса  ако няма други идеи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е правен за тежки игри продължително време без да се следи как прегрява системно. За тази цел се взима настолен компютър. Стара и много разисквана тема.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното е че разбрахме какво. А хем видях, че самия лаптоп държи висоми температури дори и в интернет. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Оправи ли го вече? Преди време и аз се сблъсках с такъв проблем, без харддиск тръгваше със хард не смених харда и при първото пускане занмина и новия хард.Поблема беше в дъното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е пипан въобще след почивката може би ще го занеса на ремонт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди всичко го почисти и му смени пастата, този модел се поддържа относително лесно. Oбаче що не пробваш дали ще изкара post с демонтирано HDD, ако не си, може пък да изгрее.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване