Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Ще купувам budget pc главно за гейминг, въпроса е да тръгнат игри като GTA 5 Fifa 17 LOL minecraft CS GO Hearthstone dota. Бюджета е леко тесен, до 500лв. Не държа частите или цялата конфигурация да е 1ва ръка, за сега си мисля за https://www.olx.bg/ad/kompyutar-intel-i3-4160-8gb-ram-1tb-hdd-radeon-hd6850-ID6ORhD.html какво мислите?  

Благодара предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Видео: MSI Radeon HD 6850 1Gb GDDR5 256BitПроизводителноста на видео картата е като на новата GeForce GT 1030.

това не е вярно

гр. Севлиево, Област Габрово 

габровец ....  това чисто ново не струва толкова 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dtmakm27 написа:

Здравейте, 

Ще купувам budget pc главно за гейминг, въпроса е да тръгнат игри като GTA 5 Fifa 17 LOL minecraft CS GO Hearthstone dota. Бюджета е леко тесен, до 500лв. Не държа частите или цялата конфигурация да е 1ва ръка, за сега си мисля за https://www.olx.bg/ad/kompyutar-intel-i3-4160-8gb-ram-1tb-hdd-radeon-hd6850-ID6ORhD.html какво мислите?  

Благодара предварително

По-добре това:

https://www.olx.bg/ad/geymarski-i5-3470-s-ati-hd7850-2gb-gddr5-na-super-tsena-ID6Jfej.html#f66145c8eb

За игрите ще ти трябват повечко ядра, а и по-производителна карта.

ПС: Една идея по-добър процесор:

https://www.olx.bg/ad/geymarski-i5-3550-s-ati-hd7850-2gv-gddr5-na-super-tsena-ID6C1NN.html#e2c78e7fe4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

579 лв.

за тея  пари не i5  а i7  трябва да е  с 16  gb ram и тнт

не знам какво се напиняте да предлагате антикина цени  като  за нови със  процесори производство 2017 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 18 минути, Yvan Sergeev написа:

579 лв.

за тея  пари не i5  а i7  трябва да е  с 16  gb ram и тнт

не знам какво се напиняте да предлагате антикина цени  като  за нови със  процесори производство 2017 .

Приятел ти сериозно ? Прави ми впечатление, че на всяка тема противоречиш на мненията с предложения без да посочиш свое !??! Защо ?

Кой ще ти предложи за тия пари i7 с 16 GB RAM, че и производителна карта ? С подобни части отиваш над 1000 лв и нагоре...

Какви антики те гонят ?

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сокет  1155  знаеш ли кога е ?

2011 г-началото

сокет 1150 знаеш ли коя година е и коя сме днеска  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dtmakm27 написа:

въпроса е да тръгнат игри като GTA 5 Fifa 17 LOL minecraft CS GO Hearthstone dota. Бюджета е леко тесен, до 500лв.

Другото е ОК, но с 1GB видео няма да работят супер. Поне 2GB си трябва за 1080p резолюция. Единия твърд диск, тоя дето е 160GB е вероятно доста стар и е добре да се провери. 

Питай дали може да го даде за 450 ако твърдо си решил да го вземаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, techmaniac написа:

По-добре това:

https://www.olx.bg/ad/geymarski-i5-3470-s-ati-hd7850-2gb-gddr5-na-super-tsena-ID6Jfej.html#f66145c8eb

За игрите ще ти трябват повечко ядра, а и по-производителна карта.

ПС: Една идея по-добър процесор:

https://www.olx.bg/ad/geymarski-i5-3550-s-ati-hd7850-2gv-gddr5-na-super-tsena-ID6C1NN.html#e2c78e7fe4

Външната и вградената вид карта проблем ли ще са според теб? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, dtmakm27 написа:

Външната и вградената вид карта проблем ли ще са според теб? 

Между другото, за обявите с 7850: картата е на нивото на Nvidia 750Ti. Тук-таме малко отгоре/надолу. Това като ориентир за производителност ако не си добре запознат с по-старите поколения карти.

И да, по-добре са от предложената в първия пост конфигурация.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на нивото  на gtx 660

но няма значение

вие и без тва 20% производителност повече или по- малко си ги нямате за нищо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, techmaniac написа:

Приятел ти сериозно ? Прави ми впечатление, че на всяка тема противоречиш на мненията с предложения без да посочиш свое !??! Защо ?

Кой ще ти предложи за тия пари i7 с 16 GB RAM, че и производителна карта ? С подобни части отиваш над 1000 лв и нагоре...

Какви антики те гонят ?

I7 2600 - 170 лв.

16 GB DDR3 - 120 -140 лв. (според скоростта и таймингите). 

Дъно - 100 лв. (няма нужда да е клокърско). 

7850 - 100 лв.

Диск, кутия и захранване -  около 100 лв. 

Общо - 590 лв. 

Мога да ти намеря и обяви, но горе-долу такива са цените. 

На онзи от обявата ако му свали150 лв., да го взима, иначе се набутва. 

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

на нивото  на gtx 660

но няма значение

вие и без тва 20% производителност повече или по- малко си ги нямате за нищо .

Напротив, една GTX750Ti  съвсем просто се клоква над 20% и минава GTX660. И това без нуждата от захранване, по-мощно от 300 вата, та ако ще и скопени. Това е стара карта вече и всичките и кътни зъби са наяве, та тайни няма за клока и. 

преди 55 минути, Петко К написа:

I7 2600 - 170 лв.

16 GB DDR3 - 120 -140 лв. (според скоростта и таймингите). 

Дъно - 100 лв. (няма нужда да е клокърско). 

7850 - 100 лв.

Диск, кутия и захранване -  около 100 лв. 

Общо - 590 лв. 

Мога да ти намеря и обяви, но горе-долу такива са цените. 

На онзи от обявата ако му свали150 лв., да го взима, иначе се набутва. 

Това с набутването не е точно така, щото ако тръгнеш да търсиш на парче и плащаш по десетина лева за доставка средно, сметката изобщо няма да излезе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от 10 кладенеца вода носиш 

единствения недостатък е че са повече ватовете

Maximum Recommended Gaming Resolution 1600x900   vs  

1920x1080

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=883&gid2=591&compare=geforce-gtx-750-ti-vs-geforce-gtx-660

преди 38 минути, bildera_ написа:

Това с набутването не е точно така, щото ако тръгнеш да търсиш на парче и плащаш по десетина лева за доставка средно, сметката изобщо няма да излезе. 

и част по част да  му ги пращат  ще му изле 600  не  над 1000 >......  казал съм ви да си опресните знанията тези неща където предлагате се купуват   нови  на същата цена  не втора ръка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори да плати 5 доставки, пак излиза доста по-евтино от конкретната обява, а дори да излезе същото, поне ще има по-бърз компютър. Освен това, винаги може да се договори за 5-10 лв., колкото да си покрие доставката.  

Дъна с i5 за около 200 лв. 

Памет 8 ГБ за 70 лв.  

Или направо комплект с 2500К, с клокърско дъно и 8 ГБ памет за 310 лв.

Видеокарта -  малко е сложно в момента, щото им искат луди пари, но има примерно gtx 760 за 170 лв., а тя е поне 20% по-бърза от 7850. Този същия предлага и 8ГБ памет, така че може да се спести от доставката ;) 

Ако се потърси, може да си сглоби нещо по-добро за тези пари.

Ето и обявата за 2600 за 170 лв.

П.П. Там има и i5-ци за стотина лева. Виждах и бява за 1155 дъна за 75 лв. (но са в друг форум), т.е., комплект i5 с дъно може да излезе и под 200 лв., дори с доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

от 10 кладенеца вода носиш 

единствения недостатък е че са повече ватовете

Maximum Recommended Gaming Resolution 1600x900   vs  

1920x1080

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=883&gid2=591&compare=geforce-gtx-750-ti-vs-geforce-gtx-660

и част по част да  му ги пращат  ще му изле 600  не  над 1000 >......  казал съм ви да си опресните знанията тези неща където предлагате се купуват   нови  на същата цена  не втора ръка .

Дори при Crysis 3 GTX750Ti на Palit  бие GTX660. Тия неща ги нищехме и сравнявахме преди години, когато ти още явно не бе и чувал за хардуерния раздел. За какви 1000 лева говориш при положение, че предложената конфигурация мисля бе 580 лева? 

И сега ако се обвиняваме на PC  групички, айде си имаме уважението. В момента ти се опитваш да бъдеш тая групичка, не виждам хора, размахващи табелки, да се включват в прогнозите. 

Пишеш доста импулсивно, което може и да е добре в някои ситуации, но в повечето твои просто удря на хормони и нищо повече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, bildera_ написа:

а какви 1000 лева говориш при положение, че предложената конфигурация мисля бе 580 лева? 

казваш че i7  втора ръка сокет 1155 струва ...  над 1000 лв >......  а аз казвам  че струва аколо 600

а ти казваш че i5  струва толкова

типична български келешлък купува се нещо скъпо ползва се 1-2-3 год и после ако се намери будала да  му се продаде на същата цена на която е купено .

преди 10 минути, bildera_ написа:

И сега ако се обвиняваме на PC  групички, айде си имаме уважението. В момента ти се опитваш да бъдеш тая групичка, не виждам хора, размахващи табелки, да се включват в прогнозите. 

Пишеш доста импулсивно, което може и да е добре в някои ситуации, но в повечето твои просто удря на хормони и нищо повече. 

не знам защо съдите за другите по форумите по себе си .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Петко К написа:

Дори да плати 5 доставки, пак излиза доста по-евтино от конкретната обява, а дори да излезе същото, поне ще има по-бърз компютър. Освен това, винаги може да се договори за 5-10 лв., колкото да си покрие доставката.  

Дъна с i5 за около 200 лв. 

Памет 8 ГБ за 70 лв.  

Или направо комплект с 2500К, с клокърско дъно и 8 ГБ памет за 310 лв.

Видеокарта -  малко е сложно в момента, щото им искат луди пари, но има примерно gtx 760 за 170 лв., а тя е поне 20% по-бърза от 7850. Този същия предлага и 8ГБ памет, така че може да се спести от доставката ;) 

Ако се потърси, може да си сглоби нещо по-добро за тези пари.

Ето и обявата за 2600 за 170 лв.

П.П. Там има и i5-ци за стотина лева. Виждах и бява за 1155 дъна за 75 лв. (но са в друг форум), т.е., комплект i5 с дъно може да излезе и под 200 лв., дори с доставката.

Не знам какво ще покрива, но ако чака всеки ден и час да му доставят, трябва седмица да загуби в очаквания ли? Та това са пари. Какво, отпуск да си взема,з а да чакам частите? Или да се разкарвам всеки път до офисите след работа в час пик и да горя по 2-3 лева бензин? Ама тия сметки не ги правите. То и ако беше толкова лесно, ей сега да съм си направил псевдофирмичка, да изкупувам всичко от OLX  с 5-10 лева отстъпка и да предлагам готови, сглобени конфигурации. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, bildera_ написа:

Дори при Crysis 3 GTX750Ti на Palit  бие GTX660.

бие ама друг път .

преди 14 минути, bildera_ написа:

2-3 лева бензин?

ти ако имаш 2 лева за бензин нема  да се занимаваш с неща втора ръка и  ще ходиш в пс магазина и ше броиш кеш на ръка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Yvan Sergeev написа:

казваш че i7  втора ръка сокет 1155 струва ...  над 1000 лв >......  а аз казвам  че струва аколо 600

а ти казваш че i5  струва толкова

типична български келешлък купува се нещо скъпо ползва се 1-2-3 год и после ако се намери будала да  му се продаде на същата цена на която е купено .

не знам защо съдите за другите по форумите по себе си .

Не, аз коментирам предложена конфигурация за 579 лева с i5 3470. i7 2600 Пускам търсене в OLX  и намирам за 260 лева. Не знам какви 170 лева ви гонят. 

Това за келешлъка не е така. Специално процесорите държат цена по простта причина, че много рядко се скапват и производителнсотта през две години се качва с десетина процента и то главно заради вдигнати честоти. Едно сравнение примерно показва, че клокнат i7 2600K  е равен на клокнат процесор, две поколения след него.  Освен това през годините имаше разни чалъми за вдигане честотите на процесорите със заключени множители, което не е маловажно, ако се купува стара платформа със Z77  дъно например. 

преди 11 минути, Yvan Sergeev написа:

бие ама друг път .

ти ако имаш 2 лева за бензин нема  да се занимаваш с неща втора ръка и  ще ходиш в пс магазина и ше броиш кеш на ръка .

Точно в тоя форум пуснахме доста клипове на тая тема. 

Иначе ето един тест от времето, когато се появи 750Ti:

2017-07-24%2018%2005%2044.jpg

А, да, там се вижда и коментираната HD7850.

преди 12 минути, Yvan Sergeev написа:

Така си мислиш ти. Явно за теб милионерите или мангизлиите не спестяват, а харчат на поразия. Айде стига, стани милионер да те питам, как ще ти се дават по-големи от минималните заплати на работниците ;)

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Intel Core i5-3470 (3.2GHz, 6Mb), Цена 135.00лв. (налични 2бр.)

Intel Core Quad i5-2400 SR00Q 3100MHz 3400MHz (turbo) L2=1Mb L3=6MB 95Watt - 100лв.

. 4х4GB 16GB RAM DDR3 Hynix от Lenovo 1333Mhz 
За повече информация, моля вижте снимката.
Цена - 130 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bildera_ написа:

Не знам какво ще покрива, но ако чака всеки ден и час да му доставят, трябва седмица да загуби в очаквания ли? Та това са пари. Какво, отпуск да си взема,з а да чакам частите? Или да се разкарвам всеки път до офисите след работа в час пик и да горя по 2-3 лева бензин? Ама тия сметки не ги правите. То и ако беше толкова лесно, ей сега да съм си направил псевдофирмичка, да изкупувам всичко от OLX  с 5-10 лева отстъпка и да предлагам готови, сглобени конфигурации. 

Айде стига де, постоянно купувам и продавам части и ползвам куриери. Повече от 15 мин. не съм стоял в офиса на куриера, дори да е имало народ. 

Даваш за доставка да ти е най-близкия офис. Има ги на всяка крачка, ако си в София или друг голям град, а ако си в някой малък град, предполагам няма да ти е много далеч. Т.е., може да отидеш пеша, ако искаш да спестиш бензин.

Има офиси, които работят в събота, а някои и до 20 часа, така че да може да се отиде когато ти е удобно. Може и през работно време, ако ги вземеш от офис, който да ти е близо до работата (както правя аз).

Ако днес спазари частите, утре му ги пратят, в сряда ще са при него. Каква седмица ще чака, не ми стана ясно? Може да изчака да му пристигнат всичките и да ги вземе на веднъж, за да не се разкарва по няколко пъти.И дори да чака няколко дни, какво точно губи? Няма да играе игри една седмица? Не е като да му е супер спешно. Мисля, че си струва да изчака няколко дни,  за да спести 100 лева и да си вземе по-добра машина. Не всички ги изкарват тия пари за един час ;)   

Дал съм линк към обяви за i5 за 100 лева и 2600 за 170.

Дъното за 75 лева се продаде, и не мога да ти дам обявата, щото нямаш достъп до форума, където е пусната (предполагам). Но човека продава и такова за 85 лв. Ново. 

И да, ако те влече, можеш да търсиш изгодни обяви и да препродаваш готови конфигурации на печалба. Някои хора с това се прехранват. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно за теб милионерите или мангизлиите не спестяват, а харчат на поразия. Айде стига, стани милионер да те питам, как ще ти се дават по-големи от минималните заплати на работниците

какво общо има между работниците и моя пс

все едно сравняваш кредит  с дебит 

Точно в тоя форум пуснахме доста клипове на тая тема. 

Иначе ето един тест от времето, когато се появи 750Ti:

уио

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Петко К написа:

Ако днес спазари частите, утре му ги пратят, в сряда ще са при него. Каква седмица ще чака, не ми стана ясно?

Не ми се спори, но понеже имам малко време след футболната среща, на която останах без глас, ще ти кажа. За да намериш всчики искани от теб части, може би ще ти трябват 3-4 доставчици.  Трудно е да синхронизираш всичко в един ден. И да, голям град сме, имаме най-много офиси на Еконт от цяла България, щото и фирмата нашенска, но  най-близкия е на километър с баир. При 35 до 40 градуса температура на въздуха, истинско изпитание е това. Добре, разбрах логиакта ти. Точно по същата логика аз не купувам от различни продавачи, а гледам колкото се може повече да е от един, та да си взема всичко наведнъж. И между другото, ако продавача не работи с Еконт, най-близкият офис на Спиди е на 2.5 километра. Там направо забрави да се движа пеша в тая жега, а и няма смисъл. Времето е пари или бензин. Избираш си. Губиш час и нещо да си вземеш чаркалаците ( стига да не са над 10 кила с кутията, че тогава не те виждам) или даваш 2-3 лева за гориво, но пестиш време, което е пари. Някак си много въздушно ги карате нещата. После се чудите, защо в БГ главно клошари и нищо не върви. 

преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

какво общо има между работниците и моя пс

все едно сравняваш кредит  с дебит 

уио

Чакай малко. Palit GTX750Ti съвсем спокойно работи на 1400 MHz,  а не на 1200 MHz,  какъвто клип си дал. Това важи за всички карти де, но Палит заводски е клокната около 20% спрямо стандартната GTX750Ti. Допълнителния клок стига 5-7%. И всичко това без вой, без консумация и с най-скапаното захранване, способно да даде около 60 вата на PCI-E  слота. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, bildera_ написа:

Времето е пари или бензин. Избираш си. Губиш час и нещо да си вземеш чаркалаците ( стига да не са над 10 кила с кутията, че тогава не те виждам) или даваш 2-3 лева за гориво, но пестиш време, което е пари. 

Аз лично губя десетина мин. на връщане от работа или от обед. И километър се взима пеша за 10 мин. За час и нещо ще отида (с колата) до някой съседен град :D  За 2-3 км. горивото излиза някакви стотинки, за 3 лв. ще отидеш от Люлин до Младост примерно (при 8/100 разход  градско). 

А дори и нещата да бяха, както ги изкарваш, не виждам какъв е проблема, след като дори така пак се спестяват доста пари?   

Както и да е, намерих подобни части за по-малко пари, както и дадох пример, че може да се направи по-бърза машина около тая сума. И това е без много търсене или пазарене. От тук нататък, нека човека си решава какво и от къде да купува. Мен лично не ме вълнува особено за какво ще си похарчи парите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...